برای تبادل لینک کلیک نمایید


قرص میفه پریستون در 2 ماهگی

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

قرص میفه پریستون در 2 ماهگی


پس از زايمان
مراقبت هاي معمول پس از زايمان، طي ۳ ملاقات انجام مي شود كه ملاقات اول در روزهاي ۱ تا ۳، ملاقات دوم در روزهاي ۱۰ تا ۱۵ و ملاقات سوم در روزهاي ۴۲ تا ۶۰ پس از زايمان انجام مي شود.

مراقبت های نوزاد نیز در۳ نوبت شامل مراقبت بدو تولد، مراقبت روزهای ۳ تا ۵ و مراقبت روز ۳۰ انجام می شود. برای مادری که در بیمارستان زایمان می کند، مراقبت پس از زايمان در بيمارستان را می توان مراقبت بار اول پس از زايمان محسوب کرد. نوزاد مادری که به هر دلیل تحت درمان داروهای روان گردان است، باید تحت مراقبت متخصص اطفال قرار بگیرد. آموزش و توصیه: طی ملاقات های پس از زایمان در مورد بهداشت فردی و روان و جنسی، علائم خطر، شکایت شایع، تغذیه و مکمل های دارویی، نحوه شیردهی و مشکلات و تداوم آن، مراقبت از نوزاد و علائم خطر نوزاد، مشاوره تنظیم خانواده، مراجعه برای انجام پاپ اسمیر در صورت نیاز و مراجعه برای دریافت خدمات تنظیم خانواده، بهداشت دهان و دندان به مادر آموزش دهيد. نكته: در هر ملاقات، علائم خطر را به مادر گوشزد كنيد و مطمئن شويد كه اين علائم را فراگرفته است. اختلال هوشياري: عدم پاسخگويي مادر به تحريكات وارده (نيشگون، ضربه، نور و…) یا عدم درک زمان و مکان ارزیابی علائم خطر فوری: در ملاقات اول و دوم، ابتدا مادر را از نظر وجود علائم خطر فوری بررسی کنید. التهاب لثه: متورم، پرخون و قرمز شدن لثه بررسی پرونده و آشنایی با وضعيت مادر: در ملاقات دوم و سوم، فرم مراقبت را مرور کرده و نقایصی مانند تکمیل نبودن قسمتهای مختلف را رفع کنید. بیماری زمینه ای: منظور بيماري هاي قلبي، كليوي، ديابت، فشارخون بالا، صرع،… است. پاپ اسمیر: در ملاقات سوم طبق راهنما و با تأکید به این نکته که مادر لکه بینی نداشته باشد، از دهانه رحم نمونه بگیرید. پوسیدگی دندان: تخریب ساختمان دندان به دنبال فعالیت میکروب های پوسیدگی زای دهان که علائم آن عبارتند از: تغییر رنگ مینای دندان به رنگ قهوه ای یا سیاه سوراخ شدن دندان حساس بودن یا درد گرفتن دندان هنگام مصرف غذاهای سرد و گرم یا ترش و شیرین حساس بودن یا درد گرفتن دندان هنگام فشردن دندانها بر همدیگر تاریخ مراجعه بعدی: تاريخ مراجعه بعدي مادر را تعيين و يادآوري كنيد. ترشحات مهبل: خروج ترشحات چرکی و بد بو را از مهبل سئوال کنید. تزریق رگام: آمپول رگام را در مادر ارهاش منفی با همسر ارهاش مثبت درصورتی که هنگام زایمان دریافت نکرده باشد، طی ۷۲ ساعت اول پس از زایمان به صورت عضلانی تزریق کنید. تجویز مكمل هاي دارویی: مکمل های دارویی را طبق راهنما برای مادر تجویز کنید. نكته: توجه داشته باشید که مادر باید تا ۳ ماه پس از زایمان مکمل مصرف کند.

بنابراین مطمئن شوید که مادر به میزان مورد نیاز قرص آهن و مولتی ویتامین دارد. تشکیل پرونده: برای تشکیل پرونده، «فرم مراقبت پس از زایمان» را تکمیل کنید. تشنج: انقباضات تونیک و کلونیک تمام یا قسمتی از بدن تنفس مشکل: مادر به هر دلیلی نمی تواند به راحتی نفس بکشد. جرم دندانی: چنانچه پلاک میکروبی به وسیله مسواک زدن و یا نخ کشیدن از سطح دندانها پاک نگردد و مدت طولانی روی دندان باقی بماند، به لایه ای سفت به رنگ زرد یا قهوه ای تبدیل می گردد. خونریزی: معمولاً در روزهاي پس از زايمان به تدريج از مقدار ترشحات خونی مهبل كاسته شده و كم رنگ مي شود.

