برای تبادل لینک کلیک نمایید


تفاوت مالیات و عوارض

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

تفاوت مالیات و عوارض

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد.

وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج كردم سيزده سال بيشتر نداشتم، در حالي كه شوهرم در آن روزها سي ساله بود و من از ديدن او سخت دچار وحشت شده ، پيوسته از او مي ترسيدم و اين ترس و ناامني تمامي وجودم را پر كرده بود و تا زمان مرگ او نيز وجود داشت، اين ترس شديد همه ي آرامش مرا سلب كرده بود.

پس اگر فاصله سني ميان زوجين زياد نباشد، اين گونه ترسها كمتر ديده مي شود.

10- نتايج نامطلوب ديگر تفاوت سني زياد بين زوجين مشكلات ديگري نيز در پي دارد كه در دوره هاي پاياني زندگاني رخ مي دهد و از آن ميان مي توان به موارد ذيل اشاره كرد: الف- احساس پشيماني در غالب موارد ، اين نوع ازدواجها با پشيماني همراه مي شود، زيرا مشكلات فراوان ناشي از اين نوع ازدواجها به قدري زياد و غير قابل تحمل است كه در اكثر موارد موجبات پشيماني را فراهم مي كند.

ب- بروز مشكلات غير منتظره پيدايي مشكلات غير قابل انتظار، پيامد نامطلوب ديگر چنين ازدواج هايي است.

خانمي كه همسرش را از دست داده بود و با او تفاوت سني زيادي هم داشت، اظهار مي كرد : به دليل عدم درك يكديگر، زندگاني ما سراسر پر ازمشاجره و دعوا بود.

او در مورد عاقبت زندگاني اش با همسر بزرگتر از خود مي گفت: حالا كه او مرده ، پسر بزرگم مرا رها نمي كند و پيوسته به من مي گويد: بالاخره با آن همه دعوا و جار و جنجالهايي كه به راه مي انداختي كاري كردي كه پدرم بميرد و در واقع تو پدرم را كشتي ومن هر چه مي گويم مرگ پدر به دعواهاي ما ربطي ندارد از من نمي پذيرد و با من سر اين موضوع درگيري پيدا كرده است، يعني تا وقتي كه همسرم بود ، با او دعوا مي كرديم و حالا پسرم جاي او را در دعوا و مشاجره گرفته است.

ج- جرم زايي فرزندان مشكل ديگري كه در اين گونه ازدواجها ديده مي شود ، اين است كه امكان جرم زايي در فرزندان آنها بيشتر از مواردي است كه زوجين فاصله سني مناسبي با يكديگر دارند.

د- طلاق معضل ديگري كه گاه در خانواده هايي كه تفاوت سني زوجين زياد است ديده مي شود ، مسئله عدم تحمل يكديگر و وقوع طلاق است و در نهايت مي توان گفت كه مشكلاتي نظير عدم درك يكديگر ، نداشتن تفاهم ، عدم انعطاف پذيري كافي و عدم ارضاي غرايز ، گاه به عنوان موانعي جدي بر سر راه تداوم زندگي تلقي مي شوند و طلاق كه مرگ اجتماع كوچك خانواده است ، رخ مي دهد.

توجه با بررسي سن ازدواج در ميان قشرهاي مختلف و جوامع گوناگون در مي يابيم كه غالبا ًسن مردان در جريان ازدواج بيش از زنان است.

آلن ژيرار مي نويسد : آگاهي هاي جمعيت شناسانه درباره سن همسران به هنگام ازدواج آموزنده است و مي دانيم كه بيشتر اوقات ، افرادي با هم پيوند زناشويي مي بندند كه از لحاظ سني به هم نزديك باشند.

از اين رو تناسب سني را بايد به عنوان يك ضريب مهم همسان همسري كه در جامعه از اهميت والايي برخوردار است، در نظر بگيريم.

ديدگاه ديني از نظر اسلام ازدواج كردن با تفاوت سني زياد ، امر نامشروعي نيست و آنچه در سنت پيامبر ديده مي شود، حكايت از مشروعيت اين نوع ازدواج دارد.

كمالات پيامبر به عنوان انساني كامل به حدي بود كه به خوبي با حضرت خديجه (س) زندگاني كرد و در آن زندگاني معضلي به خاطر تفاوت سن و سال ديده نمي شد و از سوي ديگر خديجه (س) نيز زني با كمال و بي نظير بود.

