برای تبادل لینک کلیک نمایید


دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟

سن ازدواج برای دختران (3)
در مقاله ی قبل راجع به سن ازدواج و اینکه بلوغ یکی از ملاک های آن است صحبت کردیم. ودر این مقاله توضیح مفصل تری بر آن می دهیم : "کلمه بلوغ (بضم باء) بر وزن دروغ ، مصدر ثلاثی مجرد از ریشه بلغ به معنی رسیدن است.

بلوغ در لغت رسیدن به سن رشد را گویند که انسان در آن به مرحله تمییز وتشخیص می رسد.در کتاب المعجم الوسیط آمده البلوغ نضج الوظایف الجنسیه یعنی بلوغ نضج (پختگی) وظایف جنسی است"1.

همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره شد در ماده اصلاحی سال 61 ماده 1041 ق.م نکاح قبل از بلوغ را ممنوع دانسته ودر تبصره 1 ماده 1210 اصلاحی این گونه سن بلوغ را تعریف می کند : (سن بلوغ در پسر پانزده سال قمری ودر دختر نه سال قمری است.) با توجه به این دو ماده قانونی سوالی که مطرح می شود آن است که مد نظر قانون از سن بلوغ ،بلوغ شرعی است که تکلیف وانجام واجبات وترک محرمات در آن سن بر فرد الزامی است یا سنی است که در آن سن قانو نگذار عقد نکاح را صحیح می داند؟


در مذاهب مختلف اهل سنت نسبت به سن بلوغ اتفاق نظر وجود ندارد :"ابوحنیفه 18 سالگی را برای پسر و17 سالگی را برای دختر پذیرفته اند وسایر مذاهب 15 سالگی را برای هردو انتخاب کرده اند".2 در فقه امامیه که تبصره ماده 1210 قانون مدنی برگرفته از آن است به نظرمشهور فقها نه سالگی سن بلوغ دختران است.

"3 بنابراین واقع بینی ایجاب می کند که بگوییم در قانون 1041 ق.م مصوب سال 61 سن بلوغ شرعی برای دختران 9سال تمام بوده و قانونگذار همین سن را برای ازدواج صحیح دانسته است وزیر عنوان قابلیت صحی قرار داده است.بدین معنا که این سن بلوغ ،که نه سال تمام است سنی است که قابلیت صحت برای ازدواج فراهم می کند وقبل از این سن، نکاح تنها با اجازه ولی صحیح است آن هم با در نظر گرفتن مصلحت مولی علیه.

پس از سیر تاریخی نه چندان طولانی در مصوبه سال 79 قانون باز هم سن ازدواج رابا تغییراتی این گونه می پذیرد: (عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی وپسر قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.) این ماده قانونی گویی تکرار تمام مطالب ماده اصلاحی سال 61 است بدین معنا که در تبصره ماده قانونی سال 61 نکاح دختر قبل از سن بلوغ که همان نه سال تمام است را با اجازه ولی مجاز می دانست در ماده 1041 مصوب 79 نیز نکاح قبل از سیزده سال را با اجازه ولی جایز می داند.

لذا گرچه ماده قانونی جدید حرفی از سن بلوغ نمی زند ودیگر بلوغ را برای نکاح قابلیت صحی نمی داند بلکه خود سنی را معین می کند وآن را ملاک قرار می دهد ، ولی نشانه ها در آن حاکی از دو موضوع است : اولا نکاح در سنی که قابلیت صحت نکاح بدان تعلق می گیرد ومورد توجه قانون بوده صورت بگیرد که همان 13 سال تمام است .ثانیا نکاح در پایین تر از این سن با اجازه ولی امکان پذیر است.

بنابراین در مورد ازدواج که امری مهم و تاثیر گذار بر جامعه و سلامت روانی فرد و همچنین اعضای خانواده است توجه به این نکته ضروری است که سن ازدواج برای هر فرد در هر جامعه و حتی محیطی که زندگی می کند می تواند متفاوت باشد ،وضعیت آب و هوا و اقلیمی محیط ،تربیت و فرهنگ اخلاق، آداب اجتماعی و تغذیه در رشد جسمانی و روحی یک فرد موثر بوده و به طور محسوس ویا حتی نامحسوس تاثیراتی را بر این موضوع خواهد گذاشت.

