برای تبادل لینک کلیک نمایید


توسعه پایدار pdf

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

توسعه پایدار pdf

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند.

بنابراين، تا زمانى كه به زنان كشورمان به عنوان نيمى از نيروى انسانى در روند توسعه، توجّه كافى مبذول نگردد، تحقّق اين آرمان، آرزويى محال به نظر مى‏رسد. بررسى قوانين موجود، اعم از قانون اساسى و ساير قوانين، نشان مى‏دهد كه زنان ايران، مشكل اساسى‏اى از لحاظ قانونى ندارند؛ لكن عوامل اقتصادى، فرهنگى و سنّتى ويژه‏اى، در قالب قوانين نانوشته، مانع مشاركت كامل زنان در روند توسعه و استفاده از مزاياى توسعه‏اند. در اين نوشتار كوتاه، به دو مسئله مربوط به زنان و دختران در جوامع توسعه‏يافته و عقب‏مانده، اشاره مى‏شود و در مقاله ي بعد به 3 مورد ديگر اشاره مي کنيم :
يك.اشتغال زنان زنان، از اوّلين پگاه حيات جمعى بشر، در تمام عرصه‏هاى اجتماعى، نقشى مؤثّر و تعيين كننده داشته‏اند و براساس نظر بسيارى از محقّقان و مردم شناسان، سنگ بناى تمدّن‏هاى مادى جوامع در پى فراگيرى كشاورزى و زراعت توسط زنان نهاده شده است و شايد بتوان گفت كه تداوم، پيشرفت و تكامل جامعه ي اوليه انسانى، بيشتر مديون تلاش‏ها، كوشش‏ها، مجاهدت‏ها و زحمات بى‏دريغ زنان بوده است تا مردان! در جوامع گوناگون و در بين افراد مختلف، انگيزه‏هاى بسيارى، زنان را به بازار كار مى‏كشاند كه در اين‏جا به مهم‏ترين آنها (كه بالاخص در جامعه ما مى‏تواند مطرح باشد)، اشاره‏اى كوتاه خواهيم داشت:
1.انگيزه‏هاى اقتصادى
يكى از شايع‏ترين دلايل اشتغال زنان، نه تنها در ايران، بلكه در جوامع مختلف، كمك به وضعيت اقتصادى همسر و خانواده است.

بالا بودن هزينه‏ها و تنوّع نيازها و خواسته‏هاى خانواده، معمولاً مانع از آن است كه درآمد مرد به تنهايى از عهده ي اداره خانوار برآيد.

اين نياز، مخصوصاً در شرايط نابه‏سامانىِ اقتصادى، بيشتر ضرورت مى‏يابد و موجب روى آوردن زنان، به انواع و اقسام كارهاى دست پايين، با مزد بسيار كم مى‏شود.
2.انگيزه‏هاى روانى و استقلال‏طلبى
بسيارى از زنان، صرفاً به انگيزه ي نيل به استقلال مالى، راهى بازار كار مى‏شوند.

بدين معنا كه حتى در صورت بى‏نيازى خانواده از درآمد آنها، به كار مى‏پردازند و دستمزد خود را به دلخواه، پس‏انداز يا هزينه مى‏نمايند.

يكى از جنبه‏هاى مهم اشتغال با انگيزه مذكور، احساس نوعى همآوردى با مرد در اداره امور خانه و در واقع، تقسيم مديريت خانواده بين زن و مرد است. ميل به استقلال مالى در محيط‏ها و جوامعى كه آمار طلاق بالايى دارند يا در آنها نرخ بى‏كارى و تلفات مردان بالاست و طبعاً زنان را با نوعى نگرانى و ترس از شرايط آينده مواجه مى‏سازد، اهميت بيشترى مى‏يابد.
3.انگيزه‏هاى اجتماعى
گاهى هم ميل به كسب هوّيت و شخصيت اجتماعىِ مؤثر، افراد را وادار به حضور در جامعه مى‏كند.

محيط محدود خانه و كارهاى تكرارى آن، كه تقريباً تمام وقت مفيد فرد را به خود اختصاص مى‏دهد، كمتر زمينه‏اى براى رشد ادراكى و شخصيتى فرد، باقى مى‏گذارد و در چنين شرايطى، زن براى جلوگيرى از رخوت و خُمود فكرى و روحى، خروج چند ساعته از محيط خانه را انتخاب مى‏كند.

امّا در برخى از موارد، عامل اصلى شكل‏گيرى انگيزه حضور فعال در اجتماع و ورود به بازار كار، عرصه توانايى‏ها و تخصّص‏هاى به دست آمده است.

اين مورد، شخصاً در مورد زنان تحصيل كرده و واجد تخصّص‏هاى مورد نياز جامعه، مصداق پيدا مى‏كند. اشتغال زنان، زمينه و مقدمه‏اى براى حضور اجتماعى آنان است و آثار اجتماعى اين امر، دامنه وسيعى را در برمى‏گيرد.

