برای تبادل لینک کلیک نمایید


توسعه پایدار pdf

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

توسعه پایدار pdf

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند.

بنابراين، تا زمانى كه به زنان كشورمان به عنوان نيمى از نيروى انسانى در روند توسعه، توجّه كافى مبذول نگردد، تحقّق اين آرمان، آرزويى محال به نظر مى‏رسد. بررسى قوانين موجود، اعم از قانون اساسى و ساير قوانين، نشان مى‏دهد كه زنان ايران، مشكل اساسى‏اى از لحاظ قانونى ندارند؛ لكن عوامل اقتصادى، فرهنگى و سنّتى ويژه‏اى، در قالب قوانين نانوشته، مانع مشاركت كامل زنان در روند توسعه و استفاده از مزاياى توسعه‏اند. در اين نوشتار كوتاه، به دو مسئله مربوط به زنان و دختران در جوامع توسعه‏يافته و عقب‏مانده، اشاره مى‏شود و در مقاله ي بعد به 3 مورد ديگر اشاره مي کنيم :
يك.اشتغال زنان زنان، از اوّلين پگاه حيات جمعى بشر، در تمام عرصه‏هاى اجتماعى، نقشى مؤثّر و تعيين كننده داشته‏اند و براساس نظر بسيارى از محقّقان و مردم شناسان، سنگ بناى تمدّن‏هاى مادى جوامع در پى فراگيرى كشاورزى و زراعت توسط زنان نهاده شده است و شايد بتوان گفت كه تداوم، پيشرفت و تكامل جامعه ي اوليه انسانى، بيشتر مديون تلاش‏ها، كوشش‏ها، مجاهدت‏ها و زحمات بى‏دريغ زنان بوده است تا مردان! در جوامع گوناگون و در بين افراد مختلف، انگيزه‏هاى بسيارى، زنان را به بازار كار مى‏كشاند كه در اين‏جا به مهم‏ترين آنها (كه بالاخص در جامعه ما مى‏تواند مطرح باشد)، اشاره‏اى كوتاه خواهيم داشت:
1.انگيزه‏هاى اقتصادى
يكى از شايع‏ترين دلايل اشتغال زنان، نه تنها در ايران، بلكه در جوامع مختلف، كمك به وضعيت اقتصادى همسر و خانواده است.

بالا بودن هزينه‏ها و تنوّع نيازها و خواسته‏هاى خانواده، معمولاً مانع از آن است كه درآمد مرد به تنهايى از عهده ي اداره خانوار برآيد.

اين نياز، مخصوصاً در شرايط نابه‏سامانىِ اقتصادى، بيشتر ضرورت مى‏يابد و موجب روى آوردن زنان، به انواع و اقسام كارهاى دست پايين، با مزد بسيار كم مى‏شود.
2.انگيزه‏هاى روانى و استقلال‏طلبى
بسيارى از زنان، صرفاً به انگيزه ي نيل به استقلال مالى، راهى بازار كار مى‏شوند.

بدين معنا كه حتى در صورت بى‏نيازى خانواده از درآمد آنها، به كار مى‏پردازند و دستمزد خود را به دلخواه، پس‏انداز يا هزينه مى‏نمايند.

يكى از جنبه‏هاى مهم اشتغال با انگيزه مذكور، احساس نوعى همآوردى با مرد در اداره امور خانه و در واقع، تقسيم مديريت خانواده بين زن و مرد است. ميل به استقلال مالى در محيط‏ها و جوامعى كه آمار طلاق بالايى دارند يا در آنها نرخ بى‏كارى و تلفات مردان بالاست و طبعاً زنان را با نوعى نگرانى و ترس از شرايط آينده مواجه مى‏سازد، اهميت بيشترى مى‏يابد.
3.انگيزه‏هاى اجتماعى
گاهى هم ميل به كسب هوّيت و شخصيت اجتماعىِ مؤثر، افراد را وادار به حضور در جامعه مى‏كند.

