برای تبادل لینک کلیک نمایید


دانلود نامجو و کیوسک

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

دانلود نامجو و کیوسک

در سال‌های اخیر با ورود زنان به دنیای كار و تحصیل از یك طرف و شرایط سخت ازدواج برای مردان از طرف دیگر، سن ازدواج افزایش یافته است.

این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، باعث شده حاملگی در سنین بالا اتفاق عجیب و غریبی نباشد. شاید شما هم تا به حال در این مورد فكر كرده باشید كه بهترین سن حاملگی، چه سنی است و از چه سنی به بعد، یك زن باید نگران بارداری و عوارض آن برای خود و فرزندش باشد. امروزه حاملگی پس از سن 35 سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند.

سنی كه پس از آن، خطرات و عوارض بارداری، ناهنجاری‌ها و مرگ و میر مادر و جنین در آن افزایش پیدا می‌كند. در حالی كه بسیاری از زنان برای ایجاد شرایط زندگی بهتر، قبل از تولد نخستین فرزند خود، بارداری را به تأخیر می‌اندازند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد به تعویق انداختن حاملگی تا سنین 30 سالگی، دوران بارداری را با دشواری‌ها و مخاطراتی همراه می‌كند.
خطراتی مثل افزایش ناباروری و در نتیجه تقاضای بیشتر برای لقاح آزمایشگاهی* (IVF) و افزایش غم‌انگیز مشكلات مربوط به جنین، سقط، حاملگی خارج رحمی، فشارخون،‌ دیابت حاملگی، اختلالات ژنتیكی، اسكیزوفرنی، حاملگی دوقلویی دو تخمكی، جداشدن زودرس جفت، جفت سرراهی و سزارین از جمله عوارضی هستند كه در صورت حاملگی در سنین بالا می‌توانند گریبان گیر مادر یا جنین شوند.
همچنین ثابت شده است كه با افزایش سن مادر بروز ناهنجاری‌های كروموزومی از نوع آناپلوئیدی(ناهنجاری مربوط به عدم تقسیم كروموزوم‌ها) به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌كند تا جایی كه شانس داشتن فرزند با ژن‌های معیوب (سندرم داون) در سنین بالای 45 سال یك مورد در 30 مورد تولد زنده است و این در حالی است كه در یك زن 20ساله این احتمال، یك در 2000 تولد زنده تخمین زده شده است. نكته دیگر این است كه با افزایش سن مادر، بروز حاملگی دوقلویی دو تخمكی افزایش پیدا می‌كند؛ اگر چه در حال حاضر علت اصلی حاملگی چندقلویی در سنین بالای مادر، استفاده از روش‌های كمك باروری (لقاح آزمایشگاهی) عنوان شده است. تحقیقات دیگر نشان داده‌اند برخی از بیماری‌های مادر از جمله فشار خون بالا، در نتیجه اختلال خون‌رسانی می‌توانند منجر به جداشدن زودرس جفت در سنین بالای بارداری شوند. همچنین افزایش احتمال سقط در مادران سنین بالا نیز به بیماری‌های زمینه‌ای مادر نظیر دیابت یا ناهنجاری‌های ژنتیكی خود جنین نسبت داده می‌شود. اما یك سؤال مهم این است كه آیا تمامی زنان بالای 35 سال در معرض خطرات ناشی از حاملگی در سن بالا قرار دارند؟

واقعیت این است كه بارداری در سنین بالا همیشه هم ترسناك، یا بهتر بگوییم، خطرناك نیست. بسیاری از تحقیقات ثابت كرده‌اند در زنان دارای اندام فیزیكی مناسب و بدون مشكلات طبی، میزان عوارض بارداری و جنینی كمتر است.گفته می‌شود اگر چه مرگ‌ و میر مادران در سنین بالای 35 سال افزایش پیدا می‌كند، اما بهبود مراقبت‌های طبی و بهداشتی باعث كاهش این خطرات می‌شود. به عبارت دیگر، كلید اصلی به حداقل رساندن خطرات ناشی از سن بالای حاملگی داشتن یك شیوه زندگی سالم است: رژیم غذایی مناسب، تمرینات ورزشی منظم، عدم استعمال دخانیات، استراحت مرتب و خواب شبانه ی منظم.

