برای تبادل لینک کلیک نمایید


میگوپفکی

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

میگوپفکی

  چای یکی از نوشیدنی های متداول و محبوب ایرانی هاست که روش تهیه یا به اصطلاح، دم کردن آن در طی سال های متمادی دستخوش تغییرات زیادی بوده.... مادربزرگ های ما برای این کار، بیشتر از سماورهای زغالی استفاده می کردند اما این سماورها به مرور، جای خودشان را به انواع برقی، گازی، کتری و چای سازهای پلاستیکی، استیل و سرامیکی داده اند.

صفحات «پرونده» این هفته را به راهنمای خرید سالم و ایمن انواع وسایلی که برای تهیه چای از آنها استفاده می شود، اختصاص داده ایم؛ چون خیلی از ما موقع خرید انواع لوازم منزل، تنها به زیبایی و تنوع آنها توجه می کنیم و از بحث سلامت و ایمنی شان غافل می مانیم، بی آنکه توجه کنیم عواقب این غفلت می تواند برای خودمان و خانواده مان دردسرساز شود.

اگر پیش خودتان می گویید: «ای بابا! یک دست کتری و قوری خریدن که دیگر این قدر دقت لازم ندارد!» بهتر است با ما همراه شوید و این مطلب را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید که همین خرید ساده هم می تواند ظرافت های زیادی داشته باشد. ● سماور سماورهایی که این روزها در بازار موجود هستند به دو دسته برقی و گازی تقسیم می شوند که با توجه به کمبود برق و سفارش هرروزه به صرفه جویی در مصرف آن، بهتر است انواع گازی سماورها را موقع خرید انتخاب کنید.

این کار یک سود دیگر هم برای تان دارد و آن اینکه هزینه برق در کشور ما خیلی بیشتر از هزینه گاز است و شما با خرید یک سماور گازی، می توانید بار هزینه های پرداختی بابت مصرف انرژی در خانواده تان را کاهش دهید.

شما باید هنگام خرید سماور گازی به یک نکته خیلی مهم توجه کنید.

برخی از انواع این سماورها، ترموکوپل ندارند و این امر می تواند یک امتیاز منفی برای آنها محسوب شود.

ترموکوپل، جریان گاز را در مواقع خاموش شدن سماور به علت وزش باد یا قطع موقتی گاز، کاملاً قطع و از انتشار گاز در منزل جلوگیری می کند.

حالا حساب اش را بکنید که اگر شما یک سماور گازی فاقد ترموکوپل داشته باشید، چه خطراتی می تواند در کمین تان باشد! موقع خرید سماور حواس تان هم باشد که نوعی از آن را انتخاب کنید که روی درپوشش دو دسته کوچک چوبی یا پلاستیکی برای بلند کردن اش وجود داشته باشد.

بلند کردن درپوش سماورهایی که دسته ندارند، بسیار سخت است و حتی می تواند باعث سوختن انگشتان دست شود. ● کتری و قوری خریدن کتری و قوری کار ساده ای است چون تنوع این وسایل در بازار آن قدر زیاد است که می تواند به راحتی نیاز هر فردی با هر سلیقه ای را پاسخ بدهد.

فقط دقت کردن به چند نکته هنگام خرید آنها ضروری است.

اول از قوری شروع می کنیم.

این روزها استفاده از قوری های شیشه ای با دسته پلاستیکی در بین مردم بسیار رایج است اما ما خرید و استفاده از این گونه وسایل را به شما توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است دسته پلاستیکی قوری در اثر حرارت دیدن، ذوب یا شل شود و وقتی که شما آن را برمی دارید، این دسته بشکند و چای داغ روی بدن تان بریزد. پیشنهاد ما برای خریدن قوری به شما، انواعی است که دسته شان هم جنس بدنه باشد؛ مثلاً اگر قوری تان استیل است، دسته اش هم استیل باشد و اگر شیشه ای است، دسته اش هم از جنس شیشه باشد.