در ملاقات سوم خروج ترشحات خونی از مهبل را سئوال کنید. درد شکم و یا پهلوها: هر نوع درد خفیف یا شدید، متناوب یا متوالی در هر ناحیه از شکم و پهلوها سرگیجه: حالتی از دوران و یا گیج رفتن سر است.

در صورت شکایت مادر از سرگیجه، فشارخون و تعداد نبض او را ابتدا در حالت خوابیده و سپس در حالت نشسته اندازه گیری کنید.

اگر میزان فشارخون سیستولیک ازحالت خوابیده به نشسته به میزان ۲۰ میلیمتر جیوه کاهش یابد و تعداد نبض ازحالت خوابیده به نشسته ۲۰ بار افزایش یابد، نیاز به بررسی دارد. شرح حال: شرح حال شامل موارد زیر است: - تاریخچه پزشکی: سابقه یا ابتلا فعلی به بیماری های زمینه ای(دیابت، فشارخون بالا، صرع، کلیوی، آسم، قلبی، سل و …)، اختلالات روانی - تاریخچه زایمان: تاریخ، نوع و محل زایمان - تاریخچه اجتماعی: سن، همسرآزاری، مصرف داروها در شیردهی، مصرف الکل، کشیدن سیگار و دخانیات، اعتیاد به مواد مخدر و داروهای مخدر شکایت های شایع: اين شكایت ها شامل خستگي، سردرد، كمردرد و یبوست است. شوك: اختلالي در گردش خون بدن كه با علائم حياتي غير طبيعي مشخص مي شود.

(علائم اصلی شامل نبض تند و ضعیف ۱۱۰ بار دردقیقه یا بیشتر و فشارخون سیستولیک کمتر از۹۰ میلیمتر جیوه می باشد که ممکن است با رنگ پریدگی، عرق سرد و سردی پوست، تنفس تند ۳۰ بار در دقیقه یا بیشتر و بی قراری و گیجی همراه باشد.) عفونت دندانی، آبسه و درد شدید: از فوریت های شایع دندان پزشکی است.

پیشرفت شدید پوسیدگی و عفونت دندان معمولاً با دردهای شبانه، شدید، مداوم و خود به خودی همراه است که می تواند باعث تورم صورت و لثه ها(آبسه) شده و گاهی با فیستول(دهانه خروجی چرک آبسه دندان) همراه شود. علائم حیاتی: در هر ملاقات، علائم حیاتی مادر را اندازه گيري کنید فشارخون را در يك وضعيت ثابت (نشسته يا خوابيده) و از يك دست ثابت (راست يا چپ) اندازه گيري كنيد.

فشارخون۹۰/۱۴۰ميليمتر جيوه و بالاتر «فشارخون بالا» است.
درجه حرارت بدن را از راه دهان اندازه گيري كنيد.

دماي بدن به ميزان ۳۸ درجه سانتيگراد يا بالاتر ( بجز ۲۴ ساعت اول پس از زايمان ) «تب» است.
تعداد نبض را به مدت يك دقيقه كامل اندازه گيري كنيد.

تعداد طبيعي نبض،۶۰ تا ۱۰۰ بار در دقيقه است.
تعداد تنفس را به مدت يك دقيقه كامل اندازه گيري كنيد.

تعداد طبيعي تنفس، ۱۶ تا ۲۰ بار در دقيقه است.
علائم روانی: وضعیت روانی مادر را با ارزیابی علائم به شرح زیر تعیین کنید: علائم خطر فوری روانی: افکار یا اقدام به خودکشی، تحریک پذیری و پرخاشگری شدید، فرار از منزل، امتناع از خوردن، پرفعالیتی، توهم و هذیان با محتوای آسیب رساندن به خود و دیگران علائم در معرض خطر روانی: روحیه افسرده، انرژی کم، کم حوصلگی، عصبانیت، بی قراری، اختلال در خواب و اشتها (پرخوابی، کم خوابی، پراشتهایی، کم اشتهایی)، توهم و هذیان با محتوای غیر آسیب رسان به خود و دیگران محل بخیه ها: در هر ملاقات، محل بخیه ها (برش اپي زياتومي يا سزارين) را بررسی کنید.

ناحيه برش معمولا بدون درد، التهاب و كشش می باشد.

