برای تبادل لینک کلیک نمایید


تفاوت مالیات و عوارض

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

تفاوت مالیات و عوارض

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد.

وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج كردم سيزده سال بيشتر نداشتم، در حالي كه شوهرم در آن روزها سي ساله بود و من از ديدن او سخت دچار وحشت شده ، پيوسته از او مي ترسيدم و اين ترس و ناامني تمامي وجودم را پر كرده بود و تا زمان مرگ او نيز وجود داشت، اين ترس شديد همه ي آرامش مرا سلب كرده بود.

پس اگر فاصله سني ميان زوجين زياد نباشد، اين گونه ترسها كمتر ديده مي شود.

10- نتايج نامطلوب ديگر تفاوت سني زياد بين زوجين مشكلات ديگري نيز در پي دارد كه در دوره هاي پاياني زندگاني رخ مي دهد و از آن ميان مي توان به موارد ذيل اشاره كرد: الف- احساس پشيماني در غالب موارد ، اين نوع ازدواجها با پشيماني همراه مي شود، زيرا مشكلات فراوان ناشي از اين نوع ازدواجها به قدري زياد و غير قابل تحمل است كه در اكثر موارد موجبات پشيماني را فراهم مي كند.

ب- بروز مشكلات غير منتظره پيدايي مشكلات غير قابل انتظار، پيامد نامطلوب ديگر چنين ازدواج هايي است.

خانمي كه همسرش را از دست داده بود و با او تفاوت سني زيادي هم داشت، اظهار مي كرد : به دليل عدم درك يكديگر، زندگاني ما سراسر پر ازمشاجره و دعوا بود.

او در مورد عاقبت زندگاني اش با همسر بزرگتر از خود مي گفت: حالا كه او مرده ، پسر بزرگم مرا رها نمي كند و پيوسته به من مي گويد: بالاخره با آن همه دعوا و جار و جنجالهايي كه به راه مي انداختي كاري كردي كه پدرم بميرد و در واقع تو پدرم را كشتي ومن هر چه مي گويم مرگ پدر به دعواهاي ما ربطي ندارد از من نمي پذيرد و با من سر اين موضوع درگيري پيدا كرده است، يعني تا وقتي كه همسرم بود ، با او دعوا مي كرديم و حالا پسرم جاي او را در دعوا و مشاجره گرفته است.

ج- جرم زايي فرزندان مشكل ديگري كه در اين گونه ازدواجها ديده مي شود ، اين است كه امكان جرم زايي در فرزندان آنها بيشتر از مواردي است كه زوجين فاصله سني مناسبي با يكديگر دارند.

د- طلاق معضل ديگري كه گاه در خانواده هايي كه تفاوت سني زوجين زياد است ديده مي شود ، مسئله عدم تحمل يكديگر و وقوع طلاق است و در نهايت مي توان گفت كه مشكلاتي نظير عدم درك يكديگر ، نداشتن تفاهم ، عدم انعطاف پذيري كافي و عدم ارضاي غرايز ، گاه به عنوان موانعي جدي بر سر راه تداوم زندگي تلقي مي شوند و طلاق كه مرگ اجتماع كوچك خانواده است ، رخ مي دهد.

توجه با بررسي سن ازدواج در ميان قشرهاي مختلف و جوامع گوناگون در مي يابيم كه غالبا ًسن مردان در جريان ازدواج بيش از زنان است.

آلن ژيرار مي نويسد : آگاهي هاي جمعيت شناسانه درباره سن همسران به هنگام ازدواج آموزنده است و مي دانيم كه بيشتر اوقات ، افرادي با هم پيوند زناشويي مي بندند كه از لحاظ سني به هم نزديك باشند.

از اين رو تناسب سني را بايد به عنوان يك ضريب مهم همسان همسري كه در جامعه از اهميت والايي برخوردار است، در نظر بگيريم.

ديدگاه ديني از نظر اسلام ازدواج كردن با تفاوت سني زياد ، امر نامشروعي نيست و آنچه در سنت پيامبر ديده مي شود، حكايت از مشروعيت اين نوع ازدواج دارد.

كمالات پيامبر به عنوان انساني كامل به حدي بود كه به خوبي با حضرت خديجه (س) زندگاني كرد و در آن زندگاني معضلي به خاطر تفاوت سن و سال ديده نمي شد و از سوي ديگر خديجه (س) نيز زني با كمال و بي نظير بود.