فقط حواس تان باشد که شیشه و فلز، جزو مواد رسانا هستند و شما باید برای بلند کردن آنها از روی حرارت، از دستگیره استفاده کنید.

قوری های چینی و سرامیکی هم گزینه های بدی برای خرید نیستند؛ به شرط آنکه شما آنها را با کش های مخصوصی که درب قوری را به دسته آن وصل می کند، بخرید تا هر ماه یا هر هفته مجبور به خریدن درب قوری نشوید! راستی، اگر آرتروز مچ دست دارید، بهتر است قوری هایی را انتخاب کنید که شیرشان کمی به سمت پایین انحنا دارد و برای ریختن چای، نیازی نیست که دست تان را بیش از اندازه خم کنید. از صحبت درباره قوری که بگذریم، نوبت به کتری و باید و نبایدهایش می رسد.

به عنوان اولین نکته که باید بگوییم، فکر خریدن کتری برقی را به خاطر مصرف بالای برق و مقرون به صرفه نبودن اش از سر خارج کنید.

نکته دیگر اینکه بهتر است کتری هایی را بخرید که روی درشان منفذی برای خروج بخار آب وجود داشته باشد.

اگر این منفذ روی در کتری نباشد، همه بخار آب به راحتی از لوله کتری خارج نمی شود و در نتیجه، آب روی شعله سر می رود و باعث خاموش شدن آن می شود. خاموش شدن شعله و پخش گاز هم که نتیجه ای جز آتش سوزی در پی نخواهد داشت.

هنگام خریدن کتری به این نکته هم توجه کنید که انواعی که یک درپوش فلزی توری مانند، علاوه بر درپوش اصلی دارند را انتخاب کنید.

این طوری می توانید به راحتی قوری تان را در هر اندازه ای که باشد، برای دم کشیدن چای بالای کتری قرار دهید و نگران واژگون شدن اش نباشید.

خریدن کتری های سوت دار، یعنی انواعی که پس از جوش آمدن آب، سوت می کشند هم برای افرادی که مشغله کاری شان زیاد است و وقت انتظار کشیدن برای پی بردن به زمان جوشیدن آب را ندارند، مناسب به نظر می رسد.

بهتر است که دسته کتری در بالای آن قرار داشته باشد زیرا دسته کتری هایی که به بدنه شان چسبیده، خیلی داغ می شود و ممکن است باعث سوختگی انگشتان دست یا رها کردن کتری و پاشیده شدن آب داغ روی بدن افراد شود. انتخاب کتری هایی با دسته چوبی هم می تواند مناسب ترین و کم خطرترین انتخاب باشد.

آخرین نکته هم مربوط به کتری های شیردار است که وجودش در آشپزخانه می تواند به اندازه وجود یک بمب، خطرناک باشد.

شیر این کتری ها که معمولاً رو به سمت بیرون قرار دارند، ممکن است به لباس اعضای خانواده گیر کند و در نتیجه کتری واژگون شود و سوختگی شدید افراد را در پی داشته باشد.

ضمن اینکه به علت دم دست بودن شیر کتری، بچه های کوچک و حتی نوپاها می توانند به راحتی آن را باز کنند و جاری شدن آب جوش، باعث سوختن دست و پا یا بدن آنها شود.

در ضمن اگر اجاق گازتان روکار است که اصلاً نمی توانید از کتری های شیردار استفاده کنید زیرا فاصله ای که بین گاز و لبه کابینت وجود دارد، امکان استفاده از این وسیله را برایتان غیرممکن می کند. ● چای ساز چای سازهایی که در بازار ما به چشم می خورند بیشتر از انواع پلاستیکی، سرامیکی یا استیل هستند.

