برای تبادل لینک کلیک نمایید


حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.
8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی
شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.

اما حقیقت این است که برخی میکروب‌ها و قارچ‌هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس‌شویی، درون آن تولید و تکثیر می‌شوند، قادرند سلامت ما را به خطر بیندازند.

این مطلب، نگاهی می‌اندازد به خطاهای هشت‌گانه استفاده از ماشین لباس‌شویی که ممکن است هرکدام از ما مرتکب شویم و سلامت‌مان را به دست‌ خودمان تهدید کنیم.... خطای اول:
شستن لباس زیر با ماشین لباس‌شویی
به گفته دکتر چارلز جبرا، استاد میکروبیولوژی دانشگاه آریزونا، لباس‌های زیر یکی از اصلی‌ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب‌ هستند.

به همین دلیل بهتر است که هنگام شستشو با سایر لباس‌ها، درون یک محفظه قرار نگیرند.

از طرف دیگر، ممکن است آلودگی بیش از حد البسه دیگر به لباس زیر افراد سرایت کند و موجب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی در آنها شود.

به عقیده دکتر جبرا، لباس‌های زیر باید با آب کاملا داغ و مواد شوینده شسته و برای خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

او همچنین برای پیشگیری از ماندگاری میکروب‌ها در ماشین‌لباس‌شویی توصیه کرد که پس از هر سه یا چهار بار استفاده، یک دور آن را به صورت خالی از لباس و ریختن مواد ضدعفونی‌کننده، روشن کنید.
خطای دوم:
شستن ملحفه‌ها با آب ولرم
خیلی‌ها برای حفظ رنگ و رو یا دیرتر کهنه شدن روتختی، روبالشی و ملحفه‌ها، آنها را با دور کند ماشین‌ لباس‌شویی و آب ولرم می‌شویند؛ در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست، این کار را تنها یک آب‌تنی لذت‌بخش برای این‌گونه کالاها می‌داند و می‌گوید: «یکی از بهترین مناطق برای حفظ گرد و غبار و ایجاد آلرژی، روتختی‌ها و روبالشی‌ها هستند، بنابراین همه افراد باید حداقل هر دو هفته یک بار کلیه لوازم خواب‌شان را با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباس‌شویی بشویند و برای جلوگیری از آلرژی‌زا شدن، آنها را درون خانه و به دور از گرد و غبار محیط بیرون از منزل خشک کنند.»
خطای سوم:
حبس هوا در ماشین لباس‌شویی
کپک‌ها به ندرت در محیط‌های خشک تولید می‌شوند اما مناطق مرطوب، جولانگاه‌ تولید و تکثیر انواع کپک‌ها هستند.

تماس کپک با لباس‌ها باعث بروز احتقان، خارش چشم‌ها و خس‌خس سینه در افراد می‌شود.

این علایم وقتی به صورت شدید‌تر و گسترده‌تر در فرد ظهور می‌کند که او به آسم یا‌ آلرژی هم مبتلا باشد.

بنابراین برای جلوگیری از تولید و تکثیر کپک در ماشین‌ لباس‌شویی‌تان، پس از هر بار شستشوی لباس‌ها، درب آن را کاملا باز بگذارید تا هوا و بخار درون‌اش کاملا خارج شود و محیط خشکی درون ماشین به وجود بیاید.

رابرت ویتز، خشک کردن لاستیک دور در و حتی محفظه درونی ماشین به وسیله یک دستمال خشک را هم برای جلوگیری از حمله کپک‌ها موثر می‌داند.

او حتی پا را از این حد فراتر گذاشته و می‌گوید: «برای اطمینان از نسل‌کشی کپک‌ها باید پس از هر بار استفاده، ماشین لباس‌شویی‌تان را با باد سرد سشوار خشک کنید!»
خطای چهارم:
گذاشتن ماشین لباس‌شویی در یک فضای کوچک
کم نیستند افرادی که ماشین لباس‌شویی را درون رخت‌کن حمام، انباری یا حیاط خلوت سقف‌دار قرار می‌دهند و نمی‌دانند که با این کار چه خیانتی به خود و اعضای خانواده‌شان می‌کنند! ماشین لباس‌شویی باید در یک محیط باز مثل آشپزخانه قرار گیرد تا بتوان بعد از اتمام کار، قدری پنجره‌ را باز گذاشت تا هوا و بخار متصاعد شده از آن، محیط مناسبی برای رشد قارچ‌ها و کپک‌ها به وجود نیاورد.

