برای تبادل لینک کلیک نمایید


bazaar

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

bazaar

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای مکان قیمت‌ها. بازار تنها محل مبادله کالا و محصولات نیست.

بلکه مکانی برای معرفی آداب, فرهنگ, سنت‌ها و روش‌های زندگی مردم نواحی مختلف جهان نیز به شمار می‌رود. بازارهای سنتی همواره به عنوان قسمتی از نمود فرهنگی هر قوم و ملتی مطرح بوده و هستند، بطوریکه به سادگی با مشاهده آنها می‌توان از گذشته‌های دور آنها اطلاعات مفیدی بدست آورد. معمولا اینگونه بازارها را باید در کشورهایی با سابقه و عقبه تاریخی کهن و درازی جستجو کرد.

کشورهایی که از گذشته‌ای دور تمدنی باستانی برخوردار باشند.

زیرا چنین بازارهایی مسلسل‌وار دیروز را به امروز و فردا متصل می‌کنند. در اینجا به معرفی چند نمونه از آنها میپردازیم   بازار سنتی تبریز بزرگترین بازار سنتی مسقف جهان بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است.

بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است. مجموعه بازارتبریز که قدمت آن به قرن چهارم هجری- قمری می‌رسد، به‌عنوان یکی‌از زیباترین و بزرگترین بازارهای به هم پیوسته، گواهی زنده بر اصالت تجارت و معماری در مشرق زمین است.   بازار سنتی تبریز   سبک معماری، آرایش مغازه‌ها، تیمچه‌ها، کاروانسراها، دالان‌ها، راسته‌ها، انواع مشاغل و وجود تعدادی مدرسه و مسجد که پیشینه تاریخی دارند، بازار تبریز را نمونه عالی یک محیط تجاری و معماری اسلامی و شرقی کرده است. جایگاه و اهمیت تبریز در تجارت و کسب و کار، ایجاب می‌کرد بازاری بزرگ و مرکزی برای مبادله، فروش و انبار کالاهای شرقی و غربی به وجود آید که این امر در طول تاریخ تحقق پیدا کرد. در طول تاریخ، بازار تبریز همواره مورد توجه جهانگردان ایرانی، عرب و اروپایی بوده و افرادی «همچون مقدسی»، «یاقوت حموی»، «زکریا محمود قزوینی» و «ابن بطوطه»، «حمدالله مستوفی»، «اولیا چلبی»، «مارکوپولو»، «اودریک»، «کلاویخو»، «جان کارت رانت»، «کنتارینی»، «تاورنیه»، «شاردن»، «پیر ژوبر»، «فردریک ریچاردز» و «دورتی اسمیت» درباره آن مطالب ارزنده‌ای بیان کرده‌اند.   بازار شناور تایلند تایلند که به نام ونیز شرق شناخته می‌شود به خاطر داشتن کانال‌ها و راه‌های آبی متعدد به این نام شهرت یافته است. بنابر این وجود بازارهای شناور در آن دور از ذهن به نظر نمی رسد.

تایلند بازارهای شناوری دارد که بازار «دمنوین سادواک ( Damnoen Saduak )»از معروف ترین آنها است.

بازار «دمنوین سادواک» در ۱۰۹ کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد.
از آنجا که خاک اطراف کانال‌ها برای کشاورزی بسیار مناسب است کشاورزان در اطراف آن‌ها به کار و فعالیت مشغولند و مهمترین محصولی هم که در این بازارها به فروش می‌رسد محصولات کشاورزی است.   بازار شناور   بازار پاکستان بازار در بسیاری از شهرهای خاورمیانه و نیز در پاکستان به مرکز تجاری اصلی شهر اطلاق می‌شود که از آن برای خرید و فروش و نیز برای مبادله کالا استفاده می‌شود.

بازارهای پاکستان به شکل کاملا سنتی اداره می‌شود و از لحاظ شکل ظاهری به بازارهای ایران بسیار شبیه است.

کالا ها به شکل عمده در کنار هم چیده شده و اکثر محصولات داخلی پاکستان به صورت باز و کیلویی به فروش می‌رسد.   بازار پاکستان   بازار پاکستان   بازار سنتی هند هند مسیر طولانی را در جهت توسعه و پیشرفت پیموده و الگوی توسعه‌ای هند به عنوان یکی از الگوهای جالب توسعه جهان همواره مورد توجه بوده و دانشمندان علم اقتصاد آن را مورد بررسی قرار داده اند.

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد.   بازار سنتی هند   بازار سنتی استانبول استانبول بازارها و مراکز خرید بسیاری دارد.

معروف‌ترین این بازارها بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار سبزی (Spice Bazaar) است.

با این وجود بازار سنتی استانبول برای بسیاری از ایرانی‌ها کاملا شناخته شده است و هرساله بسیاری از گردشگران ایرانی که به این شهر سفر می کنند بازدید از این بازار را هم حتما در لیست کارهایشان قرار می‌دهند.