بهانه کمبود وقت بهترین بهانه برای استفاده از این کالای برقی پرمصرف در بین مردم است که عذر چندان موجهی هم به حساب نمی آید! تجمع رسوب آب روی آن و خوب دم نکشیدن و خوش طعم نشدن چای از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند ما خرید این محصول را به شما پیشنهاد نکنیم اما به هر ترتیب اگر قصد دارید که چای ساز بخرید، بهتر است انواع استیل یا سرامیکی آن را به انواع پلاستیکی اش ترجیح دهید.

برق، باعث حرارت دیدن دسته کتری یا قوری چای ساز نمی شود.

بنابراین خریدن چای سازهایی که دسته شان پلاستیکی است، نمی تواند مشکل چندانی را برای تان به وجود بیاورد.
روزنامه سلامت


برچسب میگوپفکی : پسرگی اصفهان,پکیج تورهای مشهد ویژه ماه رمضان 90,ترفند های آموزش easycafe,دانلود نرم افزار تیون صدا,حقوق ودستمزد مبنا درسال 88,

مصالب مرتبط با میگوپفکی

پیش شرط های چای

  چای یکی از نوشیدنی های متداول و محبوب ایرانی هاست که روش تهیه یا به اصطلاح، دم کردن آن در طی سال های متمادی دستخوش تغییرات زیادی بوده.... مادربزرگ های ما برای این کار، بیشتر از سماورهای زغالی استفاده می کردند اما این سماورها به مرور،


هر ماده غذایی را تا چه مدت میتوان نگهداری کرد؟

  به گزارش سلامت نیوز , در اين مطلب از سايت «Prevention» با همکاري کارشناسان به مواد غذايي که با گذشت زمان ارزش غذايي خود را از دست مي دهند و هم چنين به نکاتي براي افزايش طول عمر و حفظ ارزش غذايي مواد اشاره خواهيم کرد. * چاي سبز: محققان مي گوينددیگر مصالب

50 نکته برخورد مناسب همسر

1- نسبت به همسر خود نگرشي مطلوب و متعالي داشته باشيد و او را امانت الهي بدانيد و در حفظ و نگهداري اين وديعه الهي تلاش كنيد . 2- به همسر خود احترام بگذاريد و با وي محترمانه صحبت كنيد و در ارتباط با او از عواطف سرشار و محبت بسيار


تصاویر کودکی، نوجوانی و جوانی «نانسی عجرم»

این تصاویر سیر تکامل نانسی عجرم را از کودکی تا جوانی نشان می‌دهد...    


از ابراز علاقه به همسرتان خجالت نكشيد

اوايل زندگي ، آنقدر به من علاقه داشت كه حتي حاضر نبود ، بدون من غذا بخورد ، علاقه همسرم به حدي بود كه روزي چند بار از محل كارش با من تماس مي گرفت . نكات فوق ، نمونه اي از جملاتي است كه بارها از مراجعان شنيده مي شود . آيا شما


زنی با حجاب کامل در کشتی کج صاحب کمربند طلایی شد!!(+عکس)

زنی عربی به نام بنت سعید در مسابقات کشتی کج بانوان صاحب یک کمربند شد...   زنی عربی به نام بنت سعید در مسابقات کشتی کج بانوان صاحب یک کمربند شد.


مهم :راههاى تقويت عواطف در خانواده

1 - گفت و گوهاى محبت‏ آميز: يكى از راههاى استحكام بنيان خانواده ، توجه به ارتباط كلامى است. سخنان عاطفى و بهره‏ گيرى از كلمات دلنشين و خطاب‏هاى شايسته و محبت‏ آميز ، مخاطب را جذب مى‏كند. خواسته يا ناخواسته از گوينده راضى