قرار دادن ماشین لباس‌شویی در مکانی مثل حمام، باعث تکثیر قارچ‌ها و کپک‌ها و سرایت آنها به لباس‌های داخل حمام، پرده حمام و لوازمی مثل لیف می‌شود و عاقبت این سرایت چیزی نیست جز ابتلا به آلرژی و بیماری‌های پوستی! بنابراین سعی کنید که ماشین لباس‌شویی‌تان را در محیط‌های باز نگهداری کنید و اگر هم قادر به این کار نیستید، حداقل تا ساعاتی پس از اتمام کار شستشو، در حمام، انباری یا خیاط خلوت‌تان را باز بگذارید. خطای پنجم:
استفاده از شوینده‌های نامناسب
بعضی‌ها به خاطر اینکه پوست دست‌شان نسبت به بعضی شوینده‌ها حساس است، ترجیح می‌دهند لباس‌های‌شان را درون ماشین لباس‌شویی بریزند و این‌طوری از هر نوع شوینده‌ای که دوست داشتند استفاده کنند اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می‌گویند اگر پوست دست شما نسبت به ماده شوینده خاصی حساسیت دارد، به هیچ‌وجه نباید از آن ماده درون ماشین لباس‌شویی‌تان استفاده کنید زیرا با این کار حساسیت پوستی را به کل بدن‌تان منتقل خواهید کرد.

آنها همچنین استفاده از شوینده‌ها و نرم‌کننده‌های معطر را برای شستن لباس کودکان، نوزادان و افراد مبتلا به آسم و آلرژی مناسب نمی‌دانند.

به علاوه، پژوهشگران معتقدند که بهتر است لباس نوزادان هم مانند لباس‌های زیر، با دست و با مواد شوینده ملایم شسته شوند. خطای ششم:
رها کردن لباس‌های شسته شده برای مدتی طولانی
یکی دیگر از خطاهای نسبتا رایج و بیماری‌زا در مورد ماشین لباس‌شویی، رها کردن لباس‌های شسته‌شده به مدت طولانی درون آن است.

در حالی که به عقیده دکتر جبرا، باقی ماندن لباس‌های خیس درون ماشین لباس‌شویی، بیشتر از 30 دقیقه یعنی تولید کپک و باکتری‌های آلرژی‌زا.

بنابراین به توصیه وی، تنها زمانی ماشین لباس‌شویی‌تان را روشن کنید که مطمئن باشید در خانه هستید و می‌توانید پس از پایان شستشو، بلافاصله لباس‌ها را از درون آن خارج کرده و پهن کنید.
خطای هفتم:
پرکردن ماشین با لباس‌های کثیف از چند روز قبل
این خطا از آن دست اشتباه‌هایی است که اکثر خانم‌ها آن را مرتکب می‌شوند.

خانم‌ها معمولا برای جلوی چشم نبودن لباس‌های کثیف، آنها را درون ماشین لباس‌شویی می‌ریزند تا زمانی که ماشین کاملا پر از لباس شد، آن را روشن کنند.

غافل از اینکه عرق، رطوبت و آلودگی لباس‌ها می‌توانند زمینه‌ساز تولید انواع میکروب‌ها و رخنه کردن آنها درون لباس‌ها شوند.

میکروب‌هایی که در محفظه‌های ریز لباس‌ها رخنه می‌کنند تا در فرصت مناسب شروع به فعالیت‌هایی کنند که موجب ناراحتی‌های پوستی در ما می‌شود.
خطای هشتم:
شستن کفش و لباس‌های گلی با ماشین لباس‌شویی
اگر خسته و کوفته از مسافرت یا کوهنوردی برگشته‌اید و حال و حوصله شستن کفش و لباس گلی‌تان را ندارید، بهتر است به جای پرتاب کردن آنها درون ماشین لباس‌شویی، گوشه حیاط یا حمام قرارشان دهید تا خوب خستگی‌تان در برود.