آنچه مسلم است اینکه افراط و تفریط دراین وادی ضربات جبران ناپذیری را به بنیان خانواده ها وجامعه وارد می سازد و درایت و توجه همه جانبه به این موضوع از بسیاری نابسامانی ها در خانواده ومحیط زندگی فرد جلوگیری می کند.در حقیقت قانونگذار با نهادن و وضع قانون 1041 به ازدواج در سنین زیر بلوغ و حتی دختر وپسر بالغ که شرایط مساعدی برای ازدواج از لحاظ جسمی وروحی واجتماعی ندارند نظارت می کند تا در این راستا از یک سو مانع سوء استفاده وبهره گیری افراد نادان و سودجو شود و از سوی دیگر امکان ازدواج دختر پسر بالغ کمتر از سن 13سال را که تمامی شرایط را دارا بوده وازدواج به مصلحت آنان است فراهم سازد. حال توجه به این نکته ضروری است که آیا قانونگذار ضمانت اجرایی برای تخلف از سن معین شده توسط قانون در نظر گرفته است.چراکه عدم نهادن ضمانت اجرای حقوقی مانع از تحقق کامل امر قانون خواهد شد.

با ما باشید. پی نوشت : 1-بررسی حقوق کودک،نویسنده سید محمد آقا میری 2- حقوق مدنی دکتر کاتوزیان -ج اول -ص69 3- همان ص70 تبیان - خانواده وزندگی فردوسی(کارشناس حقوقی)

برچسب دانلود درایور پرینتر hp psc 1210 : فروش آیفون 3gs زمستان 90,ادرس سینمای شهر هنر ازادی,118تبريز89,

مصالب مرتبط با دانلود درایور پرینتر hp psc 1210

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟

اینکه می گن سن ازدواج، یعنی چه؟ سن ازدواج برای دختران (3) در مقاله ی قبل راجع به سن ازدواج و اینکه بلوغ یکی از ملاک های آن است صحبت کردیم. ودر این مقاله توضیح مفصل تری بر آن می دهیم : "کلمه بلوغ (بضم باء) بر وزن دروغ ، مصدر


روش تمیزکردن ظروف بلوری و نقره

  سایت تماشاکده- برای آنکه آنها را از خطر شکستن در امان نگه دارید هیچ‌گاه از قسمت انتها داخل آب داغ نگذارید، بلکه از قسمت پهلو در آب فرو برید و برای تمیز کردن کریستال از یک قسمت سرکه و سه قسمت آب گرم استفاده کنید. به گزارش تماشاکده


تكنيكهاي خانه داري مربوط به ظروف بلوري

  تمیزکردن ظروف بلوری برای آنکه آنها را از خطر شکستن در امان نگه دارید هیچ گاه از قسمت انتها داخل آب داغ نگذارید، بلکه از قسمت پهلو در آب فرو برید و برای تمیز کردن کریستال از یک قسمت سرکه و سه قسمت آب گرم استفاده کنید. برای از بین بردندیگر مصالب

مسیری که زنان را به اعتماد به نفس می رساند

ما با این اسلحه به دنیا نمی آییم بلکه باید خود درصدد دستیابی به آن باشیم. هر کسی همیشه این سلاح را در دست ندارد و تنها با صحبت کردن نمی توان آن را به دست آورد. بله از «اعتماد به نفس» صحبت می کنم ما خانم ها برای افزایش اعتماد


تفكري بدی كه مثل يك پيچك دور زن رو ميگيره

كدومتون ميدونه كه چيه؟؟ چه عامليه كه باعث ميشه در تمام مراحل زندگي زنان، تاثير نامطلوبي به واسطه اون گذاشته بشه؟؟ متاسفانه تنها در كشورهاي سنتي گرا اين عامل شديداً قدرت داره ..اين عامل چيزي نيست جز يك تفكر ساده ولي مسموم!


زنگ خطري براي سلامت مادران و نوزادان

موضوع: زنان و كودكان آمار 15 درصدي سزارين در کشور زنگ خطري براي سلامت مادران و نوزادان دکتر «مهشيد بکائي» عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران در اين باره به واحد علوم پزشکي ايران، گفت: شيوع روزافزون سزارين، نگراني هاي


فواید جالب ازدواج کردن

محققان پس از سالها تلاش به نتایجی رسیده اند که سالها پیش خداوند خصوصا در قران به آن اشاره کرده است. موفقیت در ازدواج تنها در تامین مادیات خلاصه نمی شود بلکه باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. تحقیقات گویای این مطلب هستند


طول مدت زايمان كاهش چشمگيري پيدا مي كند

زايمان در آب از موفق ترين روش هاي زايمان طبيعي است كه به عنوان يك روش غير تهاجمي و طبيعي همراه با كاهش چشمگير درد زايمان مطرح است . دكتر طباطبايي متخصص زنان و زايمان افزود: ترس از درد بارداري طبيعي مهمترين علت امتناع زنان