تمامي ثروت فراوان خود را در راه تبليغ اسلام صرف نمود و اولين زني بود كه به پيامبر ايمان آورد، در شعب ابيطالب با ديدن تمامي مشقت ها، به دليل علاقه اي كه به اسلام و پيامبر داشت، همه آنها را تحمل كرد و فاطمه (س) را براي پيامبر به يادگار گذاشت.

پيامبر نيز به عنوان همسري باوفا هر گاه كه نام خديجه (ع) را مي شنيد اشك در چشمان مباركش حلقه مي زد، به نحوي كه اطرافيان آن حضرت ، تأثر او را به خوبي حس مي كردند.

نتيجه آن كه فقط كساني مي توانند در اين نوع ازدواج ها موفق باشند كه از رفتار پيامبر (ص) و خديجه (ع) به خوبي متأثر باشند.

امام صادق ( ع ) مي فرمايند : العارفه لاتوضع الا عندالعارف زن فهميده ي فرزانه بايد در كنار مرد فهميده قرار گيرد نه غير آن.در پايان تأكيد مي كنيم كه ضمن رفع مشكلات چنين خانواده هايي از طريق مشاور خانواده بايد به دختران و پسراني كه قصد ازدواج دارند ، آموزش داد كه فاصله سني بين آنان بين سه يا چهار سال و حداكثر هفت سال باشد و اين چيزي است كه بايد در موقع راهنمايي قبل از ازدواج براي آنان تشريح نمود تا دريابند كه با فاصله سني كمتر ، مشكلات كمتري خواهند داشت، مشروط بر اين كه به ساير جنبه هاي لازم براي ازدواج موفق نيز توجه كافي مبذول دارند.

تذكر شايد يكي از خوانندگان اين مطلب شما برادر يا خواهر گرامي باشيد كه تفاوت سني زياد با همسر خود داشته باشيد و ذهن شريفتان مشغول گردد كه اين مشكلات در زندگي ما هم بروز خواهد كرد.

پس چه بايد كرد و راه حل چيست؟

نگران نباشيد ، زيرا شما با پيامدهاي تفاوت سني زياد آشنا شده ايد و با اراده و كسب راهنمايي مي توانيد از بروز مشكلات جلوگيري نماييد.

انشاءا
تبیان

برچسب تفاوت مالیات و عوارض : وزن مخصوص اهن, ترجمه زبان نوزاد,انشايي درموردنماز,حل مشکل رافع 7,

مصالب مرتبط با تفاوت مالیات و عوارض

تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج


تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج


تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواجدیگر مصالب

معانی رنگها

آبی " رنگ محبوبم" در همه جای جهان گفته می شود. رنگی که قابل اعتماد بودن، متعهد بودن و استقلال را نشان می دهد. رنگ آسمان و اقیانوس، رنگی که در زندگی ما عضو ثابت به شمار می رود. مجموعه ای از رنگ زنده که استراحت را انتقال می دهد


تیتر هایی مربوط به افراد منفی

چگونه از پس افراد منفی بر بیاییم؟ افراد منفی ناخودآگاه خوشی ها را از زنگی کنار می برند چرا که فقط روی مشکلات تمرکز می کنند، روی اینکه چه چیزهایی غلط هستند و اینکه چرا هیچ چیزی درست کار نمی کند. یادگیری این مطلب که چگونه همیشه


هوش احساسی

معنی رنگ آبی هوش احساسی عبارتست از مدل رفتاری که اخیرا و با کتابی به همین نام اثر دنیل گولمن در سال 1995 مورد توجه قرار گرفت. مدل ابتدایی هوش احساسی طی دهه های 70 و 80 میلادی از طریق تحقیقات و نوشته های روانشناسانی از قبیل هاوارد


جواهر آلات VanCleef & Arpel

تاریخچه Vancleef & Arpel با یک ازدواج شروع شد. در سال 1898 آلفرد ون کلیف با دخترخاله خود استله آرپل ازدواج کرد. هر دو خانواده در صنعت جواهرسازی فعالیت می کردند. پدر آلفرد، چارلز به عنوان یک تراشکار معروف هلندی الماس، محترم شمرده می


۶ نکته برای داشتن یک رابطه سالم

همیشه با خودتان صادق باشید. شما به صورت بی نظیر و ویژه ای توسط یک خالق دوست داشتنی خلق شده اید. اگر فکر می کنید که باید کس دیگری غیر از خودتان باشید برای اینکه نیاز های طرف مقابلتان را پر کنید باد بگویم که بسیار در اشتباهید.