محيط محدود خانه و كارهاى تكرارى آن، كه تقريباً تمام وقت مفيد فرد را به خود اختصاص مى‏دهد، كمتر زمينه‏اى براى رشد ادراكى و شخصيتى فرد، باقى مى‏گذارد و در چنين شرايطى، زن براى جلوگيرى از رخوت و خُمود فكرى و روحى، خروج چند ساعته از محيط خانه را انتخاب مى‏كند.

امّا در برخى از موارد، عامل اصلى شكل‏گيرى انگيزه حضور فعال در اجتماع و ورود به بازار كار، عرصه توانايى‏ها و تخصّص‏هاى به دست آمده است.

اين مورد، شخصاً در مورد زنان تحصيل كرده و واجد تخصّص‏هاى مورد نياز جامعه، مصداق پيدا مى‏كند. اشتغال زنان، زمينه و مقدمه‏اى براى حضور اجتماعى آنان است و آثار اجتماعى اين امر، دامنه وسيعى را در برمى‏گيرد.

ضمن اين كه امروزه، اشتغال زنان به عنوان يكى از عوامل تحقّق توسعه پايدار و همه جانبه تلقى مى‏گردد.
دو.فرار دختران فرار از خانه، رفتارى است كه در ابتدا به صورت يك اقدام ساده انجام مى‏گيرد و سپس تا تكّدى، سرقت، خريد و فروش مواد مخدّر، اعتياد، فحشا، قتل، و در نهايتْ خودكشى كشيده مى‏شود. پديده «دختران فرارى» با گسترش روز افزون خود، امروز به عنوان يك تهديد جدّى براى كانون گرم خانواده‏ها مطرح و عامل افزايش ناهنجارى‏هاى اجتماعى در كلانْ‏شهرها شناخته شده است. دختران فرارى، اقدام خود را نوعى «اعتراض» مى‏دانند و خود را قربانى روابط ناسالم خانواده‏ها و فراموش شدن خود در جامعه مى‏دانند.

به اعتراف پژوهشگران اجتماعى، فرار دختران، نتيجه يك فرايند روانى و ذهنى در نوجوانان است كه براى رسيدن به امنيّت درونى و رهايى از سلطه ي والدين، زندگى خانه به دوشى را برمى‏گزينند.

در ايران، از حدود پنج سال پيش به دليل افزايش فراريان از خانه، به اين معضل توجه شده است و فرار كودكان و نوجوانان، به عنوان يك آسيب جدّى، مورد بررسى قرار گرفته است. طبق آمارهاى منتشر شده: در سال 1378، 937 دختر فرارى و 735 پسر فرارى توسط نيروى انتظامى در تهران دستگير شده‏اند.

به اين ترتيب، تعداد فراريان از خانه 30 درصد نسبت به سال قبل، افزايش داشته است.

سال 1378 تا 1379، 5450 دختر فرارى و 5000 پسر فرارى در تهران دستگير شده‏اند كه 96% آنان بدون سابقه كيفرى بوده‏اند. تحقيقات نشان مى‏دهد كه سبب حدود 70 درصد فرار فرزندان، والدين هستند، به طورى كه از خرداد تا شهريور ماه، وقتى نوجوانان پس از فراغت از مدرسه نمى‏توانند محيط نامساعد خانواده را تحمّل كنند، به اميد قرار گرفتن در فضاى بهتر و مساعدتر، از خانه فرار مى‏كنند و در فروردين ماه ـ كه اعضاى خانواده و فاميل به ديد و بازديد و انجام دادن مراسم سال نو مشغول هستند ـ كمترين فرار را شاهد هستيم.
آمارها نشان مى‏دهد افرادى كه از خانه فرار مى‏كنند، غالباً 14 تا 25 سال دارند و 80 درصد آنها به دليل ناسازگارى با والدين، ترجيح مى‏دهند خانه ي خود را ترك كنند. از مهم‏ترين علت‏هاى فرار دختران، طلاق و اعتياد والدين است.