برچسب :
- برند ها حراجر
- دانلود گريه نكن فرزين
- فروش کارت گرافیک sapphire radeon 6970
- راهنماي استفاده از اجاق گاز اسنوا
- والپيرهاي زيبا براي دسك تاپ
- نمونه سوالات علوم دوم رهنمایی استان ایلام
- دانلود نت ترانه گلنار برای سه تار
- pc700 قیمت
- تصویر زمینه ی sony
- تحلیل قاب در صفحه
- دانلود عيون اخبار الرضا با ترجمه
- دانلود رايگان دفترچه HX5v
- gheimate emrooze dolar dar iran
- دانلود رایگان برنامه 11spss
- خذ ولایی
- دانلود بازی تریلی18چرخ
- جعفر خوله
- آلبوم پريش
- شمال ذنیوز
- "خذ ولایی کربلایی"
- شبکه5 مشهد
- مشاعره به ترتیب حروف الفبا
- دانلود تبليغ چي توز
- ایمیل sendشده را چگونه بدانیم گیرنده باز کرده یا نه ؟
- نرم افزار hyperlynx
- شرکتهای سازنده رک
- قالب براي loxblog
- تاريخ انقضا كرم باله آ
- دانلود نت گلنار برای سه تار
- آدرس لايکو
- سرزمین مزرعه
- دانلود ترانه زکوی بلا کشان عقیلی
- مدار استراق سمع-جاسوسی
- آدرس تمامی خوابگاه های ارومیه
- کلید تکفاز چپگرد و راستگرد
- سوالات حقوقی درباره اجازه وارث
- دانلودترفندورق
- حبابه والبيه
- "آموختيد كه يونش به معناي
- تیتراژ کارتون یونیکو اسب شاخ دار
- دانلودسی دی وب کم vistac
- مرکز خرید و فروش حج
- بیو گرافی قلقلی
- دکترعلی کریمی فیروزجائ
- نمونه سوال ذخیره و بازیابی اطلاعات پیام نور سال 89-90
- مهندسی اینترنت پیام نور
- شرکتهای تولید کننده لوله پلیاتیلن دو جداره
- دانلود برنامه یوزجامپ
- ال ان پي درماني
- چای سبز ولاغری
- بلبرينگ ors
- divinity .k.sd خرید پستی بازی
- مطب دکتر ایروانی
- پیداکردن دیگران توسط ایرانسل
- دکتر شکراله‌زاده
- امتحان انگلیسی سوم راهنمایی با شکل رنگی
- htc wildfireدانلود اتی ویروس nod 32برای گوشی 
- داروی tinoid عوارض
- BMD اختلال دوقطبی
- tm bax site:http://tehranmusic142.rozblog.com/
- دانلود رایگان FastSatfinder v2.7.0 Crack
- دکتر متخصص واریس خوب در کرج
- سلاريون
- پارا امینو بنزوئیک اسید
- thyonet کانفیگ
- آدرس فروشگاه زيروتن
- آزیتا سایا دکتر روانشناس
- دانلود فایر فاکس 7 برای اندروید
- دانلود آخرین کارت گرافیک جی فورس 8500
- چگونه در ویندوز7یک کانکشن جدید
- امار توصیفی ppt
- اس بالا18
- مراکز تعویض پلاک خودرو در شمال تهران
- مولتي ويتامين مينرال باعث چاقي مي شود
- بلوچی میوزیک
- دانلود شادمهر آتیش بازی
- دانلود رایگان نرم افزار microsoft office visio 2007
- آدرس مطب دکتر مسعود ایروانی
- رازهای افزایش فروش
- igbtدر مدار
- مدل مانتو اسلامی سایز بزرگ
- فارسجین وب سایت
- ذلریوش رازقی دانلود
- نمونه سوال پيام نور درس تاريخ زبان فارسي
- ماکرومدیا دریم ویور چیست؟
- تجلیل از هنرمندان مختارنامه
- دانلود البوم حکایت مشکی پوش رضا صادقی
- ادرس مطب از دکتر فیروز مددی
- حذف کیبرد مجازی در برنامه های جاوا برای نوکیا
- تماس تلفنی برای سوالات حقوقی
- فرم خام دریافت پرداخت وجه نقد
- معایب و مهاسن mvm x33
- رنگ بندی پنکیک لورال
- خرید chief architect X 3 primer
- روش فلش kp500 خاموش
- محصولات تي وي ماركت
- دانلود برنامه tv برای موبایل k800i
- pes 2012 دانلود گزارشگر عربي
- آرزوهای یک نوجوان برای سربلندی کشورش
- نقاشي هاي كودكانه براي رنگاميزي
- روماتيسمعصبي
- مثال طرح روسازی راه
- دانلود نرم افزارمحاسبه زمان وپول در گيم نت
- کرگ پی ای 50تبدیل به80
- چگونه لاغر شدان