محل برش اپی زیاتومی معمولاً پس از ۳ هفته ترميم مي شود و نخ بخیه محل برش سزارین پس از ۷ تا ۱۰روز نیاز به کشیدن دارد. مشاوره تنظیم خانواده: در ملاقات دوم، با مادر طبق راهنما مشاوره کنید.

در صورتی که در ملاقات دوم با مادر در مورد انتخاب روش پیشگیری از بارداری مشاوره نکرده اید، در ملاقات سوم انجام دهید. نکته: مراجعه برای دریافت خدمات تنظیم خانواده را تأکید کنید. مشکلات شیردهی: در صورت وجود مشکلاتی چون نوک فرورفته، صاف، دراز و مجاری بسته و شقاق به مادر آموزش دهید. مصرف مکمل ها: در هر ملاقات، مصرف منظم مکمل های دارویی را از مادر سئوال كنيد. معاینه اندام ها: در هر ملاقات، پاها (ساق و ران) را از نظر وجود ورم یک طرفه بررسي كنيد. معاینه پستان: پستان ها را از نظر تورم و درد بررسي كنيد. معاینه چشم: در هر ملاقات، رنگ ملتحمه را بررسي كنيد. نکته: كم رنگ بودن مخاط ملتحمه چشم به همراه كم رنگ بودن زبان، بستر ناخنها و يا كف دست «رنگ پريدگي شديد» است. معاینه دهان و دندان: در ملاقات سوم، دهان و دندان مادر را از نظر وجود جرم، پوسیدگی، التهاب لثه، عفونت دندانی و آبسه معاینه کنید. معاینه شکم(رحم): در هر ملاقات، وضعیت رحم را از روی شکم بررسي كنيد.

پس از زايمان، رحم به تدريج به داخل لگن باز می گردد.

در هفته اول رحم پايين تر از ناف، سفت و جمع است و از هفته سوم به بعد، رحم از روي شكم قابل لمس نيست. نکته: در برخی از مادران ممکن است انقباضات رحم در دوره پس از زایمان ادامه داشته باشد که به آن «پس درد» می گویند. ملاقات اول: ملاقات با مادر در یکی از روزهای ۱ تا ۳ پس از زایمان ملاقات دوم: ملاقات با مادر در یکی از روزهای ۱۰ تا ۱۵ پس از زایمان ملاقات سوم: ملاقات با مادر در یکی از روزهای ۴۲ تا ۶۰ پس از زایمان وضعیت ادراری- تناسلی و اجابت مزاج: از مادر در مورد وضعیت دفع ادرار(سوزش، درد، فشار، تکرر، احساس دفع سریع، بی اختیاری) و اجابت مزاج(یبوست، خونی بودن مدفوع، درد مقعد، بواسیر، بی اختیاری) و سوزش و خارش ناحیه تناسلی سئوال کنید. وضعیت روانی(خلق و خوی): در مورد وضعیت روحی و روانی یا سابقه بیماری روانی مادر سئوال کنید.

برخي مادران ممكن است در روزهاي ۳ تا ۶ و حداکثر تا روز ۱۴ پس از زايمان دچار افسردگي خفيف و گذرا (اندوه پس از زايمان) شوند که علائم آن به صورت گریه و بی قراری، اختلال در خواب و اشتها و احساس غمگینی تظاهر می کند.

دوره پس از زایمان، دوره پرخطری از نظر عود بیماری روانی قبلی و یا بروز بیماری روانی جدید است.

بنابراین چنانچه فاکتورهای خطر بیماری روانی مثل سابقه بیماری روانی در مادر وجود دارد و در حال حاضر با علائم اندوه پس از زایمان مراجعه کرده است، او را تحت نظر بگیرید.

اگر علائم طولاني و شديدتر شود مانند تمایل به خودكشي و آزار به نوزاد «سایکوز یا جنون پس از زایمان» مطرح است.

در مراحل اولیه بروز سایکوز بعد از زایمان، علائم مانند «اندوه و یا افسردگی پس از زایمان» است و بیماری به صورت بی خوابی، بی قراری، تغییرات سریع خلق و خو خود را نشان می دهد.

بنابراین اگر « سابقه جنون پس از زایمان» در مادر و یا خانواده او و یا سایر عوامل خطر وجود دارد، ویزیت روان پزشکی الزامی است و مادر باید ارجاع شود. وضعیت شیردهی: در هر ملاقات، از مادر در مورد تداوم شيردهي سؤال کنید. همسرآزاری: هر رفتار خشن وابسته به جنسیتی است که موجب آسیب شده یا با احتمال آسیب جسمی، جنسی یا روانی و یا رنجش زن همراه گردد.