طلاق، روابط عاطفى و ارتباطات سالم انسانى را سست مى‏كند و اين خلأ عاطفى، باعث مى‏شود كه دختران، از خانه بگريزند. منابع 1.مباحثى پيرامون اشتغال زنان، حميد محمدى، تهران: اداره كل پژوهش‏هاى سيما، 1380.

2.زن و توسعه پايدار، گروه تدوين، تهران: انتشارات سازمان محيط زيست، 1378.

3.فرار دختران، صادق برزگر، قم: نشر جمال، 1382. 4.روان شناسى فرار از خانه، مريم حيدرى، قم: مهر قائم، 1381. 5.زنان، مشاركت و برنامه‏ريزى براى توسعه پايدار (ج2)، تهران: مركز امور مشاركت زنان رياست جمهورى

برچسب توسعه پایدار pdf : تفسير آزمايش mucus,ريوفول ابشن,آيا قرص كلوميپرامين جهت انزال زودرس موثر است,جلدکبوتر,ساعت دقیق رسمی,

مصالب مرتبط با توسعه پایدار pdf

پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،


پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،


پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،دیگر مصالب

سؤالاتی درباره آی ‌یو‌ دی

1.آیا آی‌یو‌دی ممكن است در بدن حركت كرده و به قسمت‌های بالایی شكم، معده و قلب كشیده شود؟ خیر. آی‌یو‌دی وسیله متحرکی نیست که بتواند حرکت کند و معمولا در جای خود باقی می‌ماند. از طرف دیگر مسیری در رحم برای حرکت آی‌یو‌دی


کوتاه و خواندنی درمورد آشپز شرکت گوگل! (+عکس)

گوگل به کارمندانش اجازه داده تا 20 درصد از وقت کاری روزانه شان - و یا یک روز کامل در هفته - را به پروژه ها و کارهای مورد علاقه خودشان، که ربطی به شغل شان ندارد، اختصاص بدهند تا فکرشان ...   زمانی که سر آشپز معروف گوگل، معروف به شف چارلی، در سال 1999 در


راهکار براي جلوگيري از سرطان سينه

سرطان پستان شايع ترين نوع سرطان در ميان زنان است. اما سرطان پستان تنها مختص زنان نبوده بلکه مردان نيز در خطر ابتلا به آن هستند.به گزارش ايسنا کشف و معالجه سرطان پستان در مراحل اوليه احتمال بهبودي و درمان بيمار را افزايش


یک تکه ناخن کارگری را تا آستانه مرگ پیش برد!! (+عکس)

ویوی پس از رهایی از مرگ به دفتر روزنامه چاینا دیلی مراجعه کرد و با در اختیار قرار دادن تصاویر ثبت شده رادیولوژی، به تمام کسانی که عادت جویدن ناخن دارند هشدار داد که ...   کارگر چینی که حین جویدن ناخنش به لطیفه یکی از دوستان خود خندیده بود، تا مرز


بهداشت مخصوص زنان

با رعایت برخی نکات بهداشتی میتوانید به میزان زیادی از بروز عفونت های مجاری ادراری و مهبـلی جـلوگـیری بعمل آورید. نکته: تــرشحات طبیعی مهبل برای سلامت مهبل ضروری میباشد. در مهبل باکتریهای غیر بیماری زای طبیعی وجود دارنـد