میکروب و آلودگی‌های پنهان شده در گل و لای ممکن است تا مدت‌ها درون ماشین‌لباس‌شویی باقی بماند و به سایر لباس‌های‌تان هم نفوذ کند، بنابراین بهتر است لباس‌هایی که گل و کثیفی از سر و کول‌شان بالا می‌رود را با دست بشویید.
منبع:salamat.ir


برچسب حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان : دانلود برنامه منشی برای نوکیا مدل 5800,علي نفري,اموزش گیتار برقی رایگان,چند نمونه سوال عملی ازcoreldrawe,"نت سنتور مرغ خوشخوان",کدام سایت برای خلافی موتوره,

مصالب مرتبط با حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

ماشین لباس‌شویی می‌تواند شما را بیمار کند

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان


۸ خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی

  شاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب ها و قارچ هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس شویی، درون آن تولید و تکثیر می شوند، قادرند سلامت


ماشين لباس‌شويي مي‌تواند شما را بيمار كند

  شايد تصور اينكه ماشين لباس‌شويي باعث بروز بيماري‌هاي آلرژيك يا پوستي بشود، براي‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین لباس شوییشاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشواردیگر مصالب

گفت‌وگو با دكتر علی رفیعی، كارگردان فیلم «آقا یوسف»

مهدی هاشمی بازیگر بسیار حرفه‌ای هستند و نه فقط ایشان من از بازی كل مجموعه به‌شدت راضی هستم. تمام این بازیگران كه دور هم جمعشان كردیم همگی هوشمندانه انتخاب شده‌اند و فكر می‌كنم...   فیلمی پر از تعلیق ساخته‌ام به دلیل علاقه من به شمال ایران


معرفی 10 فیلم مهم جشنواره به همراه حاشیه‌ها

امسال پیش بینی می‌شود که فیلم‌های خوب و غیر منتظره ای را از سینمای ایران ببینیم. از میان فیلم‌های مطرحی که در جشنواره حضور دارند در این بخش به معرفی 10 فیلم سینمایی به همراه...    رقابت بزرگان سینمای ایران در جشنواره فیلم فجرمعرفی چند فیلم


چقدر باید به حرف‌ همسرمان گوش دهیم؟

گوش دادن به صحبت‌های همسرتان خیلی از اختلافات شما را حل می‌کند. مشکل اساسی زوج‌ها در این است که آن‌ها یاد نگرفته‌اند به صحبت‌های یکدیگر گوش کنند. شاید فکر کنید دوران نامزدی بهترین دوران زندگی شما بوده است، ولی آیا می‌دانید


40 نکته بهترین همسران دنیا!

آشنایی با برخی مهارت های همسر داری 1- شاد باشیم؛ شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم. 2- صبور باشیم؛ اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی‌دانیم بهتر


در گذشتگان سینمای ایران در سال 89 (+عکس)

سینمای ایران در سالی كه گذشت تعدادی از هنرمندانش را از دست داد و در سوگ آنان نشست كه از جمله آنان می‌توان به: «مهدی دانش‌رفتار»، «رضا كرم‌رضایی»، «محمود بنفشه‌خواه»، «كیومرث ملك‌مطیعی»، «حمیده خیرآبادی».....    سینمای ایران در سالی كه گذشت