چنین رفتاری می تواند با تهدید، اجبار یا سلب مطلق آزادی و اختیار صورت گرفته و در جمع یا در خفا رخ دهد. خشونت جسمی: هر گونه اقدام عمدی از سوی شوهر که منجر به وارد شدن آسیب بدنی به همسرش گردد مانند مشت زدن، سیلی زدن و لگد زدن، هل دادن، کشیدن موها، اقدام به خفه کردن، ضربه زدن با چاقو خشونت جنسی: هر گونه عمل جنسی یا اقدام برای به دست آوردن یک عمل جنسی، هر گونه پیشنهاد برای انجام عمل جنسی ناخواسته و یا اعمالی که در راستای تجارت جنسی از فرد باشد، استفاده از زورگویی و تهدید به آسیب رساندن برای تعرض جنسی بدون توجه به این که فرد معارض همسر وی یا فرد دیگری است و در هر محلی که فقط محدود به خانه و محل کار نمی شود. خشونت روانی: رفتار خشونت آمیزی است که شرافت، آبرو و اعتماد به نفس زن را خدشه دار می کند.

این رفتار به صورت انتقاد ناروا، تحقیر، بد دهانی، تمسخر، توهین، فحاشی، متلک و تهدیدهای مداوم اعمال می شود. http://www.pezeshk.us/?p=4956


برچسب قرص میفه پریستون در 2 ماهگی : skynet جديد براي w3,دانلود فلش پلیر برای موبایل جار,طلسمبیقراری,برسی خلافی ماشین,دانلود قالب حرفه ای جوملا فارسی,دانلود شو تصویری ترکیه ای 2011,

مصالب مرتبط با قرص میفه پریستون در 2 ماهگی

مراقبت های پس از زایمان

پس از زايمان مراقبت هاي معمول پس از زايمان، طي ۳ ملاقات انجام مي شود كه ملاقات اول در روزهاي ۱ تا ۳، ملاقات دوم در روزهاي ۱۰ تا ۱۵ و ملاقات سوم در روزهاي ۴۲ تا ۶۰ پس از زايمان انجام مي شود. مراقبت های نوزاد نیز در۳ نوبت شاملدیگر مصالب

عکس: خالکوبی تصویر عیسی مسیح برروی بدن دیوید بکهام!

بدون شرح!   خالکوبی عیسی مسیح برروی بدن دیوید بکهام!   گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ      www.seemorgh.com/entertainment


نکاتی در رابطه با اتو کشی لباسهای مختلف

  لباس هاى اتو شده و ملحفه هاى صاف و اتوكشيده هم تميزتر و زيباتر به نظر مى رسند و هم هنگام استفاده احساسى از رضايت و خشنودى را براى شما به ارمغان مى آورند. اما اتو كشيدن لباس ها نه تنها كار چندان ساده اى نيست بلكه اگر با رعايت روش صحيح


خارجی‌ها چه سوالاتی درباره ایرانیان و زنان در ذهن‌شان است؟ (+عکس)

چرا دختران ایرانی زیبا هستند؟ چرا ایرانی ها خودشان را فارس می‌نامند؟ چرا ... چرا زنان ایرانی بسیار زیبا هستند؟چرا دختران ایرانی زیبا هستند؟ چرا ایرانی ها خودشان را فارس می‌نامند؟چرا ایرانی ها کروات نمی بندند؟ایرانی ها چرا سفیدند؟ایرانی ها


فوت و فن خانه داری

  اگر كتری استیل، سماور یا چای‌ساز شما جرم گرفته است، می‌توانید مقداری سركه را با آب داخل كتری یا سماور ریخته و بگذارید بجوشد. با این كار جرم كتری یا سماور گرفته می‌شود. هر چقدر كه جرم زیادتر باشد سركه بیشتری لازم است و مدت زمان جوشاندن


پسر بدون پا ركوردار رقص هندوستان شد!

