برای تبادل لینک کلیک نمایید


bazaar

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

bazaar

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای مکان قیمت‌ها. بازار تنها محل مبادله کالا و محصولات نیست.

بلکه مکانی برای معرفی آداب, فرهنگ, سنت‌ها و روش‌های زندگی مردم نواحی مختلف جهان نیز به شمار می‌رود. بازارهای سنتی همواره به عنوان قسمتی از نمود فرهنگی هر قوم و ملتی مطرح بوده و هستند، بطوریکه به سادگی با مشاهده آنها می‌توان از گذشته‌های دور آنها اطلاعات مفیدی بدست آورد. معمولا اینگونه بازارها را باید در کشورهایی با سابقه و عقبه تاریخی کهن و درازی جستجو کرد.

کشورهایی که از گذشته‌ای دور تمدنی باستانی برخوردار باشند.

زیرا چنین بازارهایی مسلسل‌وار دیروز را به امروز و فردا متصل می‌کنند. در اینجا به معرفی چند نمونه از آنها میپردازیم   بازار سنتی تبریز بزرگترین بازار سنتی مسقف جهان بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است.

بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است. مجموعه بازارتبریز که قدمت آن به قرن چهارم هجری- قمری می‌رسد، به‌عنوان یکی‌از زیباترین و بزرگترین بازارهای به هم پیوسته، گواهی زنده بر اصالت تجارت و معماری در مشرق زمین است.   بازار سنتی تبریز   سبک معماری، آرایش مغازه‌ها، تیمچه‌ها، کاروانسراها، دالان‌ها، راسته‌ها، انواع مشاغل و وجود تعدادی مدرسه و مسجد که پیشینه تاریخی دارند، بازار تبریز را نمونه عالی یک محیط تجاری و معماری اسلامی و شرقی کرده است. جایگاه و اهمیت تبریز در تجارت و کسب و کار، ایجاب می‌کرد بازاری بزرگ و مرکزی برای مبادله، فروش و انبار کالاهای شرقی و غربی به وجود آید که این امر در طول تاریخ تحقق پیدا کرد. در طول تاریخ، بازار تبریز همواره مورد توجه جهانگردان ایرانی، عرب و اروپایی بوده و افرادی «همچون مقدسی»، «یاقوت حموی»، «زکریا محمود قزوینی» و «ابن بطوطه»، «حمدالله مستوفی»، «اولیا چلبی»، «مارکوپولو»، «اودریک»، «کلاویخو»، «جان کارت رانت»، «کنتارینی»، «تاورنیه»، «شاردن»، «پیر ژوبر»، «فردریک ریچاردز» و «دورتی اسمیت» درباره آن مطالب ارزنده‌ای بیان کرده‌اند.   بازار شناور تایلند تایلند که به نام ونیز شرق شناخته می‌شود به خاطر داشتن کانال‌ها و راه‌های آبی متعدد به این نام شهرت یافته است. بنابر این وجود بازارهای شناور در آن دور از ذهن به نظر نمی رسد.

تایلند بازارهای شناوری دارد که بازار «دمنوین سادواک ( Damnoen Saduak )»از معروف ترین آنها است.

بازار «دمنوین سادواک» در ۱۰۹ کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد.
از آنجا که خاک اطراف کانال‌ها برای کشاورزی بسیار مناسب است کشاورزان در اطراف آن‌ها به کار و فعالیت مشغولند و مهمترین محصولی هم که در این بازارها به فروش می‌رسد محصولات کشاورزی است.   بازار شناور   بازار پاکستان بازار در بسیاری از شهرهای خاورمیانه و نیز در پاکستان به مرکز تجاری اصلی شهر اطلاق می‌شود که از آن برای خرید و فروش و نیز برای مبادله کالا استفاده می‌شود.

بازارهای پاکستان به شکل کاملا سنتی اداره می‌شود و از لحاظ شکل ظاهری به بازارهای ایران بسیار شبیه است.

کالا ها به شکل عمده در کنار هم چیده شده و اکثر محصولات داخلی پاکستان به صورت باز و کیلویی به فروش می‌رسد.   بازار پاکستان   بازار پاکستان   بازار سنتی هند هند مسیر طولانی را در جهت توسعه و پیشرفت پیموده و الگوی توسعه‌ای هند به عنوان یکی از الگوهای جالب توسعه جهان همواره مورد توجه بوده و دانشمندان علم اقتصاد آن را مورد بررسی قرار داده اند.

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد.   بازار سنتی هند   بازار سنتی استانبول استانبول بازارها و مراکز خرید بسیاری دارد.

معروف‌ترین این بازارها بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار سبزی (Spice Bazaar) است.

با این وجود بازار سنتی استانبول برای بسیاری از ایرانی‌ها کاملا شناخته شده است و هرساله بسیاری از گردشگران ایرانی که به این شهر سفر می کنند بازدید از این بازار را هم حتما در لیست کارهایشان قرار می‌دهند.