برچسب :
- یوزرنیم وپسورد NOD321
- جی تی ای ps2 5
- الگو یقه افتاده
- نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی -دوره متوسطه 1390 کرمانشاه
- ماشین جدیدبرایGTA5
- ahvc ilvhi h,g
- دانلود كد كا800
- دکتر عهديه کرمي
- دانشگاه علمی کاربردی واحد میاندوآب
- sms ghamghine farsi
- دانلود سيب وحشي
- اخرین اخبار هرمی qi
- دانلود ویندوز لایو 7 کم حجم شده
- دانلودفیلم اخراجی های1
- تصاویر پسران ورزشکار
- گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی رایگان
- دانشگاه ازاد اسلامي واحد تبريز(سيدا)
- دانلوچیکن 1
- بعدازکما
- هيپنوتيزم دانلود صوتي
- سيد خليل عالي ن‍ژاد mp3 دانلود
- صندوق ذخيره شاهد
- کدآهنگ پیشواز ایرانسل تیتراز سراب
- سایت اطلاعاتی فرودگاه عسلویه
- دانلود مجموعه ۳۴ ( دکلمه) زیبا از داریوش اقبالی
- project 2007 فارسی
- دانشگاه علمی کاربردی واحدایران خودرو
- هزینه دانشگاه استانبول 
- تبریزmba
- دانلود گلهاي غربت معين
- سوالات عملی پاورپوینت
- بعدازکمادرائرا.
- گتستان
- دانلود کارت پستال فلش تولد
- ahanghaye majid kharatha jadid
- روالله
- فارسی ساز برنامه یولید
- موتور هیسترزیس
- پمفلت هاری
- دانلودجوکهاي بي تربيتي
- استخدام آژانس هوایی کرج
- دانلود کامل دکلمه خسرو شکیبایی
- خريد اينترنتي اي سي ظبط صوت
- دانلود تم ساعت برای s500
- دانلود وي پلاگ
- منو فارسی برای نوکیا
- کاربرد نانو تکنولوژی در الکتروشیمی
- برنامه کوچکترین مضرب مشترک درc
- دانلود اذان از موذ نزاده اردبیلی
- اموزش نصب ‍‍‍‍‍‍‍ gta iv درویندوز 7
- فرق مهندسی تکنولوژی
- دانلود رایگان تم n95 8G
- فرماندار لالی پل بزرگ لالیپ
- سايت شهرام صولتي
- حجت الله بهروز
- دانلود کارتون دوبله با کیفیت mkv
- بربرد
- رمزGTA5براي كامپیوتر
- طریقه نوشتن نامه اداری و رسمی
- معایب206
- hossin ghavami avaz
- بورسیه ارتش
- جکهای حمید ماهی صفت در باره رفسنجانی
- غذائی‌ طعام‌ درخشان
- آموزش سه تار pdf
- درباره ی ارتودنسی
- تینیا کروریس
- شبیه سازی کامپیوتری چیست
- چرا كيك پف نميكند
- کرم پودر برنزه
- تقلب evil5 xbox
- جمع ساز
- دریافت رایگان کارت شارژایرانسل
- انتقال وورد پرس از لوکال به هاست اصلی
- هیوریستیک کشیش و آدمخوار
- پایپینگ pdf
- دانلود زنرال3
- برنامه سالانه مدیران مدارس راهنمائی
- کمپین تبلیغاتی بازاریابی
- محمدمهدی مهندسی
- دانلود فونت tahoma
- آموزش غذای تخم مرغ پیچ
- بازي انلاين باربي
- "مزاحم افغانی"
- بازي براي mp5 player
- کاربرد فازی لاژیک در نفت
- "تم های زیبا برای گوشی 5130"
- نرم افزار چراغ قوه برای 6303
- حق عاعله مندي كارگران
- استخدامی پتروشیمی شیراز
- دانلود رایگان فلش کارت زبان 504
- ب.م م ک م م درc
- دانلود پی دی اف راهنمای بازی نورهود
- دز کامپیوتر دزفول
- درمان تخمدانهای ضعیف
- rad چیست؟
- انلود بازي هاي گوشي سامسونگ gts5233a
- کد دعا های ماه رمضان برای وبلاگ
- لاله سلطان محمدی