برای تبادل لینک کلیک نمایید


حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.
8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی
شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد.

اما حقیقت این است که برخی میکروب‌ها و قارچ‌هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس‌شویی، درون آن تولید و تکثیر می‌شوند، قادرند سلامت ما را به خطر بیندازند.

این مطلب، نگاهی می‌اندازد به خطاهای هشت‌گانه استفاده از ماشین لباس‌شویی که ممکن است هرکدام از ما مرتکب شویم و سلامت‌مان را به دست‌ خودمان تهدید کنیم.... خطای اول:
شستن لباس زیر با ماشین لباس‌شویی
به گفته دکتر چارلز جبرا، استاد میکروبیولوژی دانشگاه آریزونا، لباس‌های زیر یکی از اصلی‌ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب‌ هستند.

به همین دلیل بهتر است که هنگام شستشو با سایر لباس‌ها، درون یک محفظه قرار نگیرند.

از طرف دیگر، ممکن است آلودگی بیش از حد البسه دیگر به لباس زیر افراد سرایت کند و موجب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی در آنها شود.

به عقیده دکتر جبرا، لباس‌های زیر باید با آب کاملا داغ و مواد شوینده شسته و برای خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

او همچنین برای پیشگیری از ماندگاری میکروب‌ها در ماشین‌لباس‌شویی توصیه کرد که پس از هر سه یا چهار بار استفاده، یک دور آن را به صورت خالی از لباس و ریختن مواد ضدعفونی‌کننده، روشن کنید.
خطای دوم:
شستن ملحفه‌ها با آب ولرم
خیلی‌ها برای حفظ رنگ و رو یا دیرتر کهنه شدن روتختی، روبالشی و ملحفه‌ها، آنها را با دور کند ماشین‌ لباس‌شویی و آب ولرم می‌شویند؛ در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست، این کار را تنها یک آب‌تنی لذت‌بخش برای این‌گونه کالاها می‌داند و می‌گوید: «یکی از بهترین مناطق برای حفظ گرد و غبار و ایجاد آلرژی، روتختی‌ها و روبالشی‌ها هستند، بنابراین همه افراد باید حداقل هر دو هفته یک بار کلیه لوازم خواب‌شان را با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباس‌شویی بشویند و برای جلوگیری از آلرژی‌زا شدن، آنها را درون خانه و به دور از گرد و غبار محیط بیرون از منزل خشک کنند.»
خطای سوم:
حبس هوا در ماشین لباس‌شویی
کپک‌ها به ندرت در محیط‌های خشک تولید می‌شوند اما مناطق مرطوب، جولانگاه‌ تولید و تکثیر انواع کپک‌ها هستند.

تماس کپک با لباس‌ها باعث بروز احتقان، خارش چشم‌ها و خس‌خس سینه در افراد می‌شود.

این علایم وقتی به صورت شدید‌تر و گسترده‌تر در فرد ظهور می‌کند که او به آسم یا‌ آلرژی هم مبتلا باشد.

بنابراین برای جلوگیری از تولید و تکثیر کپک در ماشین‌ لباس‌شویی‌تان، پس از هر بار شستشوی لباس‌ها، درب آن را کاملا باز بگذارید تا هوا و بخار درون‌اش کاملا خارج شود و محیط خشکی درون ماشین به وجود بیاید.

رابرت ویتز، خشک کردن لاستیک دور در و حتی محفظه درونی ماشین به وسیله یک دستمال خشک را هم برای جلوگیری از حمله کپک‌ها موثر می‌داند.

او حتی پا را از این حد فراتر گذاشته و می‌گوید: «برای اطمینان از نسل‌کشی کپک‌ها باید پس از هر بار استفاده، ماشین لباس‌شویی‌تان را با باد سرد سشوار خشک کنید!»
خطای چهارم:
گذاشتن ماشین لباس‌شویی در یک فضای کوچک
کم نیستند افرادی که ماشین لباس‌شویی را درون رخت‌کن حمام، انباری یا حیاط خلوت سقف‌دار قرار می‌دهند و نمی‌دانند که با این کار چه خیانتی به خود و اعضای خانواده‌شان می‌کنند! ماشین لباس‌شویی باید در یک محیط باز مثل آشپزخانه قرار گیرد تا بتوان بعد از اتمام کار، قدری پنجره‌ را باز گذاشت تا هوا و بخار متصاعد شده از آن، محیط مناسبی برای رشد قارچ‌ها و کپک‌ها به وجود نیاورد.