تمامي ثروت فراوان خود را در راه تبليغ اسلام صرف نمود و اولين زني بود كه به پيامبر ايمان آورد، در شعب ابيطالب با ديدن تمامي مشقت ها، به دليل علاقه اي كه به اسلام و پيامبر داشت، همه آنها را تحمل كرد و فاطمه (س) را براي پيامبر به يادگار گذاشت.

پيامبر نيز به عنوان همسري باوفا هر گاه كه نام خديجه (ع) را مي شنيد اشك در چشمان مباركش حلقه مي زد، به نحوي كه اطرافيان آن حضرت ، تأثر او را به خوبي حس مي كردند.

نتيجه آن كه فقط كساني مي توانند در اين نوع ازدواج ها موفق باشند كه از رفتار پيامبر (ص) و خديجه (ع) به خوبي متأثر باشند.

امام صادق ( ع ) مي فرمايند : العارفه لاتوضع الا عندالعارف زن فهميده ي فرزانه بايد در كنار مرد فهميده قرار گيرد نه غير آن.در پايان تأكيد مي كنيم كه ضمن رفع مشكلات چنين خانواده هايي از طريق مشاور خانواده بايد به دختران و پسراني كه قصد ازدواج دارند ، آموزش داد كه فاصله سني بين آنان بين سه يا چهار سال و حداكثر هفت سال باشد و اين چيزي است كه بايد در موقع راهنمايي قبل از ازدواج براي آنان تشريح نمود تا دريابند كه با فاصله سني كمتر ، مشكلات كمتري خواهند داشت، مشروط بر اين كه به ساير جنبه هاي لازم براي ازدواج موفق نيز توجه كافي مبذول دارند.

تذكر شايد يكي از خوانندگان اين مطلب شما برادر يا خواهر گرامي باشيد كه تفاوت سني زياد با همسر خود داشته باشيد و ذهن شريفتان مشغول گردد كه اين مشكلات در زندگي ما هم بروز خواهد كرد.

پس چه بايد كرد و راه حل چيست؟

نگران نباشيد ، زيرا شما با پيامدهاي تفاوت سني زياد آشنا شده ايد و با اراده و كسب راهنمايي مي توانيد از بروز مشكلات جلوگيري نماييد.

انشاءا
تبیان

برچسب تفاوت مالیات و عوارض : وزن مخصوص اهن, ترجمه زبان نوزاد,انشايي درموردنماز,حل مشکل رافع 7,

مصالب مرتبط با تفاوت مالیات و عوارض

تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج


تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواج


تفاوت سني زياد

خانمي مي گفت با اينكه چند ماهي از مرگ همسرش نگذشته بود، و چندان متأثر هم به نظر نمي رسيد. وقتي از اختلافات خانوادگي و تأثيرات منفي آن بر روي فرزندانش سخن مي گفت، به تفاوت سني زياد خود با همسرش اشاره كرد و گفت : روزي كه ازدواجدیگر مصالب

معيارهاي مردان در ازدواج

براساس تحقيقات اخير محققان دلايل انتخاب زنان و مردان براي ازدواج متفاوت شناخته شده است. به گزارش سلامت نیوزبه نقل از بي بي سي ،انتخاب شريك براي زوجين متفاوت است . بر اساس تحقيقات به عمل آمده بيشتر مردان به دنبال چهره زيبا


در شستن ظرف ها کمک کنید تا خوشبخت شوید !

شاید تعجب کنید که کلید یک ازدواج موفق به جز وفاداری یا رابطه گرم زناشویی، به شستن ظرف‌ها هم بستگی داشته باشد.     به گزارش هلث دی نیوز یک بررسی در آمریکا نشان می‌‌دهد که زوج‌های آمریکایی کمک در انجام کارهای خانگی را از پیش‌شرط‌های


زنی بدون هورمون‌جنسي نوزاد بدنيا ..

يك زن 25 ساله هندي در پديده‌اي بي نهايت نادر و شگفت آور بدون هورمون‌هاي جنسي، يك نوزاد دختر بدنيا آورد. به گزارش سلامت نيوز به نقل از ايسنا، غده هيپوفيز اين زن كه در رشد جنسي انسان نقش دارد، طي يك عمل جراحي به دليل وجود


مادر شوهر یا عروس ، مسئله این است !

تصوری که از مادرشوهر یا مادر زن در ایران وجود دارد موجودی غالب است که طرف مقابلش، یعنی داماد و بیشتر عروس را مغلوب و مطیع خود می خواهد و...      به نقل از خبرآنلاین، حتماً شنیده اید که می گویند مادرزنم چنین و چنان یا مادر شوهرم فلان و بهمان.