در این راستا بر اهمیت ورزش به ویژه ورزش‌های كششی تأكید بسیار شده است، چرا كه تمرینات ورزشی كششی با بهبود خون‌رسانی در لگن از توقف خون جلوگیری می‌كنند.
مصرف روزانه ی مکمل اسید فولیک، پیش از بارداری و در ماه اول آن به مادران توصیه می‌شود تا از ایجاد ناهنجاری‌های عصبی جنین جلوگیری شود، خصوصاً زمانی که مادر برای مدتی از قرص های ضد بارداری استفاده کرد باشد.
در كنار تمام این توصیه‌ها، مادران با سن بالا می‌توانند در دوران بارداری از طریق معاینات مرتب توسط پزشک متخصص زنان و انجام آزمایش‌هایی نظیر آمنیوسنتز یا كوردوسنتز تكامل طبیعی جنین خود را كنترل كنند. با پیشرفت‌های جدید به دست آمده در دنیای پزشكی، مناسب نبودن حاملگی در زنان بالای 50 سال در حال تبدیل شدن به افسانه است و پزشكان می‌گویند حتی زنان در این سنین هم می‌توانند برای بچه‌دار شدن آماده شوند.

اگر چه خطرات غیرقابل اجتنابی برای مادر و بچه وجود دارد كه در مادران بالای 40 سال افزایش پیدا می‌كند.
تبیان

برچسب دانلود نامجو و کیوسک : دانلود درایور مودم generic 56k HCF data fax modem برای ویندوز 7,دفترdhl,لامپ اضطراي led,سایت دادگستری اهواز,آزمایش ضربه,دکتر عالی ارتوپد,

مصالب مرتبط با دانلود نامجو و کیوسک

بارداری در سنین پایین

در سال‌های اخیر با ورود زنان به دنیای كار و تحصیل از یك طرف و شرایط سخت ازدواج برای مردان از طرف دیگر، سن ازدواج افزایش یافته است. این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، باعث شده


بارداری در سنین پایین

در سال‌های اخیر با ورود زنان به دنیای كار و تحصیل از یك طرف و شرایط سخت ازدواج برای مردان از طرف دیگر، سن ازدواج افزایش یافته است. این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، باعث شدهدیگر مصالب

ارتباط آشپزی با گیاهان دارویی و داروهای گیاهی !

سیمرغ برآن است که شما کاربران گرامی را هر هفته سه شنبه بر اساس اصول طب سنتی با گیاهان دارویی مفبد و نوع آشپزی سنتی و سالم از انواع گیاهی و گوشتی آشنا کند...   سیمرغ برآن است که شما کاربران گرامی را هر هفته سه شنبه بر اساس اصول طب سنتی با  گیاهان


10 فایده لبخند زدن

  10 فایده لبخند زدن به این دلیل عملکرد ایمنی بدن تقویت می شود که شما احساس آرامش بیشتری دارید. با لبخند زدن از ابتلا .به آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید. 1. .لبخند جذابتان می کند.. همه ما به سمت افرادیکه لبخند می زنند کشیده می


عوامل موثر بر تغییر در میزان خواب

  سلامت نیوز : یک روانپزشک با اشاره به این كه بی‌خوابی شایع‌ترین اختلال خواب است، گفت: بی‌خوابی به صورت مختلف بروز می‌کند که باعث احساس خستگی و بی حالی برای فرد می‌شود. دكتر امیررضا چمنی در گفت‌وگو با ایسنا خواب را یکی از حیاتی‌ترین


10 واقعیت درباره خواب

  سلامت نیوز :خواب‌ها مى‌توانند جالب، هیجان‌انگیز، وحشتناک و یا صرفاً عجیب و غریب و غیرعادى باشند. در این مقاله با ١٠ واقعیت درباره خواب که توسط پژوهشگران کشف شده است آشنا مى‌شویم. ١- همه خواب مى‌بینند مردها خواب مى‌بینند.


