برای تبادل لینک کلیک نمایید


دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟

سن ازدواج برای دختران (3)
در مقاله ی قبل راجع به سن ازدواج و اینکه بلوغ یکی از ملاک های آن است صحبت کردیم. ودر این مقاله توضیح مفصل تری بر آن می دهیم : "کلمه بلوغ (بضم باء) بر وزن دروغ ، مصدر ثلاثی مجرد از ریشه بلغ به معنی رسیدن است.

بلوغ در لغت رسیدن به سن رشد را گویند که انسان در آن به مرحله تمییز وتشخیص می رسد.در کتاب المعجم الوسیط آمده البلوغ نضج الوظایف الجنسیه یعنی بلوغ نضج (پختگی) وظایف جنسی است"1.

همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره شد در ماده اصلاحی سال 61 ماده 1041 ق.م نکاح قبل از بلوغ را ممنوع دانسته ودر تبصره 1 ماده 1210 اصلاحی این گونه سن بلوغ را تعریف می کند : (سن بلوغ در پسر پانزده سال قمری ودر دختر نه سال قمری است.) با توجه به این دو ماده قانونی سوالی که مطرح می شود آن است که مد نظر قانون از سن بلوغ ،بلوغ شرعی است که تکلیف وانجام واجبات وترک محرمات در آن سن بر فرد الزامی است یا سنی است که در آن سن قانو نگذار عقد نکاح را صحیح می داند؟


در مذاهب مختلف اهل سنت نسبت به سن بلوغ اتفاق نظر وجود ندارد :"ابوحنیفه 18 سالگی را برای پسر و17 سالگی را برای دختر پذیرفته اند وسایر مذاهب 15 سالگی را برای هردو انتخاب کرده اند".2 در فقه امامیه که تبصره ماده 1210 قانون مدنی برگرفته از آن است به نظرمشهور فقها نه سالگی سن بلوغ دختران است.

"3 بنابراین واقع بینی ایجاب می کند که بگوییم در قانون 1041 ق.م مصوب سال 61 سن بلوغ شرعی برای دختران 9سال تمام بوده و قانونگذار همین سن را برای ازدواج صحیح دانسته است وزیر عنوان قابلیت صحی قرار داده است.بدین معنا که این سن بلوغ ،که نه سال تمام است سنی است که قابلیت صحت برای ازدواج فراهم می کند وقبل از این سن، نکاح تنها با اجازه ولی صحیح است آن هم با در نظر گرفتن مصلحت مولی علیه.

پس از سیر تاریخی نه چندان طولانی در مصوبه سال 79 قانون باز هم سن ازدواج رابا تغییراتی این گونه می پذیرد: (عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی وپسر قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.) این ماده قانونی گویی تکرار تمام مطالب ماده اصلاحی سال 61 است بدین معنا که در تبصره ماده قانونی سال 61 نکاح دختر قبل از سن بلوغ که همان نه سال تمام است را با اجازه ولی مجاز می دانست در ماده 1041 مصوب 79 نیز نکاح قبل از سیزده سال را با اجازه ولی جایز می داند.

لذا گرچه ماده قانونی جدید حرفی از سن بلوغ نمی زند ودیگر بلوغ را برای نکاح قابلیت صحی نمی داند بلکه خود سنی را معین می کند وآن را ملاک قرار می دهد ، ولی نشانه ها در آن حاکی از دو موضوع است : اولا نکاح در سنی که قابلیت صحت نکاح بدان تعلق می گیرد ومورد توجه قانون بوده صورت بگیرد که همان 13 سال تمام است .ثانیا نکاح در پایین تر از این سن با اجازه ولی امکان پذیر است.

بنابراین در مورد ازدواج که امری مهم و تاثیر گذار بر جامعه و سلامت روانی فرد و همچنین اعضای خانواده است توجه به این نکته ضروری است که سن ازدواج برای هر فرد در هر جامعه و حتی محیطی که زندگی می کند می تواند متفاوت باشد ،وضعیت آب و هوا و اقلیمی محیط ،تربیت و فرهنگ اخلاق، آداب اجتماعی و تغذیه در رشد جسمانی و روحی یک فرد موثر بوده و به طور محسوس ویا حتی نامحسوس تاثیراتی را بر این موضوع خواهد گذاشت.

