برای تبادل لینک کلیک نمایید


میگوپفکی

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

میگوپفکی

  چای یکی از نوشیدنی های متداول و محبوب ایرانی هاست که روش تهیه یا به اصطلاح، دم کردن آن در طی سال های متمادی دستخوش تغییرات زیادی بوده.... مادربزرگ های ما برای این کار، بیشتر از سماورهای زغالی استفاده می کردند اما این سماورها به مرور، جای خودشان را به انواع برقی، گازی، کتری و چای سازهای پلاستیکی، استیل و سرامیکی داده اند.

صفحات «پرونده» این هفته را به راهنمای خرید سالم و ایمن انواع وسایلی که برای تهیه چای از آنها استفاده می شود، اختصاص داده ایم؛ چون خیلی از ما موقع خرید انواع لوازم منزل، تنها به زیبایی و تنوع آنها توجه می کنیم و از بحث سلامت و ایمنی شان غافل می مانیم، بی آنکه توجه کنیم عواقب این غفلت می تواند برای خودمان و خانواده مان دردسرساز شود.

اگر پیش خودتان می گویید: «ای بابا! یک دست کتری و قوری خریدن که دیگر این قدر دقت لازم ندارد!» بهتر است با ما همراه شوید و این مطلب را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید که همین خرید ساده هم می تواند ظرافت های زیادی داشته باشد. ● سماور سماورهایی که این روزها در بازار موجود هستند به دو دسته برقی و گازی تقسیم می شوند که با توجه به کمبود برق و سفارش هرروزه به صرفه جویی در مصرف آن، بهتر است انواع گازی سماورها را موقع خرید انتخاب کنید.

این کار یک سود دیگر هم برای تان دارد و آن اینکه هزینه برق در کشور ما خیلی بیشتر از هزینه گاز است و شما با خرید یک سماور گازی، می توانید بار هزینه های پرداختی بابت مصرف انرژی در خانواده تان را کاهش دهید.

شما باید هنگام خرید سماور گازی به یک نکته خیلی مهم توجه کنید.

برخی از انواع این سماورها، ترموکوپل ندارند و این امر می تواند یک امتیاز منفی برای آنها محسوب شود.

ترموکوپل، جریان گاز را در مواقع خاموش شدن سماور به علت وزش باد یا قطع موقتی گاز، کاملاً قطع و از انتشار گاز در منزل جلوگیری می کند.

حالا حساب اش را بکنید که اگر شما یک سماور گازی فاقد ترموکوپل داشته باشید، چه خطراتی می تواند در کمین تان باشد! موقع خرید سماور حواس تان هم باشد که نوعی از آن را انتخاب کنید که روی درپوشش دو دسته کوچک چوبی یا پلاستیکی برای بلند کردن اش وجود داشته باشد.

بلند کردن درپوش سماورهایی که دسته ندارند، بسیار سخت است و حتی می تواند باعث سوختن انگشتان دست شود. ● کتری و قوری خریدن کتری و قوری کار ساده ای است چون تنوع این وسایل در بازار آن قدر زیاد است که می تواند به راحتی نیاز هر فردی با هر سلیقه ای را پاسخ بدهد.

فقط دقت کردن به چند نکته هنگام خرید آنها ضروری است.

اول از قوری شروع می کنیم.

این روزها استفاده از قوری های شیشه ای با دسته پلاستیکی در بین مردم بسیار رایج است اما ما خرید و استفاده از این گونه وسایل را به شما توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است دسته پلاستیکی قوری در اثر حرارت دیدن، ذوب یا شل شود و وقتی که شما آن را برمی دارید، این دسته بشکند و چای داغ روی بدن تان بریزد. پیشنهاد ما برای خریدن قوری به شما، انواعی است که دسته شان هم جنس بدنه باشد؛ مثلاً اگر قوری تان استیل است، دسته اش هم استیل باشد و اگر شیشه ای است، دسته اش هم از جنس شیشه باشد.

