برای تبادل لینک کلیک نمایید


حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.
8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی
شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.

اما حقیقت این است که برخی میکروب‌ها و قارچ‌هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس‌شویی، درون آن تولید و تکثیر می‌شوند، قادرند سلامت ما را به خطر بیندازند.

این مطلب، نگاهی می‌اندازد به خطاهای هشت‌گانه استفاده از ماشین لباس‌شویی که ممکن است هرکدام از ما مرتکب شویم و سلامت‌مان را به دست‌ خودمان تهدید کنیم.... خطای اول:
شستن لباس زیر با ماشین لباس‌شویی
به گفته دکتر چارلز جبرا، استاد میکروبیولوژی دانشگاه آریزونا، لباس‌های زیر یکی از اصلی‌ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب‌ هستند.

به همین دلیل بهتر است که هنگام شستشو با سایر لباس‌ها، درون یک محفظه قرار نگیرند.

از طرف دیگر، ممکن است آلودگی بیش از حد البسه دیگر به لباس زیر افراد سرایت کند و موجب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی در آنها شود.

به عقیده دکتر جبرا، لباس‌های زیر باید با آب کاملا داغ و مواد شوینده شسته و برای خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

او همچنین برای پیشگیری از ماندگاری میکروب‌ها در ماشین‌لباس‌شویی توصیه کرد که پس از هر سه یا چهار بار استفاده، یک دور آن را به صورت خالی از لباس و ریختن مواد ضدعفونی‌کننده، روشن کنید.
خطای دوم:
شستن ملحفه‌ها با آب ولرم
خیلی‌ها برای حفظ رنگ و رو یا دیرتر کهنه شدن روتختی، روبالشی و ملحفه‌ها، آنها را با دور کند ماشین‌ لباس‌شویی و آب ولرم می‌شویند؛ در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست، این کار را تنها یک آب‌تنی لذت‌بخش برای این‌گونه کالاها می‌داند و می‌گوید: «یکی از بهترین مناطق برای حفظ گرد و غبار و ایجاد آلرژی، روتختی‌ها و روبالشی‌ها هستند، بنابراین همه افراد باید حداقل هر دو هفته یک بار کلیه لوازم خواب‌شان را با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباس‌شویی بشویند و برای جلوگیری از آلرژی‌زا شدن، آنها را درون خانه و به دور از گرد و غبار محیط بیرون از منزل خشک کنند.»
خطای سوم:
حبس هوا در ماشین لباس‌شویی
کپک‌ها به ندرت در محیط‌های خشک تولید می‌شوند اما مناطق مرطوب، جولانگاه‌ تولید و تکثیر انواع کپک‌ها هستند.

تماس کپک با لباس‌ها باعث بروز احتقان، خارش چشم‌ها و خس‌خس سینه در افراد می‌شود.

این علایم وقتی به صورت شدید‌تر و گسترده‌تر در فرد ظهور می‌کند که او به آسم یا‌ آلرژی هم مبتلا باشد.

بنابراین برای جلوگیری از تولید و تکثیر کپک در ماشین‌ لباس‌شویی‌تان، پس از هر بار شستشوی لباس‌ها، درب آن را کاملا باز بگذارید تا هوا و بخار درون‌اش کاملا خارج شود و محیط خشکی درون ماشین به وجود بیاید.

رابرت ویتز، خشک کردن لاستیک دور در و حتی محفظه درونی ماشین به وسیله یک دستمال خشک را هم برای جلوگیری از حمله کپک‌ها موثر می‌داند.