آنچه مسلم است اینکه افراط و تفریط دراین وادی ضربات جبران ناپذیری را به بنیان خانواده ها وجامعه وارد می سازد و درایت و توجه همه جانبه به این موضوع از بسیاری نابسامانی ها در خانواده ومحیط زندگی فرد جلوگیری می کند.در حقیقت قانونگذار با نهادن و وضع قانون 1041 به ازدواج در سنین زیر بلوغ و حتی دختر وپسر بالغ که شرایط مساعدی برای ازدواج از لحاظ جسمی وروحی واجتماعی ندارند نظارت می کند تا در این راستا از یک سو مانع سوء استفاده وبهره گیری افراد نادان و سودجو شود و از سوی دیگر امکان ازدواج دختر پسر بالغ کمتر از سن 13سال را که تمامی شرایط را دارا بوده وازدواج به مصلحت آنان است فراهم سازد. حال توجه به این نکته ضروری است که آیا قانونگذار ضمانت اجرایی برای تخلف از سن معین شده توسط قانون در نظر گرفته است.چراکه عدم نهادن ضمانت اجرای حقوقی مانع از تحقق کامل امر قانون خواهد شد.

با ما باشید. پی نوشت : 1-بررسی حقوق کودک،نویسنده سید محمد آقا میری 2- حقوق مدنی دکتر کاتوزیان -ج اول -ص69 3- همان ص70 تبیان - خانواده وزندگی فردوسی(کارشناس حقوقی)

برچسب دانلود درایور پرینتر hp psc 1210 : فروش آیفون 3gs زمستان 90,ادرس سینمای شهر هنر ازادی,118تبريز89,

مصالب مرتبط با دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟ سن ازدواج برای دختران (3) در مقاله ی قبل راجع به سن ازدواج و اینکه بلوغ یکی از ملاک های آن است صحبت کردیم. ودر این مقاله توضیح مفصل تری بر آن می دهیم : "کلمه بلوغ (بضم باء) بر وزن دروغ ، مصدر


روش تمیزکردن ظروف بلوری و نقره

  سایت تماشاکده- برای آنکه آنها را از خطر شکستن در امان نگه دارید هیچ‌گاه از قسمت انتها داخل آب داغ نگذارید، بلکه از قسمت پهلو در آب فرو برید و برای تمیز کردن کریستال از یک قسمت سرکه و سه قسمت آب گرم استفاده کنید. به گزارش تماشاکده


تكنيكهاي خانه داري مربوط به ظروف بلوري

  تمیزکردن ظروف بلوری برای آنکه آنها را از خطر شکستن در امان نگه دارید هیچ گاه از قسمت انتها داخل آب داغ نگذارید، بلکه از قسمت پهلو در آب فرو برید و برای تمیز کردن کریستال از یک قسمت سرکه و سه قسمت آب گرم استفاده کنید. برای از بین بردندیگر مصالب

زایمان طبیعى یا عمل سزارین

حاضر نیستیم زنده زنده شكنجه شویم. این تصورى است كه در میان نسل جدیدى از زنان رایج شده است كه زایمان به شیوه طبیعى را انتخاب نمى كنند. در یك كلینیك مراقبت هاى قبل و بعد از باردارى در خیابانى در شمال شهر تهران ، زن جوانى در انتظار


سرطان پروستات در مردان چاق خطرناکتر است

بررسیها نشان می دهد نه تنها تشخیص سرطان پروستات در مردان چاق دیرتر انجام می شود بلکه عموما با احتمال مرگ بیشتر همراه است.   بررسیها نشان می دهد نه تنها تشخیص سرطان پروستات در مردان چاق دیرتر انجام می شود بلکه عموما با احتمال مرگ بیشتر همراه است.


خانم ها کی ورزش کنند؟

از آنجا که روی ورزشکاران زن پژوهش های دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است، یک اتفاق نظر و تفاهم کلی درباره سطح عملکرد آنها وجود ندارد. وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است. اگرچه بر اساس


غذاهای مخصوص مردان

انسانها به نسبت جنسشان به غذاهای متفاوتی نیاز دارند. با مطالعه مطلب زیر متوجه می‌شوید که کدام غذا برای شما مناسب می‌باشد.   غذاهای مخصوص آقایان 1. سس گوجه فرنگی در مردهایی که در غذاهای روزانه خود گوجه فرنگی و یا سس گوجه مصرف می‌نمایند، یک


از هر 5 زن، یکی کم خون است

بنابر آخرین آمار منتشر شده، فقر آهن شایع ترین کمبود تغذیه ای در سراسر جهان (حتی در کشورهای پیشرفته) است. از کم خونی فقر آهن حرف های زیادی شنیده اید، اما اجازه دهید تا این بار با چند خبر تازه آغاز کنیم. * کم خونی فقر آهن یک نفر