ضمن اين كه امروزه، اشتغال زنان به عنوان يكى از عوامل تحقّق توسعه پايدار و همه جانبه تلقى مى‏گردد.
دو.فرار دختران فرار از خانه، رفتارى است كه در ابتدا به صورت يك اقدام ساده انجام مى‏گيرد و سپس تا تكّدى، سرقت، خريد و فروش مواد مخدّر، اعتياد، فحشا، قتل، و در نهايتْ خودكشى كشيده مى‏شود. پديده «دختران فرارى» با گسترش روز افزون خود، امروز به عنوان يك تهديد جدّى براى كانون گرم خانواده‏ها مطرح و عامل افزايش ناهنجارى‏هاى اجتماعى در كلانْ‏شهرها شناخته شده است. دختران فرارى، اقدام خود را نوعى «اعتراض» مى‏دانند و خود را قربانى روابط ناسالم خانواده‏ها و فراموش شدن خود در جامعه مى‏دانند.

به اعتراف پژوهشگران اجتماعى، فرار دختران، نتيجه يك فرايند روانى و ذهنى در نوجوانان است كه براى رسيدن به امنيّت درونى و رهايى از سلطه ي والدين، زندگى خانه به دوشى را برمى‏گزينند.

در ايران، از حدود پنج سال پيش به دليل افزايش فراريان از خانه، به اين معضل توجه شده است و فرار كودكان و نوجوانان، به عنوان يك آسيب جدّى، مورد بررسى قرار گرفته است. طبق آمارهاى منتشر شده: در سال 1378، 937 دختر فرارى و 735 پسر فرارى توسط نيروى انتظامى در تهران دستگير شده‏اند.

به اين ترتيب، تعداد فراريان از خانه 30 درصد نسبت به سال قبل، افزايش داشته است.

سال 1378 تا 1379، 5450 دختر فرارى و 5000 پسر فرارى در تهران دستگير شده‏اند كه 96% آنان بدون سابقه كيفرى بوده‏اند. تحقيقات نشان مى‏دهد كه سبب حدود 70 درصد فرار فرزندان، والدين هستند، به طورى كه از خرداد تا شهريور ماه، وقتى نوجوانان پس از فراغت از مدرسه نمى‏توانند محيط نامساعد خانواده را تحمّل كنند، به اميد قرار گرفتن در فضاى بهتر و مساعدتر، از خانه فرار مى‏كنند و در فروردين ماه ـ كه اعضاى خانواده و فاميل به ديد و بازديد و انجام دادن مراسم سال نو مشغول هستند ـ كمترين فرار را شاهد هستيم.
آمارها نشان مى‏دهد افرادى كه از خانه فرار مى‏كنند، غالباً 14 تا 25 سال دارند و 80 درصد آنها به دليل ناسازگارى با والدين، ترجيح مى‏دهند خانه ي خود را ترك كنند. از مهم‏ترين علت‏هاى فرار دختران، طلاق و اعتياد والدين است.

طلاق، روابط عاطفى و ارتباطات سالم انسانى را سست مى‏كند و اين خلأ عاطفى، باعث مى‏شود كه دختران، از خانه بگريزند. منابع 1.مباحثى پيرامون اشتغال زنان، حميد محمدى، تهران: اداره كل پژوهش‏هاى سيما، 1380.

2.زن و توسعه پايدار، گروه تدوين، تهران: انتشارات سازمان محيط زيست، 1378.

3.فرار دختران، صادق برزگر، قم: نشر جمال، 1382. 4.روان شناسى فرار از خانه، مريم حيدرى، قم: مهر قائم، 1381. 5.زنان، مشاركت و برنامه‏ريزى براى توسعه پايدار (ج2)، تهران: مركز امور مشاركت زنان رياست جمهورى

برچسب توسعه پایدار pdf : تفسير آزمايش mucus,ريوفول ابشن,آيا قرص كلوميپرامين جهت انزال زودرس موثر است,جلدکبوتر,ساعت دقیق رسمی,

مصالب مرتبط با توسعه پایدار pdf

پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،


پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،


پنج چالش اصلى زنان و دختران

بنابر باور بسيارى از صاحب‏نظران، انسان، محور توسعه پايدار است و جامعه‏اى مى‏تواند توسعه يابد كه همه افراد آن، ظرفيت توسعه‏پذيرى را داشته باشند و راه‏ها و روش‏هاى مناسب براى حصول توسعه ي پايدار را بيابند. بنابراين،دیگر مصالب

مدلهای لباس زنانه کمپانی اسپریت با راهنمای ست کردن آن

مدلهای بلوز و مانتو زنانه از کمپانی اسپریت را همرا با نحوه ست کردن آن برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد                                         تهیه


راهنمای ست کردن لباس با کفش آل استار(+عکس)

کفش آل استار یکی از قدیمیترین و محبوب ترین مدلهای کفش اسپرت است که در بین جوانان طرفداران زیادی دارد . اما این کفش با پوششهای مختلف ترکیبهای زیبایی ایجاد میکند   کفش آل استار یکی از قدیمیترین و محبوب ترین مدلهای کفش اسپرت است که در بین جوانان