برچسب :
- پوستر اثار باستاني
- فروشگاه کارفور دوبی
- آموزش خالكوبي
- الگو گلدوزی
- خرید ساعت مردانه بند فلزی صفحه گرد
- بازی آنلاینgta
- دیکشنری تخصصی برق موبایل جاوا
- طیف‌سنجی امپدانس الکتروشیمیایی
- دانلود بازی سیمز گ
- مطب دکتر هژیر سیگارودی‎
- رمز های بازی alexander
- دانلود کنسرت یانی2009
- خرید کولر از کردستان
- طریقه محاسبه بودجه
- آغاسی واویلا لیلی دانلود
- موسسه عصر دین و دانش
- دانلود نرم افزار وب کم لپ تاپ dell 1015
- دانلود ياهو مسنجر n73
- نرم افزار مديريت و چاپ فاكتور قطره
- فال هفتگی مجله موفقیت
- نرم افراز بیمه تامین اجتماعی
- هولوگرام گواهینامه
- خريدوفروش اسب درتهران
- ليست قيمت پكيج LGگلديران
- رمزهای کانتر زیرو
- نمونه نوشتن تسويه حساب
- استامبلی
- «رهگیری کارت شناسایی خودرو»
- دانلود مامک خادم باز آمدم
- شرایط فروش لیزینگی بانکی مگان 2000
- نکات خرید یک کامپیوتر برای بازی
- گزارش کار اموزی در چاپخانه
- رمزهاي gta 5
- نرم افزار آزمايشات قانون اهم
- درد كتف سمت چپ
- سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته مامايي دانشگاه ازاد
- دانلود انیمیشن های گارفیلد دوبله شده
- mpkgدانلود
- باور نکن تنهاییت را اصفهانی
- برنامه پارازیت چیست
- برنامه پروازهاي شيراز اهواز
- پورت 445
- دنلود قفل لمسی 5800
- بلیط تهران-استانبول پگاسوس
- تقویت جلوبندی پراید
- گروه پیسی کت
- جزوه صنعتی pdf
- سايت شركت موتور سيكلت كوير
- کنسرت یانی تاج محل
- کرک سالم بازی بتمن
- مدلهای روپوش مدرسه پسرانه
- قیمت ال ای دی دربازاربانه
- GTA7 براي كام
- نرم افزار دارویی موبایل symbian
- دانلود صدای آوا ز قناری
- مدل مانتو اداری شیک
- مشکلات بازی جنگ های صلیبی 2
- متن زيبا براي کارت عروسي
- گوشی مدل سی 600نوکیا
- استخدام شرکت کیش چیپس مزمز
- دانلودپنهان چو دل
- وب سایت دانشگاه ازاد اسلامی ابادان واحدثبت نام
- روش فارسي كردن كوشي نوكياN72
- دانلود فونهاي كودكانه
- تنبيه با كمربند
- model lebase hamelegi
- نمای اوپن
- سوال رياضي 2 شهريور
- دعاي سحر ذبیحی
- خرید کولر برقی پیکان
- نهان خانه دل دانلود
- اموزش الفباي چيني
- دانلود mid town ماشین سواری
- كشتيراني درياي متحد
- دریای خلیج فارس یا خلیج عربی
- نحوه ی مهمان شدن دانشجویان پیام نور
- دانلود تواشیح گروه لیله القدر
- دانلود باور نکن تنهاییت را اصفهانی
- دكتر ترسلي
- جدید ترین غذاساز کنوود
- دانلود تك تك مراحل gta5
- جاي حساس
- n86 آپدیت فریمور
- دانلود نرم افزار gps برای موبایل برای گوشی نوکیا 6300
- دانلود نوحه ی حسینون با صدای باسم کربلایی
- گوشي موبايل به قيمت صدهزار تومان
- اصول طراحي كارت ويزيت
- خریدکلیه
- بايان نامه مديريت ارتباط با مشتري
- مدل آباژور رومیزی
- کارنامه نمونه ارشدساخت وتولید89
- آپدیت تمام ساتالایتهابرای دیشگردان
- دانلود هکر گوشی نوکیا
- کت و شلوار ارزان
- دانلود _ میشه ضامنم بشی امام رضا با صدای غلامرضا صنعتگر
- Dragon NaturallySpeaking
- برنامه یاهو مسنجر برای گوشی کوربی
- کیلیب
- <استخدام خانوم شيمي كاربردي>
- فوايد همبستري
- خرید کیف دوربین عکاسی
- مفقودی پلاک موتور
- دانلود مفاتیح برای nokia 7610