قرار دادن ماشین لباس‌شویی در مکانی مثل حمام، باعث تکثیر قارچ‌ها و کپک‌ها و سرایت آنها به لباس‌های داخل حمام، پرده حمام و لوازمی مثل لیف می‌شود و عاقبت این سرایت چیزی نیست جز ابتلا به آلرژی و بیماری‌های پوستی! بنابراین سعی کنید که ماشین لباس‌شویی‌تان را در محیط‌های باز نگهداری کنید و اگر هم قادر به این کار نیستید، حداقل تا ساعاتی پس از اتمام کار شستشو، در حمام، انباری یا خیاط خلوت‌تان را باز بگذارید. خطای پنجم:
استفاده از شوینده‌های نامناسب
بعضی‌ها به خاطر اینکه پوست دست‌شان نسبت به بعضی شوینده‌ها حساس است، ترجیح می‌دهند لباس‌های‌شان را درون ماشین لباس‌شویی بریزند و این‌طوری از هر نوع شوینده‌ای که دوست داشتند استفاده کنند اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می‌گویند اگر پوست دست شما نسبت به ماده شوینده خاصی حساسیت دارد، به هیچ‌وجه نباید از آن ماده درون ماشین لباس‌شویی‌تان استفاده کنید زیرا با این کار حساسیت پوستی را به کل بدن‌تان منتقل خواهید کرد.

آنها همچنین استفاده از شوینده‌ها و نرم‌کننده‌های معطر را برای شستن لباس کودکان، نوزادان و افراد مبتلا به آسم و آلرژی مناسب نمی‌دانند.

به علاوه، پژوهشگران معتقدند که بهتر است لباس نوزادان هم مانند لباس‌های زیر، با دست و با مواد شوینده ملایم شسته شوند. خطای ششم:
رها کردن لباس‌های شسته شده برای مدتی طولانی
یکی دیگر از خطاهای نسبتا رایج و بیماری‌زا در مورد ماشین لباس‌شویی، رها کردن لباس‌های شسته‌شده به مدت طولانی درون آن است.

در حالی که به عقیده دکتر جبرا، باقی ماندن لباس‌های خیس درون ماشین لباس‌شویی، بیشتر از 30 دقیقه یعنی تولید کپک و باکتری‌های آلرژی‌زا.

بنابراین به توصیه وی، تنها زمانی ماشین لباس‌شویی‌تان را روشن کنید که مطمئن باشید در خانه هستید و می‌توانید پس از پایان شستشو، بلافاصله لباس‌ها را از درون آن خارج کرده و پهن کنید.
خطای هفتم:
پرکردن ماشین با لباس‌های کثیف از چند روز قبل
این خطا از آن دست اشتباه‌هایی است که اکثر خانم‌ها آن را مرتکب می‌شوند.

خانم‌ها معمولا برای جلوی چشم نبودن لباس‌های کثیف، آنها را درون ماشین لباس‌شویی می‌ریزند تا زمانی که ماشین کاملا پر از لباس شد، آن را روشن کنند.

غافل از اینکه عرق، رطوبت و آلودگی لباس‌ها می‌توانند زمینه‌ساز تولید انواع میکروب‌ها و رخنه کردن آنها درون لباس‌ها شوند.

میکروب‌هایی که در محفظه‌های ریز لباس‌ها رخنه می‌کنند تا در فرصت مناسب شروع به فعالیت‌هایی کنند که موجب ناراحتی‌های پوستی در ما می‌شود.
خطای هشتم:
شستن کفش و لباس‌های گلی با ماشین لباس‌شویی
اگر خسته و کوفته از مسافرت یا کوهنوردی برگشته‌اید و حال و حوصله شستن کفش و لباس گلی‌تان را ندارید، بهتر است به جای پرتاب کردن آنها درون ماشین لباس‌شویی، گوشه حیاط یا حمام قرارشان دهید تا خوب خستگی‌تان در برود.