برچسب :
- سایت هایی برای چت
- دانلود رایگان zipبازکن
- ازپشتكردن
- اخذ مدرک ACCA
- سرعت انتقال اطلاعات در بیسیم
- Media_Safeدانلود
- بررسی فیلمهای جدید2011
- splinter cell conviction اندرويد طريقه نصب
- آموزش بافتنی برای نوزادان
- آخرین برنامه iclass 9696x
- غذاهای رمضان
- راهکار صنایع نوین
- "چت افغانی"
- دانلود رایگان برنامه لودر ایکلاس
- مشاهده ی بشره پیاز
- نمونه سوالات درجه 2icdl
- دکتر روحانی متخصص پارکینسون
- نحوه شارژ کارتریج سامسونگ1640
- شعررشتی
- وبلاگ سهند ومتین
- آموزش بافت آفریقایی تصویری
- روش تولید بیسفنل
- sakhtane id yahoo
- مراقبت از پدر معافی
- آدرس مهد کودک های منطقه1
- دانلود رایگان بازی های p1i
- دستور تهیه غذاهای ایرانی
- دانلود 800 بازی موبایل
- هنرستانهای غیر انتفاعی ناحیه 4 کرج
- روش دستکاری کنتورهای دیجیتالی
- تصاویر اشپزخانه اپن
- ترجمه استانداردهای fasb
- جزوه فیزیک هالیدی2
- گریت کردن
- دانلود رایکان قربون کبوترهای حرمت امام رضا
- سوالات امتحانی ویندوز
- قلعه4
- سهیل نفیسی
- کاتالوگ فارسی HMI
- مهندسی سیستم کنترل اریاز برادرانی
- محمد اصفهانی امشب در سر
- توانايي كار با انواع چرخ خياطي اورلوك
- متن کارتدعوت ماه رمضان
- دانلود interchange teacher book
- سایت محسن نامجو
- طنز درباره ی رمضان
- فزکانس کانال شما و مستند
- دیسکو وارنا بلغارستان
- وقت سفارت سوئد
- طریقه دایورت
- اطلاعات فرودگاه عسلویه
- صحنه های خراب فوتبال
- ژانر قلب یخی
- اقرص opidol
- سخنام ملاصدرا
- تصاویری از مدل مانتوهای ریون یا کشی
- اینترنت تلفن دائمی
- دانلود آخرینadobe flash
- دانلوداس ام اس رایگان
- تم ساعت نوکیا 6303
- 3 اسفند 1377
- فارسی یار اتوکد
- اقرص اوپیدول
- چگونگي قرائت ميزان مصرف برق كنتور ديجيتال
- پیستوله رنگ فروش
- دانلود ترینرGTA5
- ایرانسل شارژمخدوش
- "دانلود آموزش safe"
- دانلود اهنهای هایده
- کد خبرنامه وبلاگ
- دانلود كنسرت عشق عقل وادمي
- خرید مجوزدفترپلیس 10
- iccb02-1
- پرینتر hp p2014
- سهیل نفیسی دانلود چنگ
- سرافن بافتنی
- سایت آموزشگاه مهرگان
- تبدیل مول بر ليتر به گرم بر لیتر
- قویترین مبدل ps2
- بازي ژنرال5
- انیمیشن بوس
- انواع ورد جادو
- لوازم متور سیکیلت رابیدو
- raghse khordadian
- متن دعوتنامه برای رمضان
- چملات پیامک سخنان قلب ها دریچه نفوذند آن که صادنه نفوذ کند پایدار ترین مهمان است
- کدتقلب بازی RomeTW
- متن دوست داشتن
- felte shekan
- زخم حنجره
- دانلود آلبوم پوسی کت
- رمزبازی کشتی کج 2011 برای ps2
- کتاب حسابداری مقدماتی
- تفاوت انواع سی پی یو اینتل
- هك كنتور برق ديجيتالي
- کد تقلب بازی جنرال
- gheymate seke dar bazar tehran
- شرکتقطعات فولادی
- دانلود برنامه driver pack seiction
- نرم افزار کاربردی n86
- کوک دستگاه سه گاه
- سربرگ اسلامی
- کدهای تقلب مورتال کمبات9
- Flashplayerدانلود 11
- بستن شال وروسری عربی
- دبیرستان غیرانتفاعی یگانه
- كارنامه داروسازي آزاد
- وبلاگهای شعر بزرگان
- gheimat arz dar tehran
- تماشای آنلاین شبکه های دیجیتال