برای تبادل لینک کلیک نمایید


bazaar

حراج عطر و ادکلن های اورجینال امارات با قیمت عمده و ارسال رایگان

bazaar

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای مکان قیمت‌ها. بازار تنها محل مبادله کالا و محصولات نیست.

بلکه مکانی برای معرفی آداب, فرهنگ, سنت‌ها و روش‌های زندگی مردم نواحی مختلف جهان نیز به شمار می‌رود. بازارهای سنتی همواره به عنوان قسمتی از نمود فرهنگی هر قوم و ملتی مطرح بوده و هستند، بطوریکه به سادگی با مشاهده آنها می‌توان از گذشته‌های دور آنها اطلاعات مفیدی بدست آورد. معمولا اینگونه بازارها را باید در کشورهایی با سابقه و عقبه تاریخی کهن و درازی جستجو کرد.

کشورهایی که از گذشته‌ای دور تمدنی باستانی برخوردار باشند.

زیرا چنین بازارهایی مسلسل‌وار دیروز را به امروز و فردا متصل می‌کنند. در اینجا به معرفی چند نمونه از آنها میپردازیم   بازار سنتی تبریز بزرگترین بازار سنتی مسقف جهان بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است.

بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است. مجموعه بازارتبریز که قدمت آن به قرن چهارم هجری- قمری می‌رسد، به‌عنوان یکی‌از زیباترین و بزرگترین بازارهای به هم پیوسته، گواهی زنده بر اصالت تجارت و معماری در مشرق زمین است.   بازار سنتی تبریز   سبک معماری، آرایش مغازه‌ها، تیمچه‌ها، کاروانسراها، دالان‌ها، راسته‌ها، انواع مشاغل و وجود تعدادی مدرسه و مسجد که پیشینه تاریخی دارند، بازار تبریز را نمونه عالی یک محیط تجاری و معماری اسلامی و شرقی کرده است. جایگاه و اهمیت تبریز در تجارت و کسب و کار، ایجاب می‌کرد بازاری بزرگ و مرکزی برای مبادله، فروش و انبار کالاهای شرقی و غربی به وجود آید که این امر در طول تاریخ تحقق پیدا کرد. در طول تاریخ، بازار تبریز همواره مورد توجه جهانگردان ایرانی، عرب و اروپایی بوده و افرادی «همچون مقدسی»، «یاقوت حموی»، «زکریا محمود قزوینی» و «ابن بطوطه»، «حمدالله مستوفی»، «اولیا چلبی»، «مارکوپولو»، «اودریک»، «کلاویخو»، «جان کارت رانت»، «کنتارینی»، «تاورنیه»، «شاردن»، «پیر ژوبر»، «فردریک ریچاردز» و «دورتی اسمیت» درباره آن مطالب ارزنده‌ای بیان کرده‌اند.   بازار شناور تایلند تایلند که به نام ونیز شرق شناخته می‌شود به خاطر داشتن کانال‌ها و راه‌های آبی متعدد به این نام شهرت یافته است. بنابر این وجود بازارهای شناور در آن دور از ذهن به نظر نمی رسد.

تایلند بازارهای شناوری دارد که بازار «دمنوین سادواک ( Damnoen Saduak )»از معروف ترین آنها است.

بازار «دمنوین سادواک» در ۱۰۹ کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد.
از آنجا که خاک اطراف کانال‌ها برای کشاورزی بسیار مناسب است کشاورزان در اطراف آن‌ها به کار و فعالیت مشغولند و مهمترین محصولی هم که در این بازارها به فروش می‌رسد محصولات کشاورزی است.   بازار شناور   بازار پاکستان بازار در بسیاری از شهرهای خاورمیانه و نیز در پاکستان به مرکز تجاری اصلی شهر اطلاق می‌شود که از آن برای خرید و فروش و نیز برای مبادله کالا استفاده می‌شود.

بازارهای پاکستان به شکل کاملا سنتی اداره می‌شود و از لحاظ شکل ظاهری به بازارهای ایران بسیار شبیه است.

کالا ها به شکل عمده در کنار هم چیده شده و اکثر محصولات داخلی پاکستان به صورت باز و کیلویی به فروش می‌رسد.   بازار پاکستان   بازار پاکستان   بازار سنتی هند هند مسیر طولانی را در جهت توسعه و پیشرفت پیموده و الگوی توسعه‌ای هند به عنوان یکی از الگوهای جالب توسعه جهان همواره مورد توجه بوده و دانشمندان علم اقتصاد آن را مورد بررسی قرار داده اند.

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد.

بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد.   بازار سنتی هند   بازار سنتی استانبول استانبول بازارها و مراکز خرید بسیاری دارد.

معروف‌ترین این بازارها بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار سبزی (Spice Bazaar) است.

با این وجود بازار سنتی استانبول برای بسیاری از ایرانی‌ها کاملا شناخته شده است و هرساله بسیاری از گردشگران ایرانی که به این شهر سفر می کنند بازدید از این بازار را هم حتما در لیست کارهایشان قرار می‌دهند.