او حتی پا را از این حد فراتر گذاشته و می‌گوید: «برای اطمینان از نسل‌کشی کپک‌ها باید پس از هر بار استفاده، ماشین لباس‌شویی‌تان را با باد سرد سشوار خشک کنید!»
خطای چهارم:
گذاشتن ماشین لباس‌شویی در یک فضای کوچک
کم نیستند افرادی که ماشین لباس‌شویی را درون رخت‌کن حمام، انباری یا حیاط خلوت سقف‌دار قرار می‌دهند و نمی‌دانند که با این کار چه خیانتی به خود و اعضای خانواده‌شان می‌کنند! ماشین لباس‌شویی باید در یک محیط باز مثل آشپزخانه قرار گیرد تا بتوان بعد از اتمام کار، قدری پنجره‌ را باز گذاشت تا هوا و بخار متصاعد شده از آن، محیط مناسبی برای رشد قارچ‌ها و کپک‌ها به وجود نیاورد.

قرار دادن ماشین لباس‌شویی در مکانی مثل حمام، باعث تکثیر قارچ‌ها و کپک‌ها و سرایت آنها به لباس‌های داخل حمام، پرده حمام و لوازمی مثل لیف می‌شود و عاقبت این سرایت چیزی نیست جز ابتلا به آلرژی و بیماری‌های پوستی! بنابراین سعی کنید که ماشین لباس‌شویی‌تان را در محیط‌های باز نگهداری کنید و اگر هم قادر به این کار نیستید، حداقل تا ساعاتی پس از اتمام کار شستشو، در حمام، انباری یا خیاط خلوت‌تان را باز بگذارید. خطای پنجم:
استفاده از شوینده‌های نامناسب
بعضی‌ها به خاطر اینکه پوست دست‌شان نسبت به بعضی شوینده‌ها حساس است، ترجیح می‌دهند لباس‌های‌شان را درون ماشین لباس‌شویی بریزند و این‌طوری از هر نوع شوینده‌ای که دوست داشتند استفاده کنند اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می‌گویند اگر پوست دست شما نسبت به ماده شوینده خاصی حساسیت دارد، به هیچ‌وجه نباید از آن ماده درون ماشین لباس‌شویی‌تان استفاده کنید زیرا با این کار حساسیت پوستی را به کل بدن‌تان منتقل خواهید کرد.

آنها همچنین استفاده از شوینده‌ها و نرم‌کننده‌های معطر را برای شستن لباس کودکان، نوزادان و افراد مبتلا به آسم و آلرژی مناسب نمی‌دانند.

به علاوه، پژوهشگران معتقدند که بهتر است لباس نوزادان هم مانند لباس‌های زیر، با دست و با مواد شوینده ملایم شسته شوند. خطای ششم:
رها کردن لباس‌های شسته شده برای مدتی طولانی
یکی دیگر از خطاهای نسبتا رایج و بیماری‌زا در مورد ماشین لباس‌شویی، رها کردن لباس‌های شسته‌شده به مدت طولانی درون آن است.

در حالی که به عقیده دکتر جبرا، باقی ماندن لباس‌های خیس درون ماشین لباس‌شویی، بیشتر از 30 دقیقه یعنی تولید کپک و باکتری‌های آلرژی‌زا.

بنابراین به توصیه وی، تنها زمانی ماشین لباس‌شویی‌تان را روشن کنید که مطمئن باشید در خانه هستید و می‌توانید پس از پایان شستشو، بلافاصله لباس‌ها را از درون آن خارج کرده و پهن کنید.
خطای هفتم:
پرکردن ماشین با لباس‌های کثیف از چند روز قبل
این خطا از آن دست اشتباه‌هایی است که اکثر خانم‌ها آن را مرتکب می‌شوند.

خانم‌ها معمولا برای جلوی چشم نبودن لباس‌های کثیف، آنها را درون ماشین لباس‌شویی می‌ریزند تا زمانی که ماشین کاملا پر از لباس شد، آن را روشن کنند.

غافل از اینکه عرق، رطوبت و آلودگی لباس‌ها می‌توانند زمینه‌ساز تولید انواع میکروب‌ها و رخنه کردن آنها درون لباس‌ها شوند.

