برای تبادل لینک کلیک نمایید


bazaar

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

bazaar

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای مکان قیمت‌ها. بازار تنها محل مبادله کالا و محصولات نیست.

بلکه مکانی برای معرفی آداب, فرهنگ, سنت‌ها و روش‌های زندگی مردم نواحی مختلف جهان نیز به شمار می‌رود. بازارهای سنتی همواره به عنوان قسمتی از نمود فرهنگی هر قوم و ملتی مطرح بوده و هستند، بطوریکه به سادگی با مشاهده آنها می‌توان از گذشته‌های دور آنها اطلاعات مفیدی بدست آورد. معمولا اینگونه بازارها را باید در کشورهایی با سابقه و عقبه تاریخی کهن و درازی جستجو کرد.

کشورهایی که از گذشته‌ای دور تمدنی باستانی برخوردار باشند.

زیرا چنین بازارهایی مسلسل‌وار دیروز را به امروز و فردا متصل می‌کنند. در اینجا به معرفی چند نمونه از آنها میپردازیم   بازار سنتی تبریز بزرگترین بازار سنتی مسقف جهان بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است.

بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است. مجموعه بازارتبریز که قدمت آن به قرن چهارم هجری- قمری می‌رسد، به‌عنوان یکی‌از زیباترین و بزرگترین بازارهای به هم پیوسته، گواهی زنده بر اصالت تجارت و معماری در مشرق زمین است.   بازار سنتی تبریز   سبک معماری، آرایش مغازه‌ها، تیمچه‌ها، کاروانسراها، دالان‌ها، راسته‌ها، انواع مشاغل و وجود تعدادی مدرسه و مسجد که پیشینه تاریخی دارند، بازار تبریز را نمونه عالی یک محیط تجاری و معماری اسلامی و شرقی کرده است. جایگاه و اهمیت تبریز در تجارت و کسب و کار، ایجاب می‌کرد بازاری بزرگ و مرکزی برای مبادله، فروش و انبار کالاهای شرقی و غربی به وجود آید که این امر در طول تاریخ تحقق پیدا کرد. در طول تاریخ، بازار تبریز همواره مورد توجه جهانگردان ایرانی، عرب و اروپایی بوده و افرادی «همچون مقدسی»، «یاقوت حموی»، «زکریا محمود قزوینی» و «ابن بطوطه»، «حمدالله مستوفی»، «اولیا چلبی»، «مارکوپولو»، «اودریک»، «کلاویخو»، «جان کارت رانت»، «کنتارینی»، «تاورنیه»، «شاردن»، «پیر ژوبر»، «فردریک ریچاردز» و «دورتی اسمیت» درباره آن مطالب ارزنده‌ای بیان کرده‌اند.   بازار شناور تایلند تایلند که به نام ونیز شرق شناخته می‌شود به خاطر داشتن کانال‌ها و راه‌های آبی متعدد به این نام شهرت یافته است. بنابر این وجود بازارهای شناور در آن دور از ذهن به نظر نمی رسد.

تایلند بازارهای شناوری دارد که بازار «دمنوین سادواک ( Damnoen Saduak )»از معروف ترین آنها است.

بازار «دمنوین سادواک» در ۱۰۹ کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد.
از آنجا که خاک اطراف کانال‌ها برای کشاورزی بسیار مناسب است کشاورزان در اطراف آن‌ها به کار و فعالیت مشغولند و مهمترین محصولی هم که در این بازارها به فروش می‌رسد محصولات کشاورزی است.   بازار شناور   بازار پاکستان بازار در بسیاری از شهرهای خاورمیانه و نیز در پاکستان به مرکز تجاری اصلی شهر اطلاق می‌شود که از آن برای خرید و فروش و نیز برای مبادله کالا استفاده می‌شود.

بازارهای پاکستان به شکل کاملا سنتی اداره می‌شود و از لحاظ شکل ظاهری به بازارهای ایران بسیار شبیه است.

کالا ها به شکل عمده در کنار هم چیده شده و اکثر محصولات داخلی پاکستان به صورت باز و کیلویی به فروش می‌رسد.   بازار پاکستان   بازار پاکستان   بازار سنتی هند هند مسیر طولانی را در جهت توسعه و پیشرفت پیموده و الگوی توسعه‌ای هند به عنوان یکی از الگوهای جالب توسعه جهان همواره مورد توجه بوده و دانشمندان علم اقتصاد آن را مورد بررسی قرار داده اند.

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد.   بازار سنتی هند   بازار سنتی استانبول استانبول بازارها و مراکز خرید بسیاری دارد.

معروف‌ترین این بازارها بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار سبزی (Spice Bazaar) است.