فقط حواس تان باشد که شیشه و فلز، جزو مواد رسانا هستند و شما باید برای بلند کردن آنها از روی حرارت، از دستگیره استفاده کنید.

قوری های چینی و سرامیکی هم گزینه های بدی برای خرید نیستند؛ به شرط آنکه شما آنها را با کش های مخصوصی که درب قوری را به دسته آن وصل می کند، بخرید تا هر ماه یا هر هفته مجبور به خریدن درب قوری نشوید! راستی، اگر آرتروز مچ دست دارید، بهتر است قوری هایی را انتخاب کنید که شیرشان کمی به سمت پایین انحنا دارد و برای ریختن چای، نیازی نیست که دست تان را بیش از اندازه خم کنید. از صحبت درباره قوری که بگذریم، نوبت به کتری و باید و نبایدهایش می رسد.

به عنوان اولین نکته که باید بگوییم، فکر خریدن کتری برقی را به خاطر مصرف بالای برق و مقرون به صرفه نبودن اش از سر خارج کنید.

نکته دیگر اینکه بهتر است کتری هایی را بخرید که روی درشان منفذی برای خروج بخار آب وجود داشته باشد.

اگر این منفذ روی در کتری نباشد، همه بخار آب به راحتی از لوله کتری خارج نمی شود و در نتیجه، آب روی شعله سر می رود و باعث خاموش شدن آن می شود. خاموش شدن شعله و پخش گاز هم که نتیجه ای جز آتش سوزی در پی نخواهد داشت.

هنگام خریدن کتری به این نکته هم توجه کنید که انواعی که یک درپوش فلزی توری مانند، علاوه بر درپوش اصلی دارند را انتخاب کنید.

این طوری می توانید به راحتی قوری تان را در هر اندازه ای که باشد، برای دم کشیدن چای بالای کتری قرار دهید و نگران واژگون شدن اش نباشید.

خریدن کتری های سوت دار، یعنی انواعی که پس از جوش آمدن آب، سوت می کشند هم برای افرادی که مشغله کاری شان زیاد است و وقت انتظار کشیدن برای پی بردن به زمان جوشیدن آب را ندارند، مناسب به نظر می رسد.

بهتر است که دسته کتری در بالای آن قرار داشته باشد زیرا دسته کتری هایی که به بدنه شان چسبیده، خیلی داغ می شود و ممکن است باعث سوختگی انگشتان دست یا رها کردن کتری و پاشیده شدن آب داغ روی بدن افراد شود. انتخاب کتری هایی با دسته چوبی هم می تواند مناسب ترین و کم خطرترین انتخاب باشد.

آخرین نکته هم مربوط به کتری های شیردار است که وجودش در آشپزخانه می تواند به اندازه وجود یک بمب، خطرناک باشد.

شیر این کتری ها که معمولاً رو به سمت بیرون قرار دارند، ممکن است به لباس اعضای خانواده گیر کند و در نتیجه کتری واژگون شود و سوختگی شدید افراد را در پی داشته باشد.

ضمن اینکه به علت دم دست بودن شیر کتری، بچه های کوچک و حتی نوپاها می توانند به راحتی آن را باز کنند و جاری شدن آب جوش، باعث سوختن دست و پا یا بدن آنها شود.

در ضمن اگر اجاق گازتان روکار است که اصلاً نمی توانید از کتری های شیردار استفاده کنید زیرا فاصله ای که بین گاز و لبه کابینت وجود دارد، امکان استفاده از این وسیله را برایتان غیرممکن می کند. ● چای ساز چای سازهایی که در بازار ما به چشم می خورند بیشتر از انواع پلاستیکی، سرامیکی یا استیل هستند.