میکروب‌هایی که در محفظه‌های ریز لباس‌ها رخنه می‌کنند تا در فرصت مناسب شروع به فعالیت‌هایی کنند که موجب ناراحتی‌های پوستی در ما می‌شود.
خطای هشتم:
شستن کفش و لباس‌های گلی با ماشین لباس‌شویی
اگر خسته و کوفته از مسافرت یا کوهنوردی برگشته‌اید و حال و حوصله شستن کفش و لباس گلی‌تان را ندارید، بهتر است به جای پرتاب کردن آنها درون ماشین لباس‌شویی، گوشه حیاط یا حمام قرارشان دهید تا خوب خستگی‌تان در برود.

میکروب و آلودگی‌های پنهان شده در گل و لای ممکن است تا مدت‌ها درون ماشین‌لباس‌شویی باقی بماند و به سایر لباس‌های‌تان هم نفوذ کند، بنابراین بهتر است لباس‌هایی که گل و کثیفی از سر و کول‌شان بالا می‌رود را با دست بشویید.
منبع:salamat.ir


برچسب حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان : دانلود برنامه منشی برای نوکیا مدل 5800,علي نفري,اموزش گیتار برقی رایگان,چند نمونه سوال عملی ازcoreldrawe,"نت سنتور مرغ خوشخوان",کدام سایت برای خلافی موتوره,

مصالب مرتبط با حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

ماشین لباس‌شویی می‌تواند شما را بیمار کند

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان


۸ خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی

  شاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب ها و قارچ هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس شویی، درون آن تولید و تکثیر می شوند، قادرند سلامت


ماشين لباس‌شويي مي‌تواند شما را بيمار كند

  شايد تصور اينكه ماشين لباس‌شويي باعث بروز بيماري‌هاي آلرژيك يا پوستي بشود، براي‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین لباس شوییشاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشواردیگر مصالب

نکاتی مهم راجع به تیروئید

اگر مشکل تیروئید دارید یا اینکه از این موضوع اطلاع ندارید توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید. تیرویید از جمله غدد بدن است که در تمام طول عمر فعال است و با ترشح هورمون تیرویید، اعمال حیاتی مهمی را در درون بدن کنترل می‌کند....  به طور مسلم، اختلال


دیوارهای طرح دار

  در یك پروژه طراحی داخلی، پس از انتخاب كفپوشی متناسب با كاربرد فضا و مشخصات ظاهری آن، دكوراتور به سراغ سطوح دیگر تشكیل دهنده یك محیط یعنی دیوارها، سقف، درها و پنجره ها می رود. این اجزا بستر مناسبی برای مانور دكوراسیونی و ایجاد تغییراتی


رابطه پیشگیری از بارداری و بیماری تیروئید؟!

یکی از نگرانی‌های خانم‌ها در خصوص استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری آن است که گمان می‌کنند مصرف قرص‌ها یا آمپول‌های پیشگیری از بارداری باعث مشکلات تیروییدی برای آنها می‌شود و یا بیماری تیرویید آنها را تشدید می‌کند. برای کسی که مبتلا


چه پوششى براى كف خانه مناسب تر است

  كف پوش هاى چوب پنبه اى این نوع كف پوش از چوب پنبه حقیقى ساخته مى شود كه از پوست درخت بلوط گرفته مى شود كه اغلب در مناطق مدیترانه اى مخصوصاً در كشور پرتغال بسیار یافت مى شود. به دلیل این كه براى تولید این كف پوش احتیاج به پوست درخت


سبزی مفید جهت کاهش سطح هورمون تیروئید

آیا می دانید یک سبزی بسیار مفید جهت کاهش سطح هورمون تیروئید وجود دارد؟   کلم مشابه اثر متی‌مازول دارای ترکیبات ضد تیروئیدی قوی است و در کاهش سطح هورمون های تیروئیدی موثر است. برای گیاهان خانواده کلم و شب بو، خواص ‹‹ضدتب مزمن››