بچه‌هايي که بچه دارمي‌شوند

وقتي کودکي را مي‌بيني که به جاي عروسک هايش،کودکش را در آغوش گرفته و بي‌خبر از سختي‌هاي مادر شدن، زندگي را هنوز شبيه خاله بازي‌ها دنبال مي‌کند، مي‌فهمي‌در اين دنياي بي‌در و پيکر، مادر شدن هميشه با لبخند همراه نيست،


برچسب :
- زمان و زیور اسپریت
- تکمیل قرم سفارت انگلیس
- kode bazi
- نمایندگی ساعت اسپریت کالکشن
- سخنان کوتاه و معنادار
- دانلود بازی بیلیارد برای نوکیا n78
- جراح پلاستیک بینی در مشهد
- درایور مودم TP-LINK
- کد تلویزیون آنلاین در وبلاگ
- دانلود اویل یک برای کامپیوتر
- دانلود ترينر Prototype
- بازيbaby
- روزه کلسترول بد وکبد چرب گرید1و2
- فروش شوکر موبایلی
- ساین n82 با secman
- مطالب در مورد متولدین اذر ماه
- دانلود كارتون ليلي بيت
- آسمان ابی دانلود سیمین دانلود
- x190 آپدیت ستارست
- اسپیرونولاکتون در زبان ترکی
- ورژن 6 Raidcall
- نت هایی برای ویولون
- مراحل IGI 1
- بازی کامپیوترگرافیک8400
- shadmehr adat mp4
- دلیل بلغم چیست
- opidol 200 قرص برای
- شرکت صبا پارسیان
- سرود ای ساربان آهسته ران
- کت و شلوارگراد
- زیر آسمان شهر دانلود کامل
- کرت 0220
- تور در ماه رمضان90
- فتحعلي اويسي تيترا کمربندها را ببندیم
- ورع خليجي
- دانشگاه شهید رجایی تهران
- دسترسی رايگان به مقالات مجلات و پایگاههای علمي
- ژورنال لباس مردانه
- تندر 90 ق
- دانلود ای ساربان محسن نامجو
- موغام ماهنیلاری
- از کفم رها لطفی دانلود
- از کفم رها لطفی
- نمایندگی ظبط پایونیر
- قصتي انا متزوجه ينيكني زبره
- سایت رسمی محسن یگانه
- فروش دستگاه نان پزی در کانادا
- نماهایی از ارک اشپزخانه ها
- لیان ارتباط
- ناز نکن علی عبدالمالکی
- The Twiligh 2 دانلود
- مدرک تحصیلی داریوش اقبالی
- دانلود دوبله انیمیشن عصر یخبندان 2
- دانلود تمام اهنگهای هایده
- طرح عكسي
- گلچین شهره
- هذلیات عبید زاکانی
- دانلود مناجات های رمضان
- پنكيك ارايشي اتد
- کتاب آموزش گیتار زدن
- دانلود برنامه pdf براي 5800
- سراج يوسف دانلود
- ارايش عروس برنز
- دانلود فوتبالیستها با دوبله فارسی
- رضا یزدانی دانلود
- مرحوم طاهرزاده
- اخرین خبرها ازبهروز وثوقی
- سايت رسمي شيطان برستي
- در آوردن فایلها از مخفی شدن سیستمی
- درد بواسیر
- آموزش تیدیل فایل psd به html
- نرم افزار فال تاروت
- اكبرمكوه بالعالم
- تفاوت سورن با سورنELX
- telesm
- فایل صوتی قنوت نماز عید فطر
- اذان به افق کرج
- رمان نگار
- نوجوون ایرونی خوشگل
- اوقات شرعی به افق کیش
- ژان پول بلموندو
- دانلود دیکشنری تخصصی کامپیوتر برای موبایل
- دانلد تیم 5800
- شرايط نكهداري الورا
- http://aeabed.niazparsi.ir/مدلهای_ساده_بستن_شال_سر
- شمع 4 پلاتینه
- فتحعلي اويسي و همسرش
- سايت اصلي استرانگ
- ادامه تحصیل تخصص پزشکی در استرالیا
- هواپیمای رشت
- کیک دستور العمل اسفنج
- میز غذا رستوران بین المللی 5ستاره اسفندیار
- کد ربنا شجریان برای وبلاگ بلاگفا
- بهاره مدرس مدل ایرانی
- طريقه نصب نرم افزار روي سامسونگ j700
- خرید ایزوفام
- lionel richie دانلود
- اخ ينيك اخته قصه
- فول البوم مصطفی جاویدان
- هنرپیشه.سپیده