بهانه کمبود وقت بهترین بهانه برای استفاده از این کالای برقی پرمصرف در بین مردم است که عذر چندان موجهی هم به حساب نمی آید! تجمع رسوب آب روی آن و خوب دم نکشیدن و خوش طعم نشدن چای از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند ما خرید این محصول را به شما پیشنهاد نکنیم اما به هر ترتیب اگر قصد دارید که چای ساز بخرید، بهتر است انواع استیل یا سرامیکی آن را به انواع پلاستیکی اش ترجیح دهید.

برق، باعث حرارت دیدن دسته کتری یا قوری چای ساز نمی شود.

بنابراین خریدن چای سازهایی که دسته شان پلاستیکی است، نمی تواند مشکل چندانی را برای تان به وجود بیاورد.
روزنامه سلامت


برچسب میگوپفکی : پسرگی اصفهان,پکیج تورهای مشهد ویژه ماه رمضان 90,ترفند های آموزش easycafe,دانلود نرم افزار تیون صدا,حقوق ودستمزد مبنا درسال 88,

مصالب مرتبط با میگوپفکی

پیش شرط های چای

  چای یکی از نوشیدنی های متداول و محبوب ایرانی هاست که روش تهیه یا به اصطلاح، دم کردن آن در طی سال های متمادی دستخوش تغییرات زیادی بوده.... مادربزرگ های ما برای این کار، بیشتر از سماورهای زغالی استفاده می کردند اما این سماورها به مرور،


هر ماده غذایی را تا چه مدت میتوان نگهداری کرد؟

  به گزارش سلامت نیوز , در اين مطلب از سايت «Prevention» با همکاري کارشناسان به مواد غذايي که با گذشت زمان ارزش غذايي خود را از دست مي دهند و هم چنين به نکاتي براي افزايش طول عمر و حفظ ارزش غذايي مواد اشاره خواهيم کرد. * چاي سبز: محققان مي گوينددیگر مصالب

حیواناتی برای اندرز دادن!

نقل داستان از زبان جانوران به گفته استاد محمدتقی بهار در كتاب گران‌سنگ سبك‌شناسی به این دلیل گوی سبقت از سایر انواع ادبی ربوده كه...    در متون كهن ادب ایران زمین خصوصا ‌آثاری كه در زمره ادبیات تعلیمی قرار دارند فابل از جایگاه ویژه‌ای


20 نکته مهم برای همسران خانه

1- زندگی سالم آیا میدانید سه ركن اصلی زندگی سالم، رشد اخلاقی، رشد اجتماعی و رشد عاطفی است و دو مهارت اساسی برای این منظور هنر گوش دادن موثر و صداقت در بیان هستند 2- بی انضباطی مرد یا زنی كه اساس رفتار خود را بر بی انضباطی قرار


نگاهی به رمان «توفان برگ» نوشته گابریل گارسیا مارکز

این رمان، 12 سال قبل از رمان صد سال تنهایی نوشته شده است و جوانه‌های رمان صد سال تنهایی در آن به شکلی بارز دیده می‌شود. یکی از این جوانه ها به وجود آمدن و پا گرفتن سرزمین خیالی...  در این رمان که اولین رمان گابریل گارسیا مارکز است، تاثیر ویلیام


مادران درباره پسرانشان بدانند

دلواپس نباشید... آنان برخلاف ظاهرشان آن قدرها هم خشن نیستند! بسیاری از مادران كه می كوشند رفتار پسرشان را درك كنند، می پرسند: « پسرها را چه شده است؟ » آنان به حكم غریزه می دانند كه در ذهن یك دختر چه می گذرد. اما در سر پسرها


نگاهی به رمان پرفروش "صد سال تنهایی" اثر مارکز

تغییر ارتباط زنها و مردها از یک نسل خانواده بوئندیا به نسل دیگر در داستان جالب است. در نسل دوم پسرها ارتباطی باز با زنهای متعدد دارند به طوری که سرهنگ آئورلیانو بوئندیا...   گابریل گارسیا مارکز در رمان صد سال تنهایی به شرح زندگی شش نسل خانواده