برچسب :
- لوگوی وزارت کار
- جزوه ایران خودرو
- پلان خانه های قدیمی
- تیتر پوستر روز جهانی کودک
- بگابگا
- انواع بافتنیهای دستی
- دانلود ویروس کشی موبایل نوکیا x3-00
- اموزش تحلیل صرفی
- دعای بسیار مجرب برای عشق و محبت
- site:linkengine.ir
- کتاب ریاضی وکاربرد آن در مدیریت وحسابداری از لیدا فرخو
- قيمت هيونداي كوپه مهر ماه 1390
- شهوتس
- تفاوت بین سطح آزمون تولیمو و تافل
- دكترگوش
- "دانلود صدای کلاغ"
- تراز برای قبولی در عمران تهران جنوب
- دانلود فایل های صوتی 504
- دانلود رایگان پروژه های تجزیه تحلیل سیستمها
- صادق نجوكي
- دانلودتصویری کنسرتهایه همای جدال عقل وعشق
- دکتر جواد پیسپار
- دانلود مولویه شور رومی شهرام
- download free crakmailer software
- نرخ سود بانکی تغییر کرد
- دانلود جزوات درس فرهنگ و معارف اسلامي كارداني به كارشناسي
- امریه دانشگاه مالک اشتر
- بی سیم کن وود3107-اصفهان
- طرز گرفتن ستاره در جنگ خان ها
- فلت گوشی
- دره نگار
- فریزر kenwood
- صفر e1 l90
- قالب وبلاگ کیف الکترونیکی
- تغییر آرم شبکه استانی
- کارآفرینی
- دانلود دکمه های زیبا در C
- دانلود پچ ایران در جنرال
- دياگرام مدار بدون وقفه
- تخته نرد download
- شبكه 3 ايران در iclass
- دانلود cost accountimg ترجمه علی پارساییان
- بدست اوردن پسورد در ویندوز 7 و xp و ویستا
- پنجره ی hamming
- sat9696
- دانلود رایگان بازی کشتی کج 2009
- adrese jadid music baran
- بهترین پزشک زیبایی
- دانلود ویدیو سیبل کن پادشاه
- 3g hsdpa مشکل dns ایرانسل
- موضوع \ايان نامه
- انواع شال وکلاه بافتنی
- معماری حسینیه
- بازی موتور تریل
- آزمایش کرنش سنجی
- سینما چمران
- پارالل رونی کلمن
- دکتر علیپور جراح بینی دراصفهان
- حل المسائل کتاب ماشینهای الکتریکی 2 p.c.sen
- دانلود جديدترين اديت ساكر6
- مهر میهن موسسه مالی و اعتباری شعب
- وسایل kitty
- یور فریدام
- ساختار دیواره مخمر
- بازي براي f480-sgh
- دانلود تیزپرداز
- دانلود آهنگهای شروین نجفیان
- زیرنویس فرشتگان و شیاطین
- تغییر آرم شبک های استانی
- catia v5r20
- ماشين سي ال او
- فروش MVM 530
- دانلود فونت*koodakbold
- تالارسمرقند
- برنامه آشپزی مانی یزدان ÷رست
- دانلود جزوه اندازه گیری الکتریکی 90
- joseph زیرنویس فارسی
- طرح نهایی دانلود
- فرم شرایط پیش فروش ال 90 دوگانه سوز
- دانلود پ ن ي بي تربيتي براي 5530
- بازی RABBID
- بگو منو کم داری mp3
- یدالله نصیریان
- narmafzar garmin
- مدل مانتوجديددرتهران
- دانلود پچ جنرال 2 (زیرو هور) با حضور تیم ایران
- نمونه درخواست پروپزال رایگان
- جواب پرسش های درس دوم امادگی دفاعی سال سوم راهنمایی
- داونلود کانتر1.6;hlg
- طریقه تنظیم نامه های اداری
- ترمیم پارتهای ناقص
- بازار پرنده فروشی در شیراز
- پردازش کامپیوتر
- روش های جذب دوست پسرخود؟
- وزراي ايران
- زیباترین ترین بسر ایران
- حل تمرین شهشهانی
- ددانلود اديت ايراني ساكر6
- نمونه رزومه به زبان انگلیسی
- دانلود نرم افزار td8811
- رادیکالها در ریاضی
- دانلودآهنگ فرشیدامین گل لاله
- بگو منو کم داری یاس
- فروش راكت دست دوم تنيس خاكي
- دانلود مداحی عباس مفتاح