با این وجود بازار سنتی استانبول برای بسیاری از ایرانی‌ها کاملا شناخته شده است و هرساله بسیاری از گردشگران ایرانی که به این شهر سفر می کنند بازدید از این بازار را هم حتما در لیست کارهایشان قرار می‌دهند.

این بازار مخصوص محصول خاصی نبوده و به اصطلاح از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود.

با این وجود باید مراقب باشید که کالای اصل بخرید و مارک‌های تقلبی نصیبتان نشود.   بازار سنتی استانبول   بازار عربستان بازار عربستان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» برای بسیاری از ایرانی‌ها، جایی آشنا است.

ده‌ها هزار ایرانی هر سال به شوق دیدار کعبه رو به سوی جزیره العرب می‌نهند و در راه بازگشت از زیارت خانه خدا – چه حج تمتع باشد و چه عمره – به سنت ایرانیان و بنا به سلیقه و وسع خویش، سوغاتی می‌خرند.

سوداگران عرب نیز از این خصلت ایرانی‌ها بسیار خرسندند و از آن سودها می‌برند، به گونه‌ای که بسیاری از آنان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» نه تنها پول ایرانی را می‌شناسند و به کار می‌گیرند بلکه حتی، زبان فارسی را نیز به خوبی فراگرفته‌اند.

شکل اداره این بازارها کاملا سنتی بوده و اگرچه شکل ظاهری برخی از آنها به تقلید از بازارهای غربی ساخته شده و معماری غربی دارد اما همچنان می‌توان چهره و وجهه سنتی واسلامی بودن را در آن‌ها مشاهده کرد.   بازار عربستان   بازار عربستان   بازار غذای تایلند از نظر بین‌المللی آشپزی تایی مشهور است.

تایی‌ها خوردن را دوست دارند.

همانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، ایستگاه‌های غذا در هر جایی از خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تایلند به چشم می‌خورد. اما بازارهای خیابانی فروش غذاهای تایی بسیار دیدنی است در این بازار ها همه جور جانوری کباب شده برای خوردن محیا است. در این بازار ها که قدمت چندین ساله دارند انواع حشرات هم به صورت کباب شده بر روی چرخ دستی‌ها دیده می‌شوند که بعضی مردم علاقه زیادی به خوردن آن‌ها دارند.

مانند: عقرب ،ملخ سوسک، مارمولک، هزارپا و غیره.
  بازار   بازار غذای تایلند   گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ www.seemorgh.com/culture منبع: chtn.ir/ سید محمد برازنده    

برچسب bazaar : نشناختن فلاش مموري ,وضعیت سایپا 131,فروش مانیتور دست دوم در سیراز,دانلودبازيps2,چیست؟IVF,رمزهاي GTA3PS2,

مصالب مرتبط با bazaar

عجیب‌ترین بازارهای سنتی جهان! (+عکس)

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد. بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای


Britney Spears چهره جدید" بازار" !!

یکی از گیراترین لباسهایی که او برای این اسلاید پوشید لباسی با طرح ستاره از دولچه و گابانا Dolce & Gabbana بود که توسط رافاول یانگ Raphael Young طراحی شده بود         بریتنی اسپیرز  Britney Spears را مجله هاربر بازار Harper’s Bazaar کاملا درجه یک و زرق ودیگر مصالب

1+10 روش شاد کردن خانم ها

1 ) زن ها دوست ندارند میهمان ناخوانده داشته باشند، بنابراین به آنها وقت کافی بدهید تا آماده شوند. آمادگی آنها برای پذیرایی امری حیاتی است. 2 ) هر روز از همسر خود سوال کنید که چه کاری می توانید برایش انجام دهید. 3 ) وقتی از شما


خاطرات تکان دهتده ی یک مادر

در زمان بارداری 38 ساله بودم و به شدت علاقه داشتم که بچه‌دار شوم، ولی این سن برای بچه‌دار شدن به نظر دیر می‌آمد. ما دارای سه پسر- نه ساله، هفت ساله و یک ساله بودیم. شوهرم میل داشت دختری داشته باشد و من هم مخالفتی نداشتم.


زنان ایده آل مهدویت

زن در جامعه اسلامی دوشا دوش مرد، علاوه بر تربیت فرزند، وظیفه ی سیاسی اجتماعی خویش را به نحو احسن ایفا می کند. حضور زن به عنوان فردی از پیکره ی جامعه در اجتماع، با توجه به ظرافتها و ویژگیهای روحی و جسمی، آفاتی را به دنبال خواهد


مادر ها گاهی مشاور خوبی نیستند

رفتار احتمالاً نادرست ‌پدر و مادر همسرمان را به حساب او نگذاریم. قراین نشان می‌دهد باید شاهد تحولاتی برای تعدیل یا حذف سنت‌‌های دست و پاگیر باشیم، یعنی باید شاهد تحولاتی در خواستگاری و ازدواج و مراسم آن، رابطه اغلب