این بازار مخصوص محصول خاصی نبوده و به اصطلاح از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود.

با این وجود باید مراقب باشید که کالای اصل بخرید و مارک‌های تقلبی نصیبتان نشود.   بازار سنتی استانبول   بازار عربستان بازار عربستان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» برای بسیاری از ایرانی‌ها، جایی آشنا است.

ده‌ها هزار ایرانی هر سال به شوق دیدار کعبه رو به سوی جزیره العرب می‌نهند و در راه بازگشت از زیارت خانه خدا – چه حج تمتع باشد و چه عمره – به سنت ایرانیان و بنا به سلیقه و وسع خویش، سوغاتی می‌خرند.

سوداگران عرب نیز از این خصلت ایرانی‌ها بسیار خرسندند و از آن سودها می‌برند، به گونه‌ای که بسیاری از آنان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» نه تنها پول ایرانی را می‌شناسند و به کار می‌گیرند بلکه حتی، زبان فارسی را نیز به خوبی فراگرفته‌اند.

شکل اداره این بازارها کاملا سنتی بوده و اگرچه شکل ظاهری برخی از آنها به تقلید از بازارهای غربی ساخته شده و معماری غربی دارد اما همچنان می‌توان چهره و وجهه سنتی واسلامی بودن را در آن‌ها مشاهده کرد.   بازار عربستان   بازار عربستان   بازار غذای تایلند از نظر بین‌المللی آشپزی تایی مشهور است.

تایی‌ها خوردن را دوست دارند.

همانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، ایستگاه‌های غذا در هر جایی از خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تایلند به چشم می‌خورد. اما بازارهای خیابانی فروش غذاهای تایی بسیار دیدنی است در این بازار ها همه جور جانوری کباب شده برای خوردن محیا است. در این بازار ها که قدمت چندین ساله دارند انواع حشرات هم به صورت کباب شده بر روی چرخ دستی‌ها دیده می‌شوند که بعضی مردم علاقه زیادی به خوردن آن‌ها دارند.

مانند: عقرب ،ملخ سوسک، مارمولک، هزارپا و غیره.
  بازار   بازار غذای تایلند   گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ www.seemorgh.com/culture منبع: chtn.ir/ سید محمد برازنده    

برچسب bazaar : نشناختن فلاش مموري ,وضعیت سایپا 131,فروش مانیتور دست دوم در سیراز,دانلودبازيps2,چیست؟IVF,رمزهاي GTA3PS2,

مصالب مرتبط با bazaar

عجیب‌ترین بازارهای سنتی جهان! (+عکس)

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد. بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای


Britney Spears چهره جدید" بازار" !!

یکی از گیراترین لباسهایی که او برای این اسلاید پوشید لباسی با طرح ستاره از دولچه و گابانا Dolce & Gabbana بود که توسط رافاول یانگ Raphael Young طراحی شده بود         بریتنی اسپیرز  Britney Spears را مجله هاربر بازار Harper’s Bazaar کاملا درجه یک و زرق ودیگر مصالب

رفع خستگی با نوشيدن آب این میوه

اگر دچار خستگی و کم خونی هستید ،پیشنهاد می کنیم آب این میوه را امتحان کنید .   اگر دچار كم خونی هستید و احساس خستگی می‌كنید، آب انگور به رنگ روشن بنوشید اگر پس از یك روز سخت كاری و پر تنش احساس خستگی بسیاری دارید بهتر است هر صبح قبل از شروع


تعداد زنان متاهل در كشور بيش از مردان متاهل است

نماينده قوه قضائيه در شوراي فرهنگي اجتماعي زنان، با ارائه پيشنهاد «الزام وكالت مطلق طلاق و فراهم كردن مسكن جداگانه براي زوجه‌اي كه همسر او قصد ازدواج مجدد دارد» لايحه پيشنهادي حمايت از خانواده را وارد مرحله جديدي كرد. فاطمه


بادام زمینی پرکالری است اما چاق نمی کند!!

گفته می شود که بادام زمینی دارای کالری زیادی می باشد،اما چطور جمله ی بالای درست است؟ اگر در مورد کالری موجود در غذاها ها حساس هستید،بهتر است در مورد بادام زمینی مطمئن باشید.این ماده غذایی طبیعی پر کالری است اما تاثیری بر وزن بدن و یا سایر عوارض


پس از يائسگي مشكلات حساسيتي و آسمي در زنان

پس از يائسگي مشكلات حساسيتي و آسمي در زنان محققان توصيه مي‌كنند: زنان در دوران يائسگي بايد به منظور جلوگيري از بروز مشكلات تنفسي، توجه بيشتري به وزنشان داشته باشند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به گفته متخصصان،


كمبود ويتامين در مادر،باعث كم وزني ...