برچسب :
- دانلود اندیشه اسلامی 2 جعفر سبحانی
- دانلود مطالب علم جفر
- آموزش stb s/w iclass9696
- عواملي كه باعث كندي مطالعه ميشود
- عمل بینی خسروشاهی
- استخدام مجری در سیمای استان تهران
- نرم افزار جاواSmartComGPS
- دانلود نرم افزا coolpack
- محصولات آرایشی avon
- قيمت رانا90
- پارانشیمال
- دانلود رایگان تب عشق پیام صالحی
- کارافرینی ادامس
- دانلود البوم سوسن
- پیرسینگ طلا ناف
- آسمان چشم او آیینه کیست ضیافت دانلود
- لیست دبیرستان های شبانه روزی بزرگسالان در منطقه 1 تهران
- اموزش های شبه حجله
- نمونه سوالات كاشي كاري
- فرقون سازی
- فروشگاه سرويس خواب بانه
- ازدواج موقت درارومیه
- دانلودراه انداز كارت گرافيك 6200 geforce
- دینامیک مریام ویرایش 4
- نصب برنامه c 5-03
- متن تقدیم تقدیر و تشکر برای پروژه پایان نامه
- حل جدول سودوكو با الگوريتم ژنتيك
- دانلود طنز های پیک شادی
- سایت ثبت نام سوخت تراکتور
- pdfانواع ارتباط بیسیم
- هرگز هرگز از علی دانیال
- smse zedehale pesara
- هندبوک nec
- دانلود سرود ملي تركيه صوتي
- دانلود جزوه انتگرال جز به جز
- دکتر محمد تقی خرسندی اشتیانی
- ارين پاژنگ
- دانلود آثارمرتضی محجوبی
- فروش گرافیک agp 512
- فروشگاه مرکزی پارس مایکروتل
- bascom pwm دانلود
- videos.........سكساوي
- msds گاز فريون
- idle یاهو مسنجر
- خدعتني جارتي وناكني زوجها
- دانلود برنامه گوشیlg kp500
- ماشين حساب گوگل
- ایران امروز در راه رسیدن به شکوه علمی و فرهنگی
- يادبود عروسي و نامزدي
- آموزشگاه خیاطی در اهواز
- گرفتن امریه
- خارش كمر وپشت
- موارد مصرف آپوالپراز
- جدول ر‍ژيم غذايي هفتگي
- نحوه آپگريد كردن ايكس باكس
- خرید اینترنتی بلیط تعاونی 2 ترمینال جنوب
- جزییات اجرایی دیوار هبلکس
- arayesh cheshme jadid
- سوارکاری چیتگر
- اجرای خصوصی استاد شهناز
- دانلود بازی کامپیوتر رایگان syberia 3
- msds گاز فريون 22
- sgot چیست
- گلبافت نمایندگی
- بیوگرافی شرکت گلمهر
- آخرین رتبه قبولی ارشد مکانیک بیرجند
- دانلود تمام قسمت های کارتون happy tree friend
- حل المسائل تقی شفیعی
- قيمت ال90مدل85 فول
- تلفن مرکز آموزش نظام وظیفه کچویی کرج
- دانلود کانورت
- نخل برداری مورچه خورت
- دکترفریبا مس چی
- ترجمه کتاب اسکات
- هزینه اقرارنامه محضری
- dhlپست
- حل مسائل سئوالات کتاب سیلورمن
- دانلود رایگان کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح"
- سوالات حسابرسی1
- "نتایج فنی حرفه ای اصفهان"
- داستان خاله جان
- چگونه با یاهو مسنجر اس ام اس بفرستیم؟
- عیدی بعد از زایمان
- دانلود میشا و کوشا اول دبستان دانلود
- دانلود نوحه ای حسین غریب مادر از مداح حمید علیمی
- سوالات آزمایشگاه فیزیک پایه2
- free download reset.bin for 9696x pvr
- دوربین مدار بسته جزوه آموزشی
- ;درمان کیست مویی در ناف
- ارزانترين جكوزي
- دانلود رایگان دلسوز خالدی
- دانلود انگری برد ریو کامل
- شیوه مشاهده شناسه پرداخت خلافی خودرو
- تبدیل فایل با پسوند sqcp به mp3
- اموزش بافت کلاه پسرانه
- ارشی کد ابجکت
- "دانلود رايگان نرم افزار swf"
- الگوی چادر شالدار
- آمپول آواستین