برچسب :
- احکام رهن بدون اجاره
- قیمتe90
- دانلود ماهي صفت مالزي
- ترخيص كالا مشهد
- قیمت گوشی htc h2
- کد انتقال دامنه کجا باید وارد کنم
- نرم افزار x2 xperia
- دانلود پرینتر LBP2900
- اندازه قد بازیگران خارجی
- مسيج فلسفي
- lyla foroohar
- "لوله مانسمان چیست؟"
- تصاویر برده فروشی
- پیشینه بیماری تالاسمی
- آموزش انتگرال.pdf
- آموزش تصویری تعویض قاب n81
- تصویری از ا تمار
- معماری داخلی داروخانه
- lost.dxd.ir
- "کد پستی کرج" نقشه رایگان
- شرکت ازمون جوش اسیا
- بازی اسینس 3
- ip cam viewerبرنامه
- دارویی دکترزرگر
- آپارات طبقه خنده بازار
- دفتر زیارتی ثامن الائمه
- دفترچه راهنمای جنگ های صلیبی
- نمونه صورتجلسه انبار گردانی
- دانلود همراه بانک سرمایه
- اسلحهساخت
- معدل حساب بانكي
- تاجيكستان دوستيابي
- ردکردن مراحلigi2
- tv نوکیا n96
- حجت الاسلام دکتر امرالله گیوی نهاوندی
- دانلود کتاب با فرمت nes
- دانلود نقشه شهر شاهرود
- کدتقلب بازی ایول5
- HICLAS CENTER 9595آپگرید
- تمام فرکانسهای عرب ست به روز
- فونت نوكياn72
- جدید ترین تست روانشناسی اس ام اس
- پرچم کشور های عربی
- کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان c دکتر رحمانی استاد دانشگاه علم و صنعت
- طرزریمل زذن
- زير نويسThe Lover’s Guide
- "پروژه تحليل سيستمها"
- شخصیت کلی ماه های تولد
- اهنگهای از کامران و هومن
- اس ام اس پاییزی
- ipod touch 32gbقیمت در ایران
- دانلودترانه شادعر وسی
- دانلودآموزش نرم افزار hap
- دانلود بازی کبوتر
- درباره ی ریاضیدان
- دانود یولید10
- دانلود ناتور
- دانلود ویروس کش بسیار کم حجم SPY BOT
- دانلود TEKLA STRUCTURE
- marshals mp4 بازی
- فحشادركانادا
- بیو گرافی حمید شبخیز
- دانلود تبدیل qrpبه xls
- آموزش كانفيگ مودم adsl meganet
- بافت زاکت بچگانه دخترانه
- سرهنگ مير كمالي سپاه
- برنامه سخنگو برای5800
- ترفندهای گوشی گالکسی اس 2
- دانلود دفترچه راهنما سامسونگ جيو
- دانلود دلیل رفتنت از مجید خراطها
- کتاب عبقری الحسان
- دانلود مدل مو زنانه برای سیمز 3
- جواب سوال های گاج علوم دوم راهنمایی فصل ۷
- خرید دوچرخه ژیتان
- وکتور نام ائمه
- آموزش مدل شال و کلاه بافتنی
- تصاویرانواع گچبری
- ژورنا ل تاپ مدلدار
- پانسيون‌هاي غرب تهران
- 87-88خرید بازی فوتباللیگ برتر
- پسی دانلود 1390
- the guardian دانلود
- نمونه کد برای HMTR
- خلاقيتهاي معلمان اول ابتدايي
- مقاله در باره زکات
- دانلود بازی سیمز سه فشرده
- مناجات دانلود نورایی
- سود سپرده در موسسه ثامن الائمه
- jxd-2000 دانلود بازی برای
- کتابچه تعویض روغن
- صوت لبیک اللهم
- دانلود دوبله فارسي پري دريايي
- کلانتری سنایی
- نحوه کار با ghostsurf