چند مدل پیراهن زیبای زنانه و راهنمای ست کردن آن

به نمونه پیراهن و دامنهای زیبایی که برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم و نحوه ست کردن آنها توجه فرمایید           --------------------------------------     ----------------------------------------     --------------------------------------     ----------------------------------------     ------------------------------------------------     ----------------------------------------------     ------------------------------------------       تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ - نعیمه عارفی زاده www.seemorgh.com/lifestyle


کالکشن 2010 لباس تابستانی زنانه

در این کالکشن به جدیدترین مدلها و نحوه ست کردن آنها با دیگر اجزای پوشی برای خانمها جهت مراسم مختلف ایده هایی خوب اراده شده است   مدلهای ارائه شده در این کالکشن برای تابستان 2010 در نظر گرفته شده است. در این کالکشن به جدیدترین مدلها و نحوه ست کردن


کمرنگ تر شدن نقش اجتماعی زنان

زنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال کشور تنها ۱۲ درصد از فعالیت های اقتصادی جامعه را برعهده دارند. این سهم اندک طی ۴۰ سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده است. این وضعیت به گونه یی پیش رفته که به گفته کارشناسان تعداد زنان شاغل در ۲۰ سال


برچسب :
- دانلود کتاب معارف اسلامی 1
- دانلو آلبوم یوسف گونی
- دانلود رایگان نقشه خانه 120 متری
- آثار دروغ در زندگی
- دعایی برا ی شفاعت سرطان
- معنای کلمه سدنا
- رمز های جیتیای 5 پلی 2
- grand ages rome رمز بازی
- دانلود سوالات کنکور خارج از کشور1390
- اتوبخارصنعتی
- 4shared امیر خانی دانلود نفحات نفت
- طریقه گرفتن شبکه نمایش
- دریافت کارت آزمون گل گهر سیرجان
- خداحافظ تهران دانلود
- محمد بنیادی
- aztechمودم
- نظرات استفاده کنندگان درباره پرفکت استپز
- دانلود دوبله فارسي شرك 2
- قیمت دستگاه خم کن ورق
- دانلودرمان شفق
- شبکه ی نمایش در نیلست
- vgn-fw230jقیمت سونی
- هوندا ايران
- پايان نامه هاي پژوهشي مديريت دانش
- درخواست درایور hp1006 برای ویندوز 7
- مدلينگ تهران
- دانلودنون وپنیر
- بازی چمپیون
- "پسوردieee"
- بازی آنلاین فلش والیبال
- صلاحیت نیاز آذری
- شهرت حسابرس
- خالکوبی حمیدعسگری امین بامشاد
- لغو ارسال پیامک فال حافظ همراه اول
- دانلود قهر و اشتی سیاوش صحنه
- درمان كم تحركي اسبرم مردان
- دانلود فیلمهای جینا جیمسون
- انواع اسلحه شکاری بونینگ بلژیک
- کلاس ماتریس با ضرب و
- vgn-fw230j قیمت سونی
- آیین نامه جدید تخلفات جریمه رانندگی
- مزایا و معایب سونی اریکسون اکسپریا آرک اس
- ترازو.وزنه
- smsفارسی برای 5800
- دانلود کتاب حضرت مشکل گشا
- قرمه سبزی
- دانلود هرگز علی دانیال
- پلیور مردانه بافت
- فرکانس شبکه ی نمایش روی بدر
- كانال ايران نماش
- دانلود نرم افزار 118 مشهد 1390
- رشته انیمیشن پودمانی
- وابستگی طلا و نفت
- مهر شا
- نرم افزار smsفارسی برای 5800
- آموزش ویژوال استدیو جزوه
- حجم طبیعی ان8
- symphony کانفیگ مودم
- هکربرای نوکیا 6303
- فر گا نس ما هوار ها
- دانلود دوبله کارتون بری زنبوری
- فروش توله سگ پودل تریر
- نسخه جدید مستند فراماسون
- صدای سه بعدی آرایشگر مجازی
- اطلاعات در مورد کفش
- سياليس طريقه مصرف
- جملات زیبا در تقدیم پایان نامه
- خرید عینک پلیس 280000 ریال
- سایت گارنیر
- دانلود موتسارت کیوان ساکت
- دانلود درایور مودم میکرو
- دانلود دیکشنری برای نوکیا 3500 کلاسیک
- دانلودهم نوازی سه تار وپیانو
- قالب بسیار زیبا 13floor قالب وردپرس
- دنیا دنیای گونل
- دانلود اون دوتا مست چشات ریمیکس
- بودجه بندی دروس سوم ابتدائی
- تمرينات زيبا كردن صدا
- مدارعملي رگولاتور v6
- نمونه سوالات در مورد افراز پایه اول ابتدایی
- دانلود بازی گیتار هیرو برای آندروید
- range mo jadid
- تاثیر ورزش بر رشد عاطفی
- رکانس شبکه نمایش
- لیفتینگ استادرم