این جوان 21 ساله كه به «B-baby» معروف است، تاكنون در نمایش‌های تلویزیونی ... دراقدامی عجیب یك پسر جوان با وجود این كه از دو پا معلول است، ركوردار رقص پا در هند شد.«ونیو تاكور» كه 21 ساله و اهل شرق دهلی است، در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی هندوستان،


برچسب :
- وکتور ابزار آلات با آیکون
- دانلودآلبوم مهساناوی
- دانلود وینتا فکس
- دانلود ماهى صفت
- ketab electroniki mobail java
- یوزرنیم و پسورد جدید nod32 ورژن 5.0.94
- گذاشتن دانلوددروبلاگ دربلاگفا
- رمان دالان بهشت برای گوشی نوکیا 5130
- آموزش روبیک چهار در چهار
- سری کامل کد های مخفی گوشی های نوکیا1202
- متن مجري در وبلاگها
- آموزش تنظیمات GPRS ایرانسل و همراه اول در گوشی های موبایل اندروید
- مقاله: هندبال
- نوبت دهی تعمیرگاه سایپا
- نرم افزار رسیور9595
- 10فلوچارت همراه با برنامه هاي آن
- دانلود آلبوم 21 adele با لینک مستقیم
- جدول تانژانتها
- باتری.کره
- قرصهای آب کردنچربی
- آتشكده صنعتي
- نحوه تولید عدد تصادفی با کامپیوتر
- مشکل در پوف
- اسمس مرگ
- نوحه بوشهری حسین کشتکار
- SAA7130 CARD دانلود درایور
- دارو infacol
- zoldem10
- دانلود دیوان مکرم اصفهانی
- اپدیت اواست
- فروش گجت استراق سمع
- جفت گیری اهوها
- تولید ولتاژهای بالا
- کتاب اصول مدیریت (دکتر رضاییان ) pdf
- دانلود رایگان بازی سمبین3
- قاب اصلی اکسپریا آرک
- فیزیک تمرینات اخر فصل دو
- دانلود رایگان گزارش کارآموزی کشاورزی
- می زدم و لولم مستم و شنگولم download
- تفلید صدای هاشمی رفسنجانی
- دانلود روانخوانی قران
- پایان نامه بزهکاری نوجوان
- دانلود بازی کم حجم سالم gta ivkpg
- آموزش تصویری پارک دوبل
- مشاهده سلولهای بیاز
- لیست باشگاه های بولینگ در تهران
- حديث درمورد رازداری
- رفع مشکل insert a disk
- امثال وحكم درمورد احسان
- دانلود cx3900
- ravian pajooh
- دانلود حل المسائل طراحی اجزا شیگلی ویرایش 7
- کدهای برنامه نت کت
- مفالات ویتامین ب2
- کوچه ملی رضا یزدانیmp3
- summer.love زیر نویس
- دعا برای احضار پری
- دانلود PdfGrabber 4
- prototypeراهنمایی
- گارمین ساین شده برای ویواز دانلود
- سورس کد تابع sin
- دلیل افتادن ناخن بچه ها
- ترازوی سکا
- بازي لباس عروس جديد
- دانلود حل المسائل سیلورمن، جلد دوم
- جاوابرایJOPJONDO
- معرفی دکتر تغذیه خوب در شیراز
- دانلود نفرین
- نرم افزارنوکیاn82
- دانلود رایگان جزوات کشاورزی
- دانلود طبل و دمام براي محرم
- "اهنگهای آره منم دوست دارم سامی"
- روش استفاده از فیلترشکن اولتراسورف در ویندوز 7
- دانلود جوك قزوينى
- اموزش شيرين كاري با پاسور
- ازمایش معادل مکانیکی
- ساختن حاشیه در ورد
- زیارت وارث که بعد از اذان پخش میشه
- جاوا برای JAP JONDO
- دانلود طنز ماهى صفت
- آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی سنندج
- دانلود بازی ورد اف وارکرافت آنلاین
- دانلود fingerprint با فایل کرک
- کسب درآمد اینترنتی با حقوق ثابت
- "دانلود بارکد خوان موبایل"
- تعبیر دزدی آدم
- موبایل بانک تجارت 5800
- مرضیه دانلود طاووس
- حل المسایل حسابداری میانه 1 دکتر حسن همتی
- قيمت مدل هاي جمر
- استخدام کارگر ساده درکرج ۹۰
- دانلود mp3 بوی سیب عبدلی
- پستونای گنده
- ادرس دکتر تغذیه خوب در شیراز
- دانلود نرم افزارمحاسبه مساحت،محیط،حجم اشکال هندسی
- طریقه بافت استین
- مسمومیتهای شیر
- دانلود کتاب سیستمهای دیجیتال اگاتا ترجمه فارسی
- دانلود شرک 3 با دوبله فارسی
- قرص تیوریدازین 25
- كرك نرم افزارتلفن