میکروب و آلودگی‌های پنهان شده در گل و لای ممکن است تا مدت‌ها درون ماشین‌لباس‌شویی باقی بماند و به سایر لباس‌های‌تان هم نفوذ کند، بنابراین بهتر است لباس‌هایی که گل و کثیفی از سر و کول‌شان بالا می‌رود را با دست بشویید.
منبع:salamat.ir


برچسب حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان : دانلود برنامه منشی برای نوکیا مدل 5800,علي نفري,اموزش گیتار برقی رایگان,چند نمونه سوال عملی ازcoreldrawe,"نت سنتور مرغ خوشخوان",کدام سایت برای خلافی موتوره,

مصالب مرتبط با حل المسائل مقاومت مصالح بهرام پوستی رایگان

ماشین لباس‌شویی می‌تواند شما را بیمار کند

  شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی شاید تصور اینکه ماشین لباس‌شویی باعث بروز بیماری‌های آلرژیک یا پوستی بشود، برای‌تان


۸ خطای شایع در استفاده از ماشین‌لباس‌شویی

  شاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب ها و قارچ هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباس شویی، درون آن تولید و تکثیر می شوند، قادرند سلامت


ماشين لباس‌شويي مي‌تواند شما را بيمار كند

  شايد تصور اينكه ماشين لباس‌شويي باعث بروز بيماري‌هاي آلرژيك يا پوستي بشود، براي‌تان دشوار باشد. 8 خطای شایع در استفاده از ماشین لباس شوییشاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشواردیگر مصالب

برگزاري اولين تمرين ذوب‌آهن و سفر مديرعامل كارخانه

  برگزاري اولين تمرين ذوب‌آهن و سفر مديرعامل كارخانه خبرگزاری فارس: تیم فوتبال ذوب آهن برای رویارویی با تیم سوان سامسونگ تمرین بانشاط و شادی را در هوای مطبوع کره برگزار کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از سوان کره‌جنوبی، صفرعلی


كارشكني عراقي‌ها و تمرين نوجوانان ايران در زمين ناهموار

  كارشكني عراقي‌ها و تمرين نوجوانان ايران در زمين ناهموار خبرگزاری فارس: فدراسیون فوتبال عراق با وجود اعتراض ایران و قول‌هایی که داده بودند، برای تمرین صبح امروز کارشکنی کرد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،


عسگري: انتظار انگشت‌نگاري توسط كره‌اي‌ها را نداشتيم

  عسگري: انتظار انگشت‌نگاري توسط كره‌اي‌ها را نداشتيم خبرگزاری فارس: معاون فنی باشگاه ذوب‌آهن گفت: انتظار نداشتیم که مسئولان کره در فرودگاه سئول از بازیکنان ذوب‌آهن انگشت‌نگاری کنند. محمد علی عسگری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی


سرمربی جدید تیم ملی امارات مشخص شد

  سرمربی جدید تیم ملی امارات مشخص شد خبرگزاری فارس: پس از برکناری کاتانچ، سرمربی جدید تیم ملی امارات مشخص شد. به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از شکست تیم ملی امارات مقابل لینان از هفتهدوم مرحله گروهی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی


جعفری: هواداران استقلال باید از قلعه‌نویی تشکر می‌کردند

  جعفری: هواداران استقلال باید از قلعه‌نویی تشکر می‌کردند خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: هواداران استقلال با توجه به زحماتی که قلعه‌نویی برای این تیم کشیده جا داشت از او تشکر کنند. محمد حسین جعفری در گفت و گو با