جالب وخواندنی درباره شست و شو

شست و شو يكي از اركان مهم خانه‌داري است. هر خانمي وقتي سبد لباس‌هاي كوچك چرك را خالي مي‌كند بايد بداند كه با هر كدام از اين لباس‌هاي كثيف چه كند تا به بهترين شكل تميز شوند. هر لباس بسته به نوع پارچه‌اي روش خاصي براي تميز


برچسب :
- اموزش.باز.کردن.فیس.بوک
- رمان های مارک تواین
- پلان رایگان بیمارستان
- دانلود رایگان گزارش کار اموزی برای برق
- درباره ي ازمون نمونه دولتي
- شرح وظایف قائم مقام مدیرعامل
- ترفند ارگ یاماها ا1000
- Config Servos
- درباره عرب
- دانلود مسطفی صندل
- syte f i l t e rshekan
- دانلودفیلم مومیایی 3 دوبله به فارسی
- دانلود بازی تیکن 4
- eps یعنی
- etabsفیلم آموزشی نرم افزار
- مقاله زبان کودکان
- جیلان
- resident evil 3 nemesis trainer download دانلود
- محل دفن سعدي
- الجنس
- دکتر الهه باطنی""
- t20game
- تحقیق برای تعمیرونگهداری
- مسافرخانه در کرج
- دانلود نرم افزار پیداکردن پسورد وایرلس
- پلاسمولیز حد
- رمز سونی دو
- فروش نمونه سوالات پیام نور 83 تا 90
- قیمت ال 90 استیشین
- مدل شال و روسري زدن
- 2009دانلودبازی فوتبال
- متن لوح تبریک روز پد ولادت امام علی در ادارات
- پرميشن در جوملا
- دانلود میلیونر زاغه نشین
- دانلود نقشه تهران e75
- "دانلود اویل برای کامپیوتر"
- نريمان اسماش عاشق ميشم
- شعر غمناک
- دانلود مورتال کمبات 5
- دانلود بازی موبایل سامسونگ مدل s5233 star
- دانلودکد مادر گوشی نوکیا5310
- نمونه سوالات حرفه و فن سال دوم راهنمایی برای نوبت دوم
- جی کاتلر
- دانلود بازی فوتبال برای گوشی w960
- دکترمیرباقری
- متن عاشقانه پیراهن صورتی
- دانلود تقویم 89 بصورت pdf
- aramam ibrahim دانلود
- دانلودword 2007
- n73تم ويستا
- اسپنکر
- بانک سوالات راهنمایی آموزش و
- ebi
- دانلود far cry 1
- امین غلامیاری
- نمونه سوالات کنکور خارج از کشور تجربی
- دانلود کلمات کلیدی
- سایت خبری تحلیلی سینمای هالیوود
- دانلود بازی های امپی فور
- دانلود فونت شكسته نستعليق
- دانلود نمونه سوال سردفتری ازدواج
- قیمت شوکر
- بازیگران حامي موسوي
- شعر بي تربيتي
- تاثیر IT بر صنعت نفت
- دبيرستان وپيش دانشگاهي هاي پسرانه منطقه2
- کاربردانتگرال در ریاضیات و علوم دیگر
- ماشین 25میلیون تومانی
- دانلود رايگان فوتبال 2008
- "درایور پرینتر1020ویندوز سون"
- دیکشنری آنلاین تخصصی عمران
- LGقيمت با تصوير گوشيهاي
- گشودن بازیکنان orochi
- تم نوكيا n95
- رياست پيام نور لواسان
- جوك هاي خيلي خيلي بيتربيت
- تنظمیات نود
- دانلود رایگان پاسخ سوالات کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد معماری 90
- سايت كمرك سيستان و بلوچستان
- دانلود بازي كشتي كج براي موبايل
- حذفیات دروس دانشگاه پیام نور رشته مهندسی مدیریت پروزه
- فول البوم چنگیز حبیبیان
- جدید ترین موبایل های لمسی
- مقاله ترجمه ای حقوقی
- Priest 2011زیر نویس
- پخش زنده تلویزیون اردبیل
- دانلود لغات کلیدی زبان تخصصی مدیریت بازرگانی
- مدل مانتو برای چاق ها
- دکترحسن قندهاری
- می خواهم ایمل باز کنم دریاهو
- نرم افزار تولید کدهای کارت شارژ ایرانسل
- حل مشکل پخش فایلهای فلش
- 3كس
- دانلودتم هايN72
- uninstall كردن internet explorer
- لنفوم بورکیت
- دتايل ديوار
- اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی
- دستگاه بافت مو افریقایی
- برنامه سورس وب کم
- دانلود صوتي سراج
- فارسی ساز htc smart دانلود رایگان
- قوانین ترمودینامیکی و سیستم تهویه بیمارستانی