این بازار مخصوص محصول خاصی نبوده و به اصطلاح از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود.

با این وجود باید مراقب باشید که کالای اصل بخرید و مارک‌های تقلبی نصیبتان نشود.   بازار سنتی استانبول   بازار عربستان بازار عربستان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» برای بسیاری از ایرانی‌ها، جایی آشنا است.

ده‌ها هزار ایرانی هر سال به شوق دیدار کعبه رو به سوی جزیره العرب می‌نهند و در راه بازگشت از زیارت خانه خدا – چه حج تمتع باشد و چه عمره – به سنت ایرانیان و بنا به سلیقه و وسع خویش، سوغاتی می‌خرند.

سوداگران عرب نیز از این خصلت ایرانی‌ها بسیار خرسندند و از آن سودها می‌برند، به گونه‌ای که بسیاری از آنان در شهرهای «مکه مکرمه» و «مدینه منوره» نه تنها پول ایرانی را می‌شناسند و به کار می‌گیرند بلکه حتی، زبان فارسی را نیز به خوبی فراگرفته‌اند.

شکل اداره این بازارها کاملا سنتی بوده و اگرچه شکل ظاهری برخی از آنها به تقلید از بازارهای غربی ساخته شده و معماری غربی دارد اما همچنان می‌توان چهره و وجهه سنتی واسلامی بودن را در آن‌ها مشاهده کرد.   بازار عربستان   بازار عربستان   بازار غذای تایلند از نظر بین‌المللی آشپزی تایی مشهور است.

تایی‌ها خوردن را دوست دارند.

همانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، ایستگاه‌های غذا در هر جایی از خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تایلند به چشم می‌خورد. اما بازارهای خیابانی فروش غذاهای تایی بسیار دیدنی است در این بازار ها همه جور جانوری کباب شده برای خوردن محیا است. در این بازار ها که قدمت چندین ساله دارند انواع حشرات هم به صورت کباب شده بر روی چرخ دستی‌ها دیده می‌شوند که بعضی مردم علاقه زیادی به خوردن آن‌ها دارند.

مانند: عقرب ،ملخ سوسک، مارمولک، هزارپا و غیره.
  بازار   بازار غذای تایلند   گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ www.seemorgh.com/culture منبع: chtn.ir/ سید محمد برازنده    

برچسب bazaar : نشناختن فلاش مموري ,وضعیت سایپا 131,فروش مانیتور دست دوم در سیراز,دانلودبازيps2,چیست؟IVF,رمزهاي GTA3PS2,

مصالب مرتبط با bazaar

عجیب‌ترین بازارهای سنتی جهان! (+عکس)

اما در کنار بازارهای پیشرفته مدرن امروزی هنوز هم بازارهای سنتی در کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد. بازارهایی که بوی ادویه تازه و مخصوص هندی از هر سوی آن به مشام می‌رسد....   بازار واژه‌ای فارسی است که ریشه آن در زبان پهلوی بهاچار است به معنای


Britney Spears چهره جدید" بازار" !!

یکی از گیراترین لباسهایی که او برای این اسلاید پوشید لباسی با طرح ستاره از دولچه و گابانا Dolce & Gabbana بود که توسط رافاول یانگ Raphael Young طراحی شده بود         بریتنی اسپیرز  Britney Spears را مجله هاربر بازار Harper’s Bazaar کاملا درجه یک و زرق ودیگر مصالب

گزارشی از مراسم تشییع پیكر زنده‌یاد محمد نوری

من هیچ وقت شاهد این نبودم كه زنده‌یاد نوری به مسائل حاشیه‌ای هنر بپردازد. او مرد بزرگی بود كه هم‌اكنون از میان رفته است و از طرف... مردم و هنرمندان، نوری را تا خانه ابدی بدرقه كردند پیكر زنده یاد محمد نوری صبح امروز با حضور مردم، مسئولان فرهنگی


نكاتي در مورد اتاق خواب

  رنگ‌هاي سفيد و كرم روشن در اتاق خواب سبب آرامش‌ مي‌شود. همچنين رنگ استخواني براي ديوارها و قاب‌هاي چوبي كرم، تختخواب و عكس‌هاي مناظر زيبا، به شما آرامش مي‌دهد. اگر به اتاقتان كاغذديواري مي‌زنيد، سعي كنيد از كاغذ ديواري‌هاي


نورپردازي در آشپزخانه

  اگر به ياد باشته باشيد، چند شماره گذشته براي شما در مورد نورپردازي در آشپزخانه نوشتيم، حالا مي‌‌خواهيم به نكاتي ديگر در اين باره اشاره كنيم، چنانچه آشپزخانه شما باز ‌باشد، به جهت آنكه تغييري در زاويه ديد افرادي كه بيرون از آشپزخانه


مراسم یادبود محمد نوری برگزار می‌شود

محمد نوری چهره ماندگار موسیقی ایران شامگاه گذشته در بیمارستان جم درگذشت. همچنین پیكر «محمد نوری» خواننده پیشكسوت موسیقی ایران....   مراسم یادبود زنده‌یاد «محمد نوری» 13 مرداد ماه در مسجد قدس واقع در شهرك غرب برگزار می‌شود. ایلنا:


دكوراسيون» اتاق كودك

  يکي از مباحثي که در علومي مانند فنگ شويي مطرح است، موضوع چيدمان و دکوراسيون است چون اين مسئله بسيار مهمتر از آن است که به نظر مي‌رسد. به طور مثال کساني که گل و گياه يا ماهي پرورش مي‌دهند، مهمترين عامل پرورش موفق را مکان و محل پرورش


برچسب :
- ZAR NEGAR FONTS
- کجلدال
- معني نام پارميس
- دانلود نرم افزار hp 2035
- فاصله تبریز بانه
- psd persian calendar 1391
- faniherfei Esfahan
- سایت جستیران
- دانلود مقاله در مورد کاغذ کرافت
- پرچم فلش ایران
- دانلودانگری بردز مخصوص گوشی موبایل نوکیا5800
- شكايت بيمه بدون مدرك
- نمونه متن تقدير نامه"
- نمونه مدل er
- ارتقای ها کلاس ۹۷۹۷
- پيام تسليت براي پدر
- طرح بافتني با نقشه
- فروش سلاح بادي تندباد
- اانواع بافت کاموا
- قرص برای تحرک اسپرم
- دانلودبازی انگری بردز مخصوص گوشی موبایل نوکیا5800
- مدار شماتيك تاچ اسكرين مقاومتي مشهد كيت
- osteofos قرص
- علائم قانقاریا
- دانلود کتاب تحقیق در عملیات (مهرگان)
- مود اویل برای جی تی ای
- اولین سالگرد ترحیم
- كارنامه نفرات برتركارداني به كارشناسي عمران
- دانلود دیجیمون
- قیمت ماژول توسعه تلفن 650 polycom
- انواع کرم skin code
- طریقه دریپ در pes
- 211/4385/19418
- دانلود کتاب جواهر الکلام ترجمه فارسی
- قیمت فرش پادیسان
- Microsoft Math v3. 0 crackدانلود
- كدهاي دستي براي باز كردن دي تركيه
- دانلود درایور مادربورد faxconn
- نمونه سوالات وپاسخ از حسابداری تکمیلی فنی و حرفه ای
- مهندسی نرم افزار erd
- احکام مهریه دانلود
- جواد مقدم (ساقی ساقی) دانلود
- عدد آووگادرو3
- پرورش فنچ نرگسي
- دانلودبرای اخرین بار از واران
- همشهری جام جم کرج کار
- کفش f50 فو تسال
- دانلودحل استریتر
- از طرف هایبرت
- سوخت هیدروژن
- اظهار نامه مالیاتی پر شده
- دفترچه ارزش معاملاتي املاك مشهد
- قولی احبک کاظم الساهر داونلود
- دانلود نتهای ساده سنتور
- تسخیر محبت
- نمونه لوايح حقوقي
- دانلود جزوه اناليز عددي
- دانلود رايگان سفر روح مايكل نيوتن
- دانلودواست میمیرم گروه7
- مدل فرنچ ناخن
- فروش گازوییل صادراتی
- COunter xtreme v6 MSCOMCTL.OCX دانلود
- معافيت مالياتي سال 86 pdf
- دانلود سوالات کنکورتمام سالها pdf
- طرح درس آموزشی ریاضی ابتدای چندپایه
- دانلود کشتی بین علیرضا حیدری و کورتانیدزه در المپیک اتن
- نسبت های مثلثاتی در ایستایی
- دانلود ریاضیات پایه پارسه
- "اچ نوری‎"‎
- آثار با كيفيت بالا استاد فرشچيان
- تاریخ برگزاری همایش های منطقه ای حسابداری
- nomao download htc
- دانلود کارتن یونیکو
- تست تصادف تویوتا کرولا 2011
- "صرافی سامان" وزرا
- فروش تولیدات زیروتن
- رمزهای pesدرپلی استیشن2
- جدول یک هشتم اروپا -2012-2011
- دانلود فونت زر معمولی
- دانلود نيم باز براي نوكيا 6700
- مواردمجستیران
- دانلود بازی 7sins برای pc
- شعر در سوگ پدر
- تنظیمات اینترنت گالکسی جیو
- سايت دانشگته فروردين قائمشهر
- خرید پستی ماسک ری میستریو به همراه شلوار
- download interchange 2 listening text دانلود
- بازی grid مشکل
- قسمت بیست و پنجم "پسران برتر ازگل"
- دانلود نامه به رئيس جمهور بهرام
- تم برای کامپیوترویندوزxp
- دانلود فال حافظ بامعنی جاوا
- چگونه سرعت adsl را بالا ببريم
- دانلود صدا مین مدل foxconn
- دانلود آمار مهندسی هاشم محلوجی
- متن نوحه های مرحوم بخشو
- مشخصات فنی ال مدل e290
- دانلود پلان 4 طبقه
- حیواناتی که فروصوت و فراصوت دارند
- mp3 player کوچکترین
- اطلاعات در مورد020