مادراني كه در ماه هاي نخست بارداري خود داراي سطح پاييني از ويتامين ها در بدن خود هستند به احتمال زياد نوزادان كم وزن به دنيا مي آورند. دكتر پريسا متوسلي متخصص كودكان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: صرف ويتامين ها و


برچسب :
- دانلود key کالاف 4
- دانلود رمان فرمت پرنیان ایرانی
- دانلود کارتون پسرک غاز چران
- افکت باد
- دانلود حامی غزل کیفیت
- ارتش پرندک
- تصاویرعاشقانه متحرک
- قیمت الکروپیک
- گوگل مپ برای نوکیا s60v5
- تقدیر نامه بازیکنان فوتبال
- شبکه های مصنوعی چگونه یاد می گیرند ؟
- نوحه پرستوي سفيدم
- tor-browser-1-3-3_vahid رمز
- برنامه nvidiageforce9500gt
- وروجك و آقاي ادل
- دانلود رایگان نوحه ابراهیم خشیج
- دانلود رایگان مداحی علیمی
- طريقه رمز
- غذاهای مناسب شام
- آب تره از ویکیپدیا
- قبولی دارو سازی مشهد
- word به tiff
- دانلود گام به گام دروس اول دبیرستان
- دانلود اپرامینی برای 6300
- "افزایش صدای لپ تاپ"
- تبدیل dvr
- آموزش ف یل ت ر ش ک ن
- تحقیق درباره ی نمونه سوالات فیزیک اول دبیرستان پیشرفته تحصیلی
- ghors baraye bozorg kardane alat
- زیبایی های آفرینش درقرآن
- ehsane khaje amiri harchi arezooye khoobe male to
- پتینه کاری ایتالیائی
- دانلود پلان ویلایی 1طبقه
- نمونه سوال فيزيك سال اول راهنمايي موسسه ي سمپاد
- "Rainbow 6 سیو"
- روش های مختلف پخش بار بهینه
- مادر رمز iclass
- تزيين چمدان عروس وداماد
- بازی گوشی.نوکیا هالک
- شبکه کوهونن som چیست؟
- اطلاعات مسافربری تهرانپارس
- %u0622%u062F%u0631%u0633 %u062C%u062F%u06CC%u062F %u062A%u0647%u0631%u0627%u0646 %u0645%u0648%u0632%u06CC%u06A9
- "ایده و خلاقیت معماری"
- مشخصات فنی g62-b31ee
- دانلود تم برای گوشیj108i
- نرم افزار برای گوشی سامسونگ sgh-f480 درباره محرم
- اسرار طعام
- دانلود البوم جدید استیون تایلر
- قیمت پخش های ماشین pioneer
- درس ازاد ادبیات دوم راهنمایی پیشنهاد
- كقش با پاشنه مخفي
- سایت زیر نظر دی جی بلک زینگ
- دانلود تشریح مسائل طراحی اجزاء ماشین ویراست هفتم
- قیمتDDR II 600 ram
- دانلود آموزش تحلیل مدار
- مراحل مجوز آموزشگاه کامپیوتر
- لوکس خودرو
- آموزش متلب mfile
- X95 نرم افزار 2011
- جوش اصطکاکی file:ppt
- جواب تمرینات کتاب ریاضی پودمانی سوم هنرستان
- اموزش کادو طبق الگو
- ارور 0x80070005 و اتصال به اینترنت
- کد مادر9797 iclass
- دانلود کوکینگ دش
- کد مادر iclass 9797hd
- طرز بافت شنل خانم کتلی
- سعید شایسته گلی
- دانلودتیتراژتنهاترین سردار تنهاترین
- www.frywolni
- طرح درس قران پايه سوم ابتدايي سوره ها
- شعرزیباوکوتاه
- بریباخ منصور
- نقشه راه شهرستان شفت
- برنامه کارت گرافیک9500gt
- پچ رایگان جدید آیکلاس9696pvr
- از کالری متری
- شیرشاه دوبله
- "ریز مکالمات ایرانسل اعتباری"
- آزمايش تععن عدد ژول
- سونی اریکسون ارک اس جدید
- فیس تیم ایران pes 2012
- download ozayses s60v3
- دانلود کارتون شگفت انگیزان جوان دوبله ی فارسی
- مقصد نهایی 5 720p
- متنی برای دعوت احسان
- سايت پارسيان نت قزوين
- ترینر ناپلئون
- www.copolpa.com
- نمونه سوال کلاس دوم دبستان(بهترین نوع سوال )
- دوربین الصقر
- tftp آموزش
- الگوی برتر درس ریاضی پایه ی اول
- نام اسپری بیهوشی
- مدل کت دامن منجق داراریکا
- Conexant cx11252-41 (Windows 7 x64)
- چیستvaild
- دانلود کارتون شگفت انگیزان جوان جدید دوبله ی فارسی