برچسب :
- سايت صندوق الميزان
- روش ساخت جعبه مكعبي كادو
- دانلود نرم افزارk750
- المکتبه الصوتیه القران
- ziba
- نمونه برنامه هاي جاوا
- نمایندگی مک گروهیل
- عباس چیچان تحمیل
- "متن کتاب ریحانه بهشتی"
- آنتی ویروس نود64 دانلود
- pdfطراحی پست برق
- آپارتمان فروشي در هفت تيركرج
- شد زمین مست دانلود
- شهره صولتی danlod
- iclass دانلود
- دانلود کارتون گوسفند
- دانلود فیلم hall pass dvdrip
- توابع در اکسل
- تجزیه و تحلیل پروژه
- اپديت iclass
- آموزش ویولون
- sapphire hd 6850 قیمت
- اس ام اس فارسی نویس نوکیا N72
- منحني توان دريافتي از خورشيد و توان توليد شده توسط سايت انرژي
- رکسانا "دختر کوروش"
- دانلود نرم افزار برنام ريزي
- پروژه سنسور دما با lm 35
- سایت سوسانو
- داروی easy iron
- تنظیمت gmail در outlook 2007
- قيمت خانه
- بهترین بیمه سرمایه گذاری
- روش ارایش بینی
- اموزش هك در ورد اف واركرافت
- دکور ارایشگاه
- لباس مجلسی کجا بخرم
- جدیدترین آپگرید x9696 pvr
- محاسبه گر ديجيتال صورتحساب مصرف انرژي
- دانلود ردیف آواز استاد کریمی
- طراحي در باغچه هاي كوچك
- تنگه مريون ياسوج
- آدرس سایت sabageraph.com
- اموزش هك دميج در ورد اف واركرافت
- پخت انواع غذا ها
- گوگل ارث فلش
- دياگرام آهن كربن
- اشکین سن و سال 0098
- اکبر گلپا
- موکل
- کوراندو3200
- تولید روکش صندلی
- ميمون هاي مينياتوري
- free download دارم دق میکنم همایون
- وارد كردن كد پرسنلي و مشاهده بقيه مشخصات در اكسس
- بزرگراه شهیدصیادشیرازی
- دانلود کنسرت 2010 انریکو
- باغ تالار
- ویروس قطع اینترنت
- pdf ملیله دوزی سنتی
- کمپوت آلوورا
- دانلود گیم بازی
- تقویت کننده مو
- ازمون عملی icdl درجه دو
- جديد ان 73gps دانلود
- دانلود تمs5233
- ch1.pdf تکنیک پالس
- فیگور داماد
- تبليغ 5s در اداره ها
- قیمت خودرو l90 صفر
- مدیریت مالی 1
- اویل 1 برای کامپیوتر
- درمان اسان و موثر جوش
- دانلود رایگان برنامه ای برای ارسال برنامه ها با فرمت جاربرای گوشی5610
- "نرم افزار ipt 5"
- نرم افزار ارگ براي كامپوتر
- شیوه های جذب بازاریاب
- مجهزترین مرکز سونوگرافی سه بعدی اصفهان
- نقشه یخچال وستینگهاوس
- S.O.D دانلود نرم افزلر
- دانلود قسمت دوازدهم موج و صخره
- شكست داخلي نور
- "متخصص دردهای عضلانی"
- مارک فول البوم
- دانلود اسي قبول
- تاریخ فروش دفترچه
- پماد هیدرو کورتیزول
- حمید معظمی گودرزی
- محصولات شرکت سدرونیک
- مدل مانتوجلوبسته
- طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده
- ferro sanol gyn استفاده
- شرايط فروش عيد مبعث ايران خودرو
- لینک دانلود نرم افزار دیکشنری نوکیا 5310
- نظر سنجی در مورد تلویزیون lcd
- بهرام سارنگ دانلود فول البوم
- فال ازدواج