احساس امنیت و آرامش در گرو ارتباط سالم است

  سلامت نیوز : ازمهمترین نیازهای اساسی انسان‌ها داشتن ارتباط با دیگران است لذا افراد باید هنر خوب ارتباط برقرار كردن با دیگران را یاد بگیرند تا ارتباطی سالم، سازنده گرم و صمیمی داشته باشند. دكتر امیررضا چمنی با بیان این كه مهارت


برچسب :
- جرعه ای ازلب لعلت
- سایت تشخیص سازنده موبایل
- خريد تختخواب ارزان
- دانلود رایگان آلبوم هم ترانه از محمدرضا آزادپور
- قرص امورال
- دانلودتم رئال مادریدنوکیا
- "دعای کمیل استاد فرهمند"
- گلچین شاد نی انبان بندری
- "چرا" "اهل بیت" "علیه السلام"
- فرمولهای فیزیک هالیدی
- کمبات 2 سگا رمز دانلود
- زیرخاکی هایده دانلود
- اموزش 3.3.5 emu hack
- دانلود کتابخانه دیجیتال کم حجم
- فساد سیاسی رژیم پهلوی
- دانلود برنامه تقیر صفحه فیس بوک
- سایت بسیار جالب
- امزش خرید و فروش سهام در بورس
- دانلود بازي هاي پلي استيشن2
- اورولوژیست کرمان
- فاطمه وحیددستجردی
- سونی اریکسون اکسپریا مینی
- ویژگی های حکومت امام زمان
- فرکا نس شبکه بازار
- گزارش کار آموزش کامپیوتر
- جک بالای 18سال
- دانلودنقشه اصفهان برای6220نوکیا
- فصل1زیست پیش1
- شبكه هاي استاني از اينترنت
- download heat transformation inkropra
- http:///www.2030.mobinone.ir
- درایور پرینتر hp 930c
- کد تقلب بازی anno 1404 venice
- win32/sality.nba virus حذف
- دانلود تئاتر داماد دیوانه 2
- تم ورود tripel h
- ppt درس عربی دبیرستان
- دانلود رایگان وبا سرعت بالافیلم سه قدم عاشقی
- پروژه با دیوار ترومپ
- حربن الریاحی
- آموزش آلماتور بندی
- دانلود فایل hlds
- ثبت نام نخجیر 3
- داوینچی
- آندرگراند2
- LGدیکشنری
- مشخصات 206 صندوقدار
- الگووطرزبرش چادرعبا
- دانلودdreamweaver برای mac
- vray for sketchدانلود
- گزارش کار کار اموزی برای سوسیس کالباس صنایع غذایی
- هبه در ازدواج و پس گرفتن آن پس از طلاق
- اموزش رایگان پایپینگ piping
- وب سایت ترمینال رشت
- مشخصات سمند LXEF7
- فصلنامه حسابدار مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه
- اناکوندا
- دانلود زیرنویس فارسی فیلمhangmen also die
- دانلود اون بامن کامران هومن
- الگو چادرمریم
- تشریح کبوتر
- دانلود نرم افزار اظهار نامه مالیاتی
- gorany farsymp3
- IVI چیست
- تغییر صفحه پروفایل در فیس بوک
- هالیود ومهدویت
- کد چکاوک داریوشپیشواز ایرانسل
- کمربندی بابل
- اثر ایمان
- سایفون 3 64 بیت
- تفاوت اصلی وتقلبی استرانگ 4622xiii
- نمایندگی پایونیر dvd rom
- تریدرهای ابطحی
- عضویت در انجمن مطالعات خانواده
- آموزش تصویری افتتاح حساب paypal
- the chronicles of narnia برای pc دانلود بازی
- دانلود بازی کامپیوتر liberty city
- كد قالب مشكي بلاگفا
- سوالات اندیشه های سیاسی امام
- دانلود بازی سوباسا میکرو
- دانلود درایور Olivetti PR4SL
- نت کاپریس 24 پاگانینی
- آموزش الگوریتم های زمانبندی
- كاربرد نانوكامپوزيتهاي پليمري در حذف الايندههاي محيطي
- شکار شیر ماده
- برترین ویلولیست جهان
- خرید rainbow six ravenshield
- دانلود تمرینات عربی دبیرستان
- "اسباب بازی rq 170"