برچسب :
- دانلود x men the last
- ناهید بیقرار عشق
- دانلود بازی استراتژیک قلعه 1
- دانلود بازی قلعه نسخه جدید
- شب قدرسخنان
- آموزش جامع پیکربندی تمامی سوئیچ های سیسکو
- انیمیشنهای جدید دوبله فارسی
- بیت linkin park
- گل یخ منصور با بلک کتز )
- ایجاد local network connection در ویندوز 7
- دانلود بازی فارسی جنگ های صلیبی 5
- قيمت يخچال ويترين
- شیرینکاری با پاسور
- جريمه هاي جديد ماشين
- ولفنشتاین 2و3
- لیست خانه های معلم تهران
- ازانس مسافرتی فضاگشت
- انلود بازی GTA IV برای PSP
- دانلود رایگانبازی ژنرال
- کمپانی خودرو سازی لوتوس
- سارافون وشلوار
- دانلود آهنگهای حمیدرضاترکاشوند
- درخواست مدرسه غير انتفاعي
- مقاله رياضي در قران
- برنامه اپگرید سایروس k9k9
- دانلودجف
- رمز کانتر cstrike
- iransima دانلود از
- بیوکرافی علیرضا امیرقاسمی
- كميسر سگا
- تم برای گوشیtv k900
- sms va sargarmi va jok
- دانلود رایگان کنسرت داریوش
- دانلود تن تن دوبله
- استخر شرق تهران
- بی باک دوبله
- tekken 5 رمز
- محصولات ویدر
- آژانس طلوع پرواز اهواز
- دوربین های دکمه ای mp900
- ژورنال کاپشن
- روش f2l روبیک
- دانلود فابل ناد علی
- تعیین وزن مولکولی گازها به روش دوما
- دانلود برنامه موبایل jar دیکشنری
- کل رمزهای ماشین در بازی gta libertycity
- ((رزرو خانه معلم تهران))
- رمز های بازی frozen throne
- دانلودتم برای سامسونگ کربی
- بدست آوردن ip افراد در چت
- برنامهای ال جی کا پی 500
- دانلودرایگان ترانه های مریم حیدر زاده با صدای خودش
- مدل بافت شال گردن
- ترفند های موبایل sgh-e250i
- نمونه سوالات درس هایی از وصیت نامه امام خمینی
- تزئین سنگ مانتو
- رمز بازی سیمس برای کامپیوتر
- برنامه divx کرک شده برای 5800
- وبلاگ کارمند بانک جدید
- اموزش ترفندهاي پاسور
- دانلود دعای جوشن کبیر استاد حاج مهدی سماواتی
- دانلود رمز بازی رزدنت ایول 4 پلی 2
- رمزوكدتقلب پلي استيشن
- قیمت نوت بوک در گناوه
- دانلود البوم سرگشته حسین قوامی
- قرص کارنی تین چیست
- دانلود اپديت 9696
- حاضر نشدن خریدار در محضر
- دانلود نقشه تهران برای گوشی5800
- دیجیمون دانلود
- قرائت مجلسی سوره "قدر"
- نرم افزارسامسونگ استار
- نمره کارشناسی ارشد مکانیک آزاد
- سرعت اینترنت دایل اپ
- دوکت زرد
- روش طرزتهیه باقلوا
- دانلود دفترچه فارسی ان96
- اقامت استرالیا
- رمزوكدتقلب pesپلي
- نمایندگی زارا در تهران
- پکیج گرمایشی چیست؟
- وب سایت دکتر فتح اله فلاحیان
- پازل 5800
- دانلود .net reactor
- n72فارسی ساز اس ام اس نوکیا
- نمونه تراکت آماده
- دعاي مناجات حضرت امير فرهمند
- mvm530 دنده اتومات
- رمزهایfarcry2
- آموزش فارسي wpf
- ترانه های سوسن دانلود
- دانلود گراشی
- فروش دوربين فوجي f550 در اهواز
- ریسیورHD
- رمان تاریخی ذبیح الله منصوری
- شرکت آکفا
- دانلود برنامه jondo 0.15
- دانلود ترینر ولفنشتاین2009
- مناجات حضرت امیر در مسجد کوفه دانلود
- namhaye kordi
- kp500 نرم افزارpdf
- راههای دستکاری در کنتور برق
- هنر صحبت کردن
- دانلود نرم افزاران70
- دانلود ترینر ولفنشتاین 2009
- برنامه های پایگاه داده c
- چه خبر از ایران از هشمند عقیلی
- چگونگي وارد كردن رمز جي تي اي 5 در ps2
- خرید مبلمان از یافت آباد
- شبيه ساز ns2