این بازار مخصوص محصول خاصی نبوده و به اصطلاح از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود.

با این وجود باید مراقب باشید که کالای اصل بخرید و مارک‌های تقلبی نصیبتان نشود.   بازار سنتی استانبول   بازار عربستان بازار عربستان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» برای بسیاری از ایرانی‌ها، جایی آشنا است.

ده‌ها هزار ایرانی هر سال به شوق دیدار کعبه رو به سوی جزیره العرب می‌نهند و در راه بازگشت از زیارت خانه خدا – چه حج تمتع باشد و چه عمره – به سنت ایرانیان و بنا به سلیقه و وسع خویش، سوغاتی می‌خرند.

سوداگران عرب نیز از این خصلت ایرانی‌ها بسیار خرسندند و از آن سودها می‌برند، به گونه‌ای که بسیاری از آنان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» نه تنها پول ایرانی را می‌شناسند و به کار می‌گیرند بلکه حتی، زبان فارسی را نیز به خوبی فراگرفته‌اند.

شکل اداره این بازارها کاملا سنتی بوده و اگرچه شکل ظاهری برخی از آنها به تقلید از بازارهای غربی ساخته شده و معماری غربی دارد اما همچنان می‌توان چهره و وجهه سنتی واسلامی بودن را در آن‌ها مشاهده کرد.   بازار عربستان   بازار عربستان   بازار غذای تایلند از نظر بین‌المللی آشپزی تایی مشهور است.

تایی‌ها خوردن را دوست دارند.

همانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، ایستگاه‌های غذا در هر جایی از خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تایلند به چشم می‌خورد. اما بازارهای خیابانی فروش غذاهای تایی بسیار دیدنی است در این بازار ها همه جور جانوری کباب شده برای خوردن محیا است. در این بازار ها که قدمت چندین ساله دارند انواع حشرات هم به صورت کباب شده بر روی چرخ دستی‌ها دیده می‌شوند که بعضی مردم علاقه زیادی به خوردن آن‌ها دارند.

مانند: عقرب ،ملخ سوسک، مارمولک، هزارپا و غیره.
  بازار   بازار غذای تایلند   گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ www.seemorgh.com/culture منبع: chtn.ir/ سید محمد برازنده    

برچسب bazaar : نشناختن فلاش مموري ,وضعیت سایپا 131,فروش مانیتور دست دوم در سیراز,دانلودبازيps2,چیست؟IVF,رمزهاي GTA3PS2,

مصالب مرتبط با bazaar

عجیب‌ترین بازارهای سنتی جهان! (+عکس)

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد. بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای


Britney Spears چهره جدید" بازار" !!

یکی از گیراترین لباسهایی که او برای این اسلاید پوشید لباسی با طرح ستاره از دولچه و گابانا Dolce & Gabbana بود که توسط رافاول یانگ Raphael Young طراحی شده بود         بریتنی اسپیرز  Britney Spears را مجله هاربر بازار Harper’s Bazaar کاملا درجه یک و زرق ودیگر مصالب

با جمشید مشایخی، بازیگر پیشكسوت تئاتر ، سینما و تلویزیون

شما در فیلم‌ها عشق نمی‌بینید، آنچه می‌بینید هوس است. این پسر از آن دختر خوشش می‌آید و آن دختر از این پسر. از چه چیز هم خوششان آمده؟! از قیافه یكدیگر! آخر این آدم...   گیشه، هنر را تسخیر كرده استهمین یك ماه پیش جشن تولد 77 سالگی‌اش بود و بیش


بهترين زمان براي انجام حركات شكمي

حركت شكم كه معجزه مي كند! 1-دراز نشست استاندارد….. 2-دوچرخه…..3- دراز نشست عمودي … 4- ورزش پهلوها 6 تصور غلط كه باعث افتادگي شكم مي شود 1- براي سفت شدن شكم يايد حركات مربوط به آن را هر روز انجام دهيد دليل: عضلات شكم نياز به استراحت


درباره جدایی نادر از سیمین

فرهادی در این فیلم نهایت پختگی و جسارت خود را به نمایش گذاشت و با به تصویر كشیدن زندگی دو خانواده از دو طبقه اجتماعی مختلف به....   جدیدترین اثر اصغر فرهادی در ادامه روند موفق فیلم‌های پیشین او بخصوص «درباره الی» ساخته شده است و حتی می‌توان


خريـدن كادو براي آقـايـون

معمولاً خريـدن كادو براي آقـايـون كــار ساده اي نيست؛اما همچـنان كه تعطيلات نزديك مي شـود و زمان تهيه كـادو فــرا مي رسد (چه آنرا دوست داشته بــاشيم چه نداشته باشيم) بايد به اين فكر باشيم كه معماي "چه چـيز مي تـوانـم بـه


درباره «آسمان محبوب» استاد که انتظارات‌مان را برآورده نکرد

اما عجیب‌ترین نکته درباره «آسمان محبوب» این است که فیلم به شدت از اجرایش لطمه می‌خورد. اتفاقی که در سینمای مهرجویی شاید برای اولین بار است که رخ می‌دهد. فیلم پر از تک‌سکانس‌هایی است که ایده بی‌نظیری دارند، اما....   مرواریدی که سنگ شد   «آسمان


برچسب :
- دانلودنرمافزارkp500
- دانلود ترانه عرف
- آغاز جنگ
- شرکت کریر
- the cursed crusade ترینر
- دانلود نقشه تهران آنلاین 90
- دانلود شجریان آلبوم مرغ خوشخوان
- mcitp خسروشاهی
- قالب های بسیجی برای میهن بلاگ
- دانلود کتابهای حسابداریPDF
- binpa نوکیا
- نرم افزارwin 2pdf
- تاریخ ازمون دکترا یسال 91دانشگاه سراسری
- مطالعات طرح معماری کتابخانه
- فوق تخصص گوارش درشیراز
- دوربين ميني دي وي دي
- محصولات ام وی ام جدید
- resident evil 6 بازی
- شرح كارنويسي
- سايت اختصاصي دكتر افروز
- فروش دستگاه چاپ تك كاره
- مهمانپذيريوش
- پذیرش دکترای حسابداری
- governorofpoker کرک دانلود
- آدرس ایمیل ارزش افزوده
- dell alienware m11xR3قيمت
- ايا سونوگرافي ضرر داره؟
- کد مثبت
- سایپا 132 یا 131
- شرکت نور پردازی
- هك را چگونه آغاز كنيم؟
- تكميل ظرفيت آزمون دكتري90
- خوزستان فایبر
- سایت پلیس 10تهران
- آديداس پاسداران
- کارنامه ارشدساخت وتولید89
- axe aroos damad
- افزایش سرعت USB کامپیوتر
- قابلیت های policy چیست
- جک درباره دانشگاه
- حضور و غياب بسيجيان در رده هاي مقاومت
- ثبت نام سايپا سراتو
- مجموعه قالب جوملا 1.7
- فروش لوازم بهداشتی حجامت
- دانلود صوتی تار
- دانلود مجموعه قالب جوملا 1.7
- مزایا و معایب وجود شبکه اجتماعی کامپیوتری
- پارس وی رشت
- دانلود همصدا پوران
- کانون تبلیغاتی درگیلاوند
- سيستم انژكتور خودروهاي دوگانه سوز
- سورن با موتور
- بانک اطلاعاتی آلومینیوم
- دستور پخت انواع خورشت ها
- طریقه تنظیم تلفن اینترنتی دروایمکس مبین نت
- قیمت sportage
- سايت دانشگاه سيمان
- بادبند كمانش ناپذير
- دانلود بازی کانتر استریک گلوبال
- زمان کنکور دکتری 91 دانشگاه ازاد
- جديدترين لايسنس آنتي ويروس كاسپرسكي2012
- ScaryMovie5 دانلودرايگان
- دانلود رایگان نقشه تهران نود برای کامپیوتر
- نقشه سيستم انژكتور خودروهاي دوگانه سوز
- عملیات گیوتین battlefield 3
- دانلودرایگان نرم ازار الجیkp500
- مجيد تكلو امام رضا
- كليني
- دانشکده غیر دولتی فروردین قائمشهر
- متا فيزيك مهره مار
- مدت زمان صدور کارت معافیتسربازی
- تمپليت جوملا فارسي
- تیبا رضایت
- طراحی سیستم های شی گرا
- استخدام در آموزشگاه سفير
- نمایندگی هیوندا در شیراز
- دانلود كتاب ابوك مجيك شهريور
- farsisms nokia6630
- داشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزادبروجرد
- divX player دانلود
- دانلود مجیک مهر 90
- مانتو ساده مشکی
- نوب دهی سفارتبلژیک
- روش تست کنتورهای خانگی با دستگاه
- دانلود نقشه آفلاین تنکابن android map
- نمونه سئوالات plc فنی وحرفه ای
- رشته های بدون کنکوردانشگاه ازادابادان
- استخدامی در سپاسد
- هدیه عروس2011
- تار تركي دانلود
- کلاس های آموزشی EFQM با مدرک
- قيمت دوربين تفنگ زايس
- خرید تربو شارژ
- آدرس مطب دکتر رهام صادقی
- نحوه پذيرش در مقطع دكتري حسابداري با سهميه مربي در دانشگاه علامه
- امريه سربازي در
- بيمارستان آتيه
- تصووير لحظه شهادت
- تاریخ برگذاری آزمون دکتری 1391
- تقلید صدای فوتبالیستها
- دادنامه 3735 و رای دیوان عدالت اداری
